Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Mesel »

luk4s7 pisze: Natomiast NA PEWNO dopłaciłbym za te kamerki 360st. To powinno być obowiązkowe wyposażenie wszystkich aut powyżej kompaktów. Chodzi głównie o manewrowanie w ciasnych miejscach. A nawet nie tak bardzo ciasnych tylko miejskich. Czasem kwietnik jest na takiej wysokości że nie widać go za nic. Albo słupek jakiś. Nie wspomnę już o manewrowaniu w terenie.

Z doświadczenia wiem że w grupie Toyota Lexus te kamerki są bardzo bardzo niskiej jakości. Moim zdaniem zbędny gadżet.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:
luk4s7 pisze: Natomiast NA PEWNO dopłaciłbym za te kamerki 360st. To powinno być obowiązkowe wyposażenie wszystkich aut powyżej kompaktów. Chodzi głównie o manewrowanie w ciasnych miejscach. A nawet nie tak bardzo ciasnych tylko miejskich. Czasem kwietnik jest na takiej wysokości że nie widać go za nic. Albo słupek jakiś. Nie wspomnę już o manewrowaniu w terenie.
Z doświadczenia wiem że w grupie Toyota Lexus te kamerki są bardzo bardzo niskiej jakości. Moim zdaniem zbędny gadżet.
Meselu, full HD i Night Vision to oczywiście nie jest. Toyota ogólnie z multimediami jest zawsze jakieś 5-10 lat w plecy (choć w nowym Rav4 i Corolli które wejdą niedługo do sprzedaży mają zrobić wielki skok naprzód). Myślisz jednak że dołożenie tego samemu ma większy sens? Prucie połowy auta, wiercenie dziur w lusterkach czy wymiana obudów itd.? To co jest w LC nie jest złe. Pozwala nieprzyp... w niski kwietnik albo słupek. A ze środka naprawdę słabo widać. Szczególnie w porównaniu z J9 który ma niemalże pionowe płaszczyzny boczne więc łatwo się zorientować gdzie się auto kończy.
W Aygo żony jest kamera cofania. Wiele osób się puka w głowę że w tak małym aucie to zbędny gadżet. Ja jednak często parkuję tym autem "na żyletkę" bo takie mamy warunki na podwórku. Dzięki kamerce dojeżdżam na cm. Czujnik cofania zwykle wyje ciągłym sygnałem od ~30cm. Kamera pozwala mi na dokładność niemalże do 1cm.

W LC natomiast muszę się czasami przecisnąć między autami zaparkowanymi na łuku. Na prawdę ciężko dojrzeć jak blisko jest się narożnikiem czy prawym bokiem na wysokości przedniego słupka, kiedy plaskacze mają dachy poniżej linii okien. Jak się pojawią w prawym lusterku (czyli gdzieś między przednim a środkowym słupkiem) to już coś widzę, ale między prawym-przednim narożnikiem a lusterkiem jest czarna dziura.

Także mimo ich średniej jakości (bo niskiej jakości to są chińskie wynalazki które można kupić na Alledrogo za 100zł) dokupiłbym.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Mesel »

Jasna sprawa, co do kamery cofania się zgodzę. Z reszty po prostu nie korzystam bo większa szansa że patrząc na ten ekran uderzę niż jak będę patrzeć przez szyby, takie subiektywne zdanie.
A co do dokładania do auta takich rzeczy to raczej mało opłacalne. Tak jak wymieniłeś. mnóstwo elementów które będą kosztować nie mało.

Samo audio bez problemu do zmiany. Akurat podejrzewam że na allegro wyrwiesz cały zestaw za niedużą kasę :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

Ja tam wolałbym mieć wszystko obsługiwane gałkami i prawdziwymi przełącznikami jak drzewiej bywało nie na ekranie. Zamiast ekraniku od producenta który już w momencie premiery jest przestarzały mieć dziurę na 2DIN.
Wtedy możesz włożyć taki sprzęt jaki chcesz i go updatować z czasem. W samochodzie kupowanym na 5 lat to jeszcze te ekrany są OK. Natomiast jak na dłużej, wystarczy spojrzeć jak archaiczna jest nawigacja w LC120, po prostu nie da się tego używać, a nie tak łatwo wywalić jeśli klima jest tym sterowana. To samo będzie ze 150.

Z innej beczki, kupiłem na Ali kamerkę z ekranem koszt 70zł, i w sumie jakość nie wiem czy nie lepsza niż fabryczna Toyoty ;). Bardzo dobrze działa nawet przy słabym świetle.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Kamerki jak kamerki, w Prado nie ma nawet czujników parkowania do dokupienia. Dużo trzeba pruć i rzeźbić, żeby je zamontować, czy kostki są już przygotowane i wystarczy 20 minut roboty i plug&play?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:Jasna sprawa, co do kamery cofania się zgodzę. Z reszty po prostu nie korzystam
Też nie korzystam bo... nie mam :)
Wszystko zależy od sposobu użytkowania auta. Jeśli jeździ się w miejscach gdzie nie ma ścisku i niespodziewanych przeszkód to oczywiście zbędny gadżet. Jednak użytkując testówkę LC przez weekend stwierdzam że używałbym ;)
rolkos pisze:Ja tam wolałbym (...) mieć dziurę na 2DIN
Gdyby była jakaś standaryzacja żeby można było do tej "dziury" podłączyć wszystkie pokładowe systemy to... i tak by producent pakował radio ale łatwo byłoby to zmienić na coś nowocześniejszego. Nie zrobią tego z oczywistych względów - nawigacja w J12 za stara? Trzeba zmienić auto na nowe! Taka jest strategia producenta.
rolkos pisze:nie tak łatwo wywalić jeśli klima jest tym sterowana. To samo będzie ze 150
W J15 klima nie jest zintegrowana z radiem, więc niezupełnie tak.
rolkos pisze:kupiłem na Ali kamerkę z ekranem koszt 70zł
Świat idzie do przodu, elektronika tanieje, a chinole szybko reagują na zmiany. Problem jak dla mnie w mocowaniu tego w sensowny sposób - zarówno kamerki jak i wyświetlacza wewnątrz. W Twojej J12 akurat można łatwo wymienić radio, ale tam gdzie ramka jest mocno dedykowana jak w J15 (szczególnie po lifcie) to już rzeźba wchodzi raczej w grę.
Wiener pisze:w Prado nie ma nawet czujników parkowania do dokupienia
Można dokupić zarówno na przód jak i tył.
Wiener pisze:Dużo trzeba pruć i rzeźbić, żeby je zamontować, czy kostki są już przygotowane i wystarczy 20 minut roboty i plug&play?
Nie znam szczegółów jak to jest w środku rozwiązane czy tylko bzyczek czy też integruje się z wyświetlaczem jak w wyższych wersjach seryjne czujniki. Ale mogę się dowiedzieć w sumie. Mam dobre źródło ;)
Wiem natomiast że już nie ma takich "narośli" wokół każdego czujnika tylko wygląda to jak seryjne czujniki - wszystko lakierowane i w jednej płaszczyźnie z delikatną ramką.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

luk4s7 pisze:W J15 klima nie jest zintegrowana z radiem, więc niezupełnie tak.
W nowszych 120 też są przyciski pod nawigacją, ale okazuje się że mimo fizycznych przycisków nie jest łatwo wymienić navi na coś nowszego bo jednak to w niej jest elektronika do tych przycisków. Podejrzewam ze w j15 jest podobnie. Chociaż to i tak super że dali osobno przyciski bo nie ma nic gorszego niż regulacja klimatyzacji z poziomu ekranu.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

Od siebie dodam tylko tyle ,że już nie jednokrotnie przekonałem się o tym ,że jeśli auto wyjdzie z fabryki i uda się je odebrać od dealera nie..skażone i nie..pokancerowane (poważnie -to duży sukces) to wtedy najlepiej ,żeby już żaden szmotruch serwisowy nie grzebał w aucie i go nie pruł. Szczególnie w erze plastkiku-bombastiku.
A jak wszystkim wiadomo w aso pracują najczęściej początkujący zdobywający wiedzę po to żeby iść na swoje.
Tak więc nie widzę montażu np. czujników ani z przodu ani z tyłu. Nie za swoje !

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:nie ma nic gorszego niż regulacja klimatyzacji z poziomu ekranu.
A powódź? Pożar? Zaraza? :mrgreen:
No a poważnie to faktycznie jakiś chory trend żeby wszystko sterować dotykowym wyświetlaczem. A do tego zagnieżdżenia po 5 poziomów. Potrzebne funkcję powinny być pod ręką i być łatwo używalne. Jakieś specyficzne ustawienia blokowania drzwi czy ustawienia lusterek faktycznie lepiej wsadzić w wyświetlacz i menu niż upstrzyć przyciskami całą deskę.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

W serwisach zwykła wymiana oleju w silniku to spore wyzwanie. Szczególnie przy jasnym wnętrzu i czarnym lakierze.
Kierownica , siedzenia , podłoga i rejon błotnika gdzie Jasio przechyla się do komory..... i już można jechać w cięższy teren

:twisted:

A co tu dopiero dywagować o rwaniu tapicerek i wykładzin........ :!: :idea:

Mowa o nowym aucie i stanowisku gdzie za xxx monet właściciel nie za szybko chce mieć auto wyglądające na demobil.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

luk4s7 pisze: Nie znam szczegółów jak to jest w środku rozwiązane czy tylko bzyczek czy też integruje się z wyświetlaczem jak w wyższych wersjach seryjne czujniki. Ale mogę się dowiedzieć w sumie. Mam dobre źródło ;)
Wiem natomiast że już nie ma takich "narośli" wokół każdego czujnika tylko wygląda to jak seryjne czujniki - wszystko lakierowane i w jednej płaszczyźnie z delikatną ramką.
To dowiedz się, bo to ciekawe. Właśnie dlatego, że przeważnie czego ASO się dotknie, to spierdoli i jakby się to ograniczało do wykręcenia zderzaków i wpięcia po kostce z tyłu i z przodu, to po prostu mało rzeczy dotkną i siłą rzeczy mało będą mieli okazję zepsuć.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Mesel »

Ja nie wiem do jakiego wy ASO oddajcie te auta...
Takie trochę narzekanie jak w stylu:
" w Polsce nie ma ani jednej dobrej drogi" a ktoś nie jeździł dawno po kraju.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:Ja nie wiem do jakiego wy ASO oddajcie te auta...
Takie trochę narzekanie jak w stylu:
" w Polsce nie ma ani jednej dobrej drogi" a ktoś nie jeździł dawno po kraju.
Przyłączam się do Twojego punktu widzenia. Moje doświadczenia z ASO są zdecydowanie pozytywne. Korzystam od lat z jednego i może to również ma znaczenie?

4l3x69
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2017, 10:08
Auto: J15, CRF250R
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: 4l3x69 »

a ja przeciwnie, nie mam z aso dobrych wspomnień, sięgnę do ostatnich sprzed kilku miesięcy
wcześniejszą naprawa blacharsko lakiernicza przez serwis tak zrobili, ze na drzwiach zaczęły pojawiać sie ogniska korozji
reklamacja zaczęła się najpierw "to nie my" by skoczyć na wymianie całych drzwi - oczywiście na ich koszt
jak by było tego mało, mniej więcej po tygodniu od ostatniej wizyty w aso auto zostało skradzione - przypadek, nie sadze

ale kumpel ostano w volvo xc90 t8 też łatwo nie ma, na autostradzie hamulce mu przestały działać
samochód do aso, tam tak naprawiali, ze sytuacja mu sie powtórzyła jeszcze dwa razy - ale wg aso serwis naprawił
z ostatnich hitów tej szwedzkiej ikei, pojawił sie w samochodzie "techniczny" zapach od akumulatorów, aso jakaś pierdołę za 30k wymieniają
kumpel ma dosyć, naprawia to guano i sprzedaje jak się klient trafi

jak to mówią nie problem jest kupić drogi samochód, ale mieć dobrego mechanika
wiec, jak wszędzie, bez zbędnego zachwytu, patrzeć trzeba krętaczom na ręce

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

luk4s7 pisze:
Mesel pisze:Ja nie wiem do jakiego wy ASO oddajcie te auta...
Takie trochę narzekanie jak w stylu:
" w Polsce nie ma ani jednej dobrej drogi" a ktoś nie jeździł dawno po kraju.
Przyłączam się do Twojego punktu widzenia. Moje doświadczenia z ASO są zdecydowanie pozytywne. Korzystam od lat z jednego i może to również ma znaczenie?
Wy czasem nie macie kogoś znajomego w tych ASO że tak dobrze was obsługują? Nie to żeby w innych warsztatach było lepiej ;)

ODPOWIEDZ