J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Moderator: luk4s7

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: dohap »

Gdyby klienci woleli benzyny to kupowaliby benzyny. Sprzedaz benzyn jest marginesem. Popytaj nawet na tym forum, klekocik jest dobry, wszyscy zadowoleni. Nawet wsrod wlascicieli wranglerow znajdziesz zwolennikow crd... :-(

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Wiener »

Jak karwa kawka dobry? Oczko niżej jest temat z zatkanym DPFem. Wymiana niech będzie 7000zł i już różnica w spalaniu za 35 000km w plecy. Na samym DPFie. A przecież w klekocie będzie więcej problemów niż sam DPF. Przecież to jest strzał w stopę Toyoty Polska - lud będzie jeszcze więcej samochodów sprowadzał z Dubaju z ominięciem europejskiej dystrybucji. A papierologii aż tyle być nie może - większe egzotyki są w Europie w sprzedaży. Ja rozumiem gdyby musieli na UE opracować nowy silnik czy cokolwiek - ale ten silnik już jest. Wystarczy go przykręcić w fabryce zamiast klekota.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: dohap »

Nikt nie bedzie nic sprowadzal w ilosci zmieniającej w jakimkolwiek stopniu rynek. Popatrz- stoi ledwo kilka sztuk i chetnych nie ma, ani na j200 ani na j7. Auta z Zatoki mają gorszą konfiguracje (przyjzyj sie uwaznie wyswietlaczowi, desce i przyciskom przy lewarku), sa drozsze (stoi np takie g- dwuseta z 4.0 i pazdzierzem w srodku za 415 tys) i nikt nie honoruje gwarancji. Jedyne wyjscie to rynek rosyjski, ale tam benzyn za duzo tez nie ma.
Tmp ma generalnie wywalone i powinienes to wiedziec. Sprobuj wziac na jazde testową v6 lub v8 w benzynie. Nie ma takiej opcji, czasem ktos z forum uzyczy.
Tmp sprzedaje yarisy, corolle i tym podobne. Klient przychodzi po hybryde i niezawodnosc w pazdzierzu. To nie jest klient z półki premium, to nie jest Inchcape, samochód jaki tylko wymarzysz i dowóz pod dom z kokardą na dachu. Najdrozsze auto to okolice 450tys, czyli dopiero dól tego co jest klasą premium. Decydujesz sie pan bo jest kolejka i tmp nie bedzie sie wysilać. Sprzedala tyle ile doplynelo czyli koło 20 sztuk j200, nie wiem ile 150tek ale na pewno excelem to nie wstrzasnelo. Wstrzasnac moze sprzedaz avensisów do flot.
A ze diesle z normą euro 5 i 6 to z zalozenia problem to wszyscy normalni ludzie wiedzą.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Nomad »

Jeśli zmiana to może czas na nią. (?) :D :D :D
Oddam swoją TLC Prado XII 2016 .
Szczegóły w dziale giełdowym.

stan1906
Posty: 143
Rejestracja: 10 wrz 2015, 20:49
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: stan1906 »

Złe wieści z tym brakiem 4.0 V6 w Polsce. Liczę, że jednak będzie dało się kupić. Wg Toyoty ma być ten silnik w Europie wschodniej. Pytanie teraz jak interpretują położenie Polski.. do tej pory był ten silnik więc może jednak....

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Nomad »

Jeździłem wczoraj nową 150tką.
Na plus :
1.wygląd deski i wszelkich pstryczków ,podświetlanie w drzwiach ,pod klamkami , na nogi itp. - dobra zmiana z wyjątkiem licznika - zamiast tub jest plaskaty jak w Corsie - taki kompletnie bez wyrazu (wygląd określam na tandetny !)
2.kierownica ma lepszy "chwyt"
3.skórzane fotele podgrzewane i wentylowane/postęp/ - to jest fajne dla skóry - dla weluru bez znaczenia
4.przód - to mniejsza "200"-tka. Najbardziej zaskakujące jest wrażenia z fotela kierowcy. Auto z przodu jest niby tylko 6 cm dłuższe ale siedząc za kierownicą masz wrażenie ,że maska wydłużyła się o pół metra i zdaje ci się ,że siedzisz w Lincolnie albo w Gelendzie a nie w Landku. Wizualnie jest baaardzo dłuuuuga ! Zupełnie inne wrażenia z jazdy .
5.światła przednie ledowe - temat znany nie wymaga opisu
6.Generalnie to to samo co było tylko nieco bardziej "zmiękczone".

Minusy :
1.Jazda na kołach 19" przy moich 17" to jak jazda taczką. Dla oka super ale dla doopy już nie
2.Jeśli dla kogoś ma to znaczenie to nowy beż jest siny , smutny i robi wrażenie zużytego.
Coś jak lentex z Lublińca :-)
Wcześniejszy miał barwę i był żywy./kwestia gustu/

Ogólnie jako całość - na plus - ale rewolucja to to nie jest.
Auto "tradycyjne" dla określonej grupy użytkowników (..i całe szczęście ,że mentalnie nie jest dla wszystkich !!!)

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: dohap »

stan1906 pisze:Złe wieści z tym brakiem 4.0 V6 w Polsce. Liczę, że jednak będzie dało się kupić. Wg Toyoty ma być ten silnik w Europie wschodniej. Pytanie teraz jak interpretują położenie Polski.. do tej pory był ten silnik więc może jednak....
Jest szansa na 4.0 z importu poza tmp. Pojedyncze egzemplarze na zamowienie. Tmp sprzedaje to co akurat ktos wklepie w arkusz kalkulacyjny i to co drozej sie serwisuje.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Nomad »

dohap pisze:
stan1906 pisze:Złe wieści z tym brakiem 4.0 V6 w Polsce. Liczę, że jednak będzie dało się kupić. Wg Toyoty ma być ten silnik w Europie wschodniej. Pytanie teraz jak interpretują położenie Polski.. do tej pory był ten silnik więc może jednak....
Jest szansa na 4.0 z importu poza tmp. Pojedyncze egzemplarze na zamowienie. Tmp sprzedaje to co akurat ktos wklepie w arkusz kalkulacyjny i to co drozej sie serwisuje.
Tu bym się nie zgodził.
Po prostu nie chcą się zajmować czymś co się nie sprzedaje. Ta sama historia co z 200tką.
Czysta kalkulacja a marketing pro kliencki jest tylko wtedy gdy się ...sprzedaje.
Czyste wyliczanki a reszta to teoria dla poprawienia humoru :D

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: sebastian44 »

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić że najnowszy Land Cruiser z salonu nie ma reduktora? Jeżeli tak to dla mnie wtopa jakich mało i ogólna porażka modelu. Wolałbym avensisa w hybrydzie, nie musiałbym sie wstydzić przed użytkownikami starszych modeli

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Cruiser »

Obrazek

Wydaje mi się, że na dolnej gałce widziałem L4. Wczoraj przyjechała jedna pokazówka do Wrocka. Ogólnie tak jak wyżej, poprawne auto, rewolucji jednak brak. Jak dla mnie to i tak odpada jak tylko w dieslu.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: rolkos »

Drugie pokrętło od góry to H4/L4. Jak na załączonym obrazku.
Załączniki
lc_150_2018_4L.jpg
lc_150_2018_4L.jpg (45,04 KiB) Przejrzano 4578 razy

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: buła lx450 »

Cruiser pisze:Obrazek

Wydaje mi się, że na dolnej gałce widziałem L4. Wczoraj przyjechała jedna pokazówka do Wrocka. Ogólnie tak jak wyżej, poprawne auto, rewolucji jednak brak. Jak dla mnie to i tak odpada jak tylko w dieslu.

Obrazek

Obrazek
Zawsze można kupić blizniaczy model Land Cruisera J15 Lexusa GX 460 z v8 w pb.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: Cruiser »

Czyli jednak mój wzrok jeszcze w formie. Ale blokady tyłu już nie było w pokazówce. I raczej jest bez pneumatyki.
Nad Lexem to już kiedyś myślałem ale dowiedziałem się, że jest bardziej zestrojony na amerykańskie pupska. I jeszcze więcej plastiku miał do pourywania dookoła.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: rolkos »

Cruiser pisze:Czyli jednak mój wzrok jeszcze w formie. Ale blokady tyłu już nie było w pokazówce. I raczej jest bez pneumatyki.
Nad Lexem to już kiedyś myślałem ale dowiedziałem się, że jest bardziej zestrojony na amerykańskie pupska. I jeszcze więcej plastiku miał do pourywania dookoła.
Blokadę harropa dołożysz bez problemu reduktor już gorzej. Swoją drogą ciekawe kiedy dojdzie do tego co z 4R w US. Napęd tylko na tył i reduktor tylko w wersji TRD Pro za kupę szelestów.

--
Paweł

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1427
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: J15 PRADO na 2018, w końcu pozytywna zmiana !

Post autor: tadeo »

I jest wersja dla prawdziwych facetów :)
3 litrowy diesel
koło na tylnej klapie
zero zbędnego szpeja

http://dubazar.com/automobiles/cars/toy ... m-uae_i708

ODPOWIEDZ