Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

Damian88
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2018, 10:28

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Damian88 »

Jeżeli chodzi o moc to po przejechaniu się stwierdziłem, że jeżeli jeździsz ogólnie rzecz biorąc zgodnie z przepisami to w zupełności wystarczy. Jak lubisz pocisnac, mieć zapas mocy pod butem, nie wysiedzisz więcej niż minutę za ciężarówka na zwykłej drodze krajowej to sobie odpuść.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: sebastian44 »

stan1906 pisze:Zrobił ktoś już kilka tysięcy km nowym LC z tym motorem 2.8D4D? Da się tym jeździć?
Bo na papierze to osiągi słabiutkie ale autko bardzo ładne.
Wrażenia z jazdy sa adekwatne do osiągów na papierze. To auto jest raczej skierowane do ludzi którzy zmienic swoje stare LC na nowsze i im spokojny styl jazdy pasuje.

Nie jest to konkurencja dla Suvów Audi, raczej przedstawiciel ginącego gatunku terenówek.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

Mi pasuje ale wszelkim poganiaczom na autostradach w Skodach raczej nie przypadnie do gustu.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Wrażenia z jazdy sa adekwatne do osiągów na papierze. To auto jest raczej skierowane do ludzi którzy zmienic swoje stare LC na nowsze i im spokojny styl jazdy pasuje.
Dokładnie. Ma dynamikę podobną do J95 choć moc i moment drastycznie większe.
kylon pisze:Mi pasuje ale wszelkim poganiaczom na autostradach w Skodach raczej nie przypadnie do gustu.
Dokładnie tak. Przy 120 jest komfortowo i cicho. Przy 140 głównie wzrasta spalanie, a hałas niewiele. Szybciej nie jechałem ale max według książki to 160. Dochodzi jeszcze ewentualny wiatr i manewrowanie - trzeba to wziąć pod uwagę. 120 więc to rozsądny max.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: stan1906 »

Dzięki. Wykonanie i ogólnie wygląd tego auta dla mnie jest bardzo ładny. Jeżdżę raczej przepisowo, nie na wyścigi :) Tunerzy oferują bezpiecznie 200km z tego silnika i 500Nm i to uważam za złoty środek dla mnie. Nic wiecej nie jest mi potrzebne. Jeszcze raz dzięki za obiektywne oceny.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

stan1906 pisze:Dzięki. Wykonanie i ogólnie wygląd tego auta dla mnie jest bardzo ładny. Jeżdżę raczej przepisowo, nie na wyścigi :) Tunerzy oferują bezpiecznie 200km z tego silnika i 500Nm i to uważam za złoty środek dla mnie. Nic wiecej nie jest mi potrzebne. Jeszcze raz dzięki za obiektywne oceny.
Wszystko powyżej się zgadza. Ja zrobiłem 15 tysięcy km.
Jest jeszcze jeden mankament - nie napisałeś czy użytkowanie solo czy czasami w zestawie. I nie piszę o łódce wędkarskiej na przyczepce bez najazdu.
Jeśli chcesz ciągnąć cięższą przyczepę na dalsze wyjazdy to w przypadku LC jest to kicha. Komfort jazdy trudny do wytrzymania - wyjąca ciąglę 3-ka i 4-ka na co nie masz żadnego wpływu. Wyższe biegi poczujesz tylko z górki albo po płaskim jak nie wieje . 6tka to rzadkość - jak Yeti w górach -wszyscy wiedzą ,że jest ale mało kto go widział.
JEDZIE ale WYJE ! WYYYYJE !

W błocie po klamki nie topiłem - nie moje podwórko i nie ta skala finansowa.
Jako miejska bulwarówka - strzał w 10-tkę ...i łatwo znaleźć na parkingu pod marketem :-) \to większość "posiadaczy/

Bardzo fajnie sprawdza się na stromych slipach bo wtedy reduktor robi swoje. Tak więc LC ma bardzo dużo plusów i niestety również trochę kompromitujących minusów.

Damian88
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2018, 10:28

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Damian88 »

Można prosić o więcej wypowiedzi na temat ciagania przyczep? Jedni mówią, że nadaje się idealnie do takich celów, a kolega wyżej, że kompromitacja. Ja planuje ciągnąć ciężary raczej nieprzekraczające 1500kg

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

O ciąganiu przyczep Prado najlepiej poczytać sobie na pradopoint. W Australii Prado to najpopularniejszy SUV, też teraz im zrobili "2.8d only", też dużo ciągają, też dużo narzekają na DPFa. Ogólnie o 150ce najwięcej informacji znalazłem na australijskich stronach.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

To może ja coś napiszę ;)
Wersja Prado 5dr. AT
Wygląda tak:
http://www.landcruiser.pl/auta-2/artyku ... 50-igora-2

Zrobione od końca marca br. 28 tyś km i szybko rośnie - w tym ponad 6 tyś PL-Albania_Grecja-PL
Wszystko prawda co każdy pisze o dynamice, choć moja ma Chipa i rusza się trochę lepiej.
Spalanie przy spokojnej jeździe 8 litrów, normalne użytkowanie poniżej 10, autostrada max prędkość (180-190) 17 litrów.
Podróżowanie bardzo komfortowe i wygodne szczególnie w długich trasach, choć fotel kierowcy mógłby być ciut wygodniejszy. Bagażnik pojemny i wystarczający na wypad wakacyjny z rodziną.
Zawieszenie komfortowe i uważam, że jest lepsze niż w wyższych wersjach (miałem okazję jeździć wyższymi wersjami nie tylko po asfalcie)
Świetne światła, nie potrzeba już montowania dodatkowego oświetlenia.
Przyczepa - do tej pory tylko 750 kg. Na dynamice nie czułem dużej różnicy ale spalanie idzie w górę 2-3 litry.
Wady (tak ma niestety):
- słaby lakier akurat ja nie mam metalizowanego
- sporo zużywa Adblue ale sądzę, że wynika z faktu większej mocy
- kiepskiej jakości obszycie kierownicy, już się wyciera - poszło do reklamacji
- system audio .... bez komentarza

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Może założysz wątek w dziale Moja Toyota o swoim aucie i opiszesz szerzej wrażenia, szczegóły konfiguracji itd.? Chętnie inni poczytają jakie spostrzeżenia z dalszej eksploatacji.
mamut pisze: Wygląda tak
Jasna tapicerka wygląda bardzo ładnie, ale ciekaw jestem jak sprawdza Ci się to w codziennym użytkowaniu. Dużo wkładasz energii w utrzymanie w czystości? Masz dzieci może?
mamut pisze: Zrobione od końca marca br. 28 tyś km i szybko rośnie - w tym ponad 6 tyś PL-Albania_Grecja-PL
autostrada max prędkość (180-190) 17 litrów.
U mnie taki przebieg to 3 lata a nie 9 miesięcy! ;)
Serio pojedzie 190km/h?! :shock:

Czy zauważyłeś może większe spalanie przez pierwsze 1000km? Tak mniej więcej +1 do +2 litrów?
mamut pisze: Świetne światła, nie potrzeba już montowania dodatkowego oświetlenia.
Przyznaję - światła robią genialną robotę! Szybka jazda po leśnych, wąskich drogach nocą nie stanowi problemu.
mamut pisze: - system audio .... bez komentarza
A co w audio Ci przeszkadza? Mnie najbardziej drażni powolna reakcja na przycisk i pokrętło głośności. Opóźnienie 2-3s. Gra to jednak całkiem dobrze choć JBL z wyższych wersji jest o klasę lepszy. Szkoda że nie można dokupić w Prado.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Mesel »

To jak już Łukaszu zmieniłeś nawet opis obok avatara to najwyższy czas zrobić nowy wątek w dziale Moje Auto :)

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Beduin »

Łuuukasz, Łuuukasz !!!

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Lag na kręcenie gałką to straszna padaka. W JBL też tak jest. Coś skopali z oprogramowaniem, bo nawet w starych samochodach tak nie ma.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:To jak już Łukaszu zmieniłeś nawet opis obok avatara to najwyższy czas zrobić nowy wątek w dziale Moje Auto :)
Spostrzegawczy ;)
Beduin pisze:Łuuukasz, Łuuukasz !!!
Ty to mnie już nie podpuszczaj! Wciąż tylko "ale tu to nie wjedzie", "tam nie dasz rady" :twisted:
Wiener pisze:Lag na kręcenie gałką to straszna padaka. W JBL też tak jest. Coś skopali z oprogramowaniem, bo nawet w starych samochodach tak nie ma.
Tak, przycisk na kierownicy trochę pomaga, ale też anemia.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

Wiener pisze:O ciąganiu przyczep Prado najlepiej poczytać sobie na pradopoint. W Australii Prado to najpopularniejszy SUV, też teraz im zrobili "2.8d only", też dużo ciągają, też dużo narzekają na DPFa. Ogólnie o 150ce najwięcej informacji znalazłem na australijskich stronach.
Wiener przegiąłeś.
W Australii są specyficzne przyczepy nie mające nic wspólnego z tym co jeździ u nas. Do tego oni tam jeżdżą po buszu a u nas to przeważnie asfalt , szutrówka i czasami trawnik. Tak więc australijskie ciąganie przyczep nie ma nic wspólnego z naszym.
A jak byś zajrzał jak zbudowane są tam podwozia przyczep i co wytrzymują.... nasze campy bardzo szybko zostałyby w ..w lesie... a na haku sam urwany dyszel :D

Koledze bardziej chodziło zapewne o to co się będzie działo jak minie Kudowę a potem za następne 300/500 zaczną się długie podjazdy. Wtedy wychodzi na jaw "ciągliwość" landka .
Nie ma za wiele info na temat jeżdżenia TLC z różnego rodzaju przyczepami w polskim necie.
Nie piszę tu o tym ,że ktoś tam z marketu przywiózł sobie 300kg cementu na prikolicy wypożyczonej z cyrkla.
Tu bardziej chodzi o rzetelne opisy np. wakacyjnego wyjazdu w górzyste części jełłuropy i zrobienie zestawem ..czasami kilka tysięcy kilometrów. Mowa o ciężkiej przyczepie pod 2 tony z aerodynamiką stodoły.
To nie to samo co ciotkowate wożenie dzieci do szkoły w mieście .... :lol: albo parkowanie w ostatniej rajce pod marketem :roll:

ODPOWIEDZ