Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Ale to chyba nie przyjechało jako osobówki dopuszczone do ruchu?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Auta po dostawie wyglądały tak jak na zdjęciu.
Obrazek

To co się później z nimi dzieje, to już inna bajka. Po przeróbce wyglądają tak:

Obrazek

Czy miały homologację na drogi? Wątpię. Pod ziemią i tak taka homologacja nie jest nic warta. Ważny jest certyfikat Głównego Instytutu Górnictwa. Większość aut i tak już nie wyjeżdża na powierzchnię.

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: macieq »

To teraz taki Łysek z pokładu Idy na miarę naszych czasów

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Skontaktowałem się chyba z każdym dealerem Toyoty - nic nie mogą zrobić, bo 4.0 nie spełnia euronormy. A Toyota ma w dupie, bo się mało sztuk sprzedawało tych 4.0. Jedyna droga to sprowadzenie "używanego" spoza UE. Do kitu trochę. No chyba że 2.8 jest tak zdławiony żeby spełnić euronormy i wystarczy go zaczipować na 250 kuca... w co wątpię w sumie. :(
Jakie jest spalanie tego 2.8 przy 90km/h i 140km/h? Czy któryś posiadacz mógłby to sprawdzić?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

A firmy które ściągają nowe VDJ7? Dwusetki też możesz u nich kupić.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Nie znalazłem takich. Pytałem znanego i lubianego na forum importera z Dubaju i cenowo się to nie kalkuluje. W Gdyni jest salon samochodów luksusowych i tam też raczej mogę zapomnieć - ceny rzędu 450k netto za wypasioną 200. Oni na 99% importują z Rosji. Niestety nie znalazłem nikogo, kto by się podjął importu z Rosji 4.0 "Ljuks Sejfti".

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: jezus »

Więc jak to jest? Skoro auto nie spełnia norm i nie powinno być zarejestrowane w naszym prl-owskim padole jest rejestrowane przez prywatną firmę w tym samym urzędzie w którym właściwe ASO nie może ?

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: dohap »

Ale na te wersje trzeba uwazac, te dwusetki to półpaździerze, tani srodek a w zaglowkach monitory. I wszystko za miliony monet.
Np ta: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... 7ff2040ba9
Edycja platyna ale chyba dla poganiacza wielbłądów: zegary po taniosci, wentylacji i grzania foteli brak, wyswietlacz z pokretlem z biedronki, bez reg zawieszenia, w kierownicy zabraklo polowy przyciskow, brak pamieci ustawien fotela kierowcy. Za to felgi błysk.
Gdynia sciąga z Rosji porzadne wersje, rzeczywiscie nie tanio ale przynajmniej normalnie wyposazone. Czy sciagna benzyne to zalezy od rozmowy, dostepnosci i argumentow.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: dohap »

jezus pisze:Więc jak to jest? Skoro auto nie spełnia norm i nie powinno być zarejestrowane w naszym prl-owskim padole jest rejestrowane przez prywatną firmę w tym samym urzędzie w którym właściwe ASO nie może ?
Bo jest sprowadzone indywidualnie, wtedy nie musi miec homologacji tylko spelniac pewne normy. Dealer nie sciagnie bo tym samym zerwalby umowe z dystrybutorem.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Nie tyle indywidualne, co samochodu używanego... wersji na arabowo nie chcę, tym bardziej za taką cenę.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: dohap »


Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Pytałem dzisiaj w Długołęce. Oni chętnie sprzedaliby każde auto, ze strony TMP jest jednak mur. TMP zasłania się Europą. Twierdzą, że skoro został wycofany z całej Europy, to oni też nie mogą zamówić.
Z normami spalania to chyba wielka ściema. Mój ma Euro 6 a jakie jest wymaganie na obecną chwilę? Euro 6. Pozostaje chyba tylko import prywatny. Sam doradca zresztą tak sugeruje.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Pytałem też o HZJoty dla KGHM. Ten temat podobno nawet nie przechodził przez dealera. Odgórny temat z TMP. Zrzucili je im na placu do dalszej obróbki, bo pewnie wszystko było ugadane w Wawie.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Cwaniaczki z KE wymyśliły nowy sposób znakowania norm. Już nie ma euro4, 5, 6, bo ludzie się za bardzo denerwowali ustawianiem rynku pod niemieckich producentów. A KE ma swój elektorat za idiotów więc jest euro6a, euro6b, euro6c, euro6d...

Co do GXa - super, chętnie bym kupił. Tylko znowu - nie ma skąd tego sprowadzić jako nówki sztuki.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

Ale pytałeś w Carsdubai czy usilnie chcesz się pytać tylko w Toyocie?

ODPOWIEDZ