Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Moderator: luk4s7

mikemgmb
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2018, 23:18

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mikemgmb »

Dzięki za odpowiedzi. Wątpliwości pojawiły się głównie na skutek tego, że wersja Invincible (a o takiej myślę) ma elektronikę, ma blokady i okazuje sie że w tej samej cenie można brać LSD oraz pełną blokadę mechaniczną. Przyjąłem więc, że skoro tak, to chyba lepiej brać pełną blokadę.
Auta oczywiście nie zamierzam taplać w błocie przez najbliższych kilka lat - z wyjątkiem koniecznego dojazdu na ryby :) - aczkolwiek po kilka latach przypuszczam, że będziemy się zapędzać coraz dalej. Pewnie z czasem pojawi się też wyciągarka, ale to melodia przyszłości ... :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

Sytuacja w której wyciągarka nie bardzo pomoże to wjazd na połoninę. Stromy i śliski podjazd na odcinku po ad 60m, komplety brak drzew. Tu blokada się przyda, chociaż elektronika też pewnie pomoże.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: tadeo »

rolkos pisze:Sytuacja w której wyciągarka nie bardzo pomoże to wjazd na połoninę. Stromy i śliski podjazd na odcinku po ad 60m, komplety brak drzew. Tu blokada się przyda, chociaż elektronika też pewnie pomoże.
Obrazek
Obrazek

https://www.roundforge.com/articles/winch-anchors/

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: rolkos »

Oczywiście są kotwice, tylko używanie jej 4 razy na podjeździe to pół dnia zabawy.

7noe6
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2016, 22:03

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: 7noe6 »

mikemgmb pisze:Dzięki za odpowiedzi. Wątpliwości pojawiły się głównie na skutek tego, że wersja Invincible (a o takiej myślę) ma elektronikę, ma blokady i okazuje sie że w tej samej cenie można brać LSD oraz pełną blokadę mechaniczną. Przyjąłem więc, że skoro tak, to chyba lepiej brać pełną blokadę.
Auta oczywiście nie zamierzam taplać w błocie przez najbliższych kilka lat - z wyjątkiem koniecznego dojazdu na ryby :) - aczkolwiek po kilka latach przypuszczam, że będziemy się zapędzać coraz dalej. Pewnie z czasem pojawi się też wyciągarka, ale to melodia przyszłości ... :)

wyciągarka przydaje się jak najbardziej, ale trzeba wzmocnić przedni pas, bo żółtki poskąpili śrub

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

To już chyba ostatnie ekstrasy finansowane przez Unię.Obrazek Niedługo będziemy musieli wrócić do UAZa.
Obrazek

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

Cruiser pisze:To już chyba ostatnie ekstrasy finansowane przez Unię.Obrazek Niedługo będziemy musieli wrócić do UAZa.
Obrazek
Co za światełka są dołożone w szczeliny obok tablicy rejestracyjnej.
Wymóg ze względu na przeznaczenie tego auta ?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

Stroby.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Cruiser »

luk4s7 pisze:No i tak jak tajemnicą poliszynela jest koniec Avensisa, Camry w Europie, urośniecie Aurisa kombi, nowy Yaris itd.
Pójdźmy dalej: w przyszłym roku nowy RAV4 i premiera Fortunner’a na polskim rynku. I jeszcze Corolla hybrydowa.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: luk4s7 »

Fortuner? Serio? To jest Hilux kombi i na sprężynach. Obstawiam że może być hitem jeśli dobrze ustawią cenę. Jeśli Hilux SR5 kosztuje 160 to ten z podobnym wyposażeniem powinien niewiele więcej.
Z drugiej strony jeszcze 40k i jest LC.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

LC można wstrzelić za 185/190.
Tak więc LC ma dobrą cenę.

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Wiener »

W Szwajcarii sprzedają seryjnie LC z chip-tuningiem na 200HP. "Podobno" od Toyota Nestle - widziałem też, że mają czipy na więcej.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

Wiener pisze:W Szwajcarii sprzedają seryjnie LC z chip-tuningiem na 200HP. "Podobno" od Toyota Nestle - widziałem też, że mają czipy na więcej.
A ja swoją sprzedałem po roku. Z powodów różnych. Również z tego ale to miało raczej marginalne znaczenie.
W Polsce chipa nie będzie.
Chociaż zbliżająca się zwyżka normy Eko na Euro 6.2 wymusiła u konkurencji wzrost mocy 0 15/20 koniaszków.
Na razie nikt w Toyocie nie ma bladego pojęcia jak to będzie w przypadku Toyoty.

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: mamut »

Wiener pisze:W Szwajcarii sprzedają seryjnie LC z chip-tuningiem na 200HP. "Podobno" od Toyota Nestle - widziałem też, że mają czipy na więcej.
W PL niektórzy dealerzy też montują i dają gwarancję ... nie wiem czy akurat ten typ i ta moc ale ... można :)

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Nowy Land Cruiser 2018 już w salonach

Post autor: Nomad »

mamut pisze:
Wiener pisze:W Szwajcarii sprzedają seryjnie LC z chip-tuningiem na 200HP. "Podobno" od Toyota Nestle - widziałem też, że mają czipy na więcej.
W PL niektórzy dealerzy też montują i dają gwarancję ... nie wiem czy akurat ten typ i ta moc ale ... można :)
Możesz podać konkretnego dealera ,który robi to w silniku 2,8 ?
Bo tych co ja pytałem to wszyscy zieloni jak trawa w maju.

ODPOWIEDZ