Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

stan1906 pisze:Wiele osób pisze, że zamówienie 4.0 V6 nie powinno być problemem i że to kwestia zaangażowania dealera.
A może znasz jakiś salon, który jest skłonny do zamówienia 4.0? No i który nie olewa ciepłym moczem maila z zapytaniem...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

Ja kupiłem swoje u Wiśniewskiego i jestem bardzo zadowolony. Kilku moich klientów też tam przekierowałem. Napisz do mnie na e-maila kylon@wyprawa4x4.pl to Ci dam namiar na konkretnego człowieka.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Jak chcesz, mogę spytać u moich zaufanych ludzi we Wrocławiu.
O ile jesteś na serio zdecydowany.
Kiedyś jednemu człowiekowi nagrałem dostawę jednej z pierwszych Tesli X do Holandii i na koniec wyszedłem trochę na głupka, jak w ostatniej chwili odskoczył, bo stwierdził, że woli jednak Porsche Cayenne.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: tadeo »

Zastanawiam się, do czego to auto ma służyć, mimo, że w końcu mi się zewnętrznie podoba. Zdecydowanie dlatego, że jest to mini 200.
To biznesu nie bardzo, bo jak tu szybko skoczyć do Wrocławia z Krakowa, strach wyprzedzać po drodze. Więc odpada.
Wakacje ? Wolę "kanciakiem" :) I tak prędkość przelotowa wydaje się być taka sama.
Widzę sens tylko w wersji najtańszej za 199 i tu miałbym dylemat, czy nowy Hi Lux nie lepszy za mniejsze pieniądze.
Reszta dodatków to błyskotki. Najlepsze radio i głośniki w toyocie to i tak szmelc.

Jak można sprzedawać tak duże auto z tak słabym silnikiem....
Dając 300 za "pełną" wersję... szukałbym już 200-tki.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Dla mnie i zapewne dla wielu ludzi, będzie to długo nierozwiązywalna zagadka. Widać z nowym przodem lepiej poruszać się tylko dostojnie w tempie Yarisa 1,0. W Australii też wycofali 1GR-FE ze sprzedaży. A może to taki chwyt taktyczny Toyoty? Najpierw polikwidowali większość diesli w Europie, mówiąc jak to fajne są hybrydy i benzyna a teraz po cichu wracają żeby zdominować rynek kolejnym niezniszczalnym dieslem z małą mocą. :-)

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Z tą niezniszczalnością różnie może być patrząc na 3.0d... toyota opatentowała hybryde na ramie więc może wrzucą coś do prado bo 2.8 to kpina. Dowiedziałeś się coś od tych zaufanych ludzi?

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: dohap »

150tka musi byc droga, bo tmp potrzebuje w ofercie samochodu w półce cenowej zahaczającej o premium. 200tki juz nie bedzie, wiec zgodnie z zasadą handlową stosowana przez koncerny podbija sie cene slabszego modelu i udaje ze to miód i orzeszki. Podobnie postapil mb z c-klasą, wprowadzając do oferty pseudo mercedesy a i b. Roznica w cenie, ktora byla np w zeszlym roku pomiedzy 200 i 150 kompletnie nie uzasadniała zakupu mniejszego modelu. Teraz po prostu nie ma wyboru, wiec jest ceratoskóra i 2.8 za wyzszą cene.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: tadeo »

Cóż, trzeba wybrać się do Dubaju po 4 litry. http://www.toyota.ae/new-cars/land-crui ... homebanner
Tam najdroższa wersja kosztuje 200 tys, plus akcyza cło i VAT.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

@ Wiener

Wczoraj byłem krótko przed zamknięciem i wszystkich już wywiało. W tygodniu spytam. Skoro dla KGHM są w stanie ściągnąć cały plac HZJ to może i tu dadzą radę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

HZJ-oty to nie idą przez Toyotę ;-)

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

tadeo pisze:Cóż, trzeba wybrać się do Dubaju po 4 litry. http://www.toyota.ae/new-cars/land-crui ... homebanner
Tam najdroższa wersja kosztuje 200 tys, plus akcyza cło i VAT.
i tu racja
można też jeszcze złapać takie wersje|:
http://www.blitzmotorsuae.com/vehicles/ ... icleId=144
cena 47 k USD plus opłaty ..

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

Za 50 000 ojro to widziałem już w UE fabrycznie nowe 200 i to 5.7. Tylko bez cła, bez VATu, bez akcyz. Po dodaniu tego wszystkiego wychodzi ponad 80k. W salonach tak to tłumaczą z 4.0, że podobno nie spełnia najnowszej euronormy i nie da się tego zrobić z nówką. A im nie wolno kombinować jako oficjalni dealerzy. Może znajdziemy firmę, która z Rosji sprowadza "używane" z przebiegiem 10km i nam w atrakcyjnej cenie grupowo sprzedadzą samochody. A wersje Lux Safety wyglądają nieźle. Za 220 000 pln można kupić u ruskich 4.0 Lux, a w tym jest koło 20% ruskiego VATu i koło 20% ruskiej cłoakcyzy. Tak więc firma, która sobie odliczy ich podatki i zapłaci nasze byłaby w stanie sprowadzić te samochody w cenie około 230 000 pln + transport + ich marża. Ja bym się tego indywidualnie nie podjął.
http://lamarcars.ru/market/toyota/toyot ... ser_prado/

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

kylon pisze:HZJ-oty to nie idą przez Toyotę ;-)
A przez kogo? ;-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: kylon »

Jest kilka firm co tym handluje.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Masz rację. Ja mówię jednak o ostatniej dostawie (chyba) kilkunastu HZJ79 dla spółki Zanam. Wszystkie stały niedawno przed salonem Toyoty w Długołęce. Nowiuteńkie HZJ79, które są przerabiane przez Zanam na SWT Zanam-14 Robust do transportu górników pod ziemią. Aż żal było patrzeć. Mało tego, Zanam po demontażu sprzedaje elementy tych Landów. Lampy, reflektory, dywany podłogi, szyby, resory itd.
Akurat te HZJ idą przez Toyotę.

ODPOWIEDZ