Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: zachary »

Ludziska kochani! Auta hybrydowe są głównie do miasta i tam sprawdzają się znakomicie.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: jezus »

zachary pisze:Ludziska kochani! Auta hybrydowe są głównie do miasta i tam sprawdzają się znakomicie.
Bez przesady. Miałem przyjemność z takim lexusem ls 600 h, czysta przyjemność. Na dłuuugie trasy jak znalazł. Do miasta to pełne elektryki, i bez kompromisów, miasto i ani kilometra dalej... :mrgreen: Ostatnio zaczynam się nad czymś takim zastanawiać. 3miasto jest na tyle duże że nie trzeba się z niego za daleko ruszać.... 8) . Ceny takich małych wózków są już całkiem do przyjęcia, ładowanie z kabla na ulicy pod domem do opanowania i przyjęcia przez sąsiadów.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: Rokfor32 »

Policz sobie dokładnie koszt energii elektrycznej - bo to nigdy nie było specjalnie tanie paliwo ... :wink:

Na dzisiaj to najsensowniejsze do miasta to jakie małe wozidło z LPG. Nie dymi, nie cuchnie, kosztuje drobne w utrzymaniu.

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: dohap »

Dodatkowe male auto elektryczne do miasta to pokrecona ekologia...
Najwiekszy koszt energetyczny to wytworzenie i utylizacja samochodu (o bateriach juz nie wspomne). Przy elektrowniach weglowych i sprawnosci naszej sieci przesylowej (sprawnosc obecnych blokow weglowych to max 36%) ekologicznosc elektrykow sprowadza sie do wyeliminowania spalin.
Czystsze powietrze dzieki filtrom na kominach oczywiscie, co2 na podobnym poziomie, wiecej odpadow. Elektryki tak, ale zamiast a nie dodatkowo. Hybrydy jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: Rokfor32 »

Hybrydy fajne - jak nowe. Akumulatory nie są wieczne, więc po paru latach auto staje się coraz mniej elektryczne, albo trzeba wybecalować niemałą sumkę na nowe. Też to ma tyle z ekologią wspólnego, co nazwa.

Na dzień dzisiejszy - nie ma nic sensowniejszego niż LPG. Jakość spalania mieszanki propanowo butanowej jest nieporównywalna, nawet do beny. Praktycznie nie powstają żadne cząstki stałe, a to jest właśnie problem smogu, a nie dwutlenek węgla.

Bo nikt mi nie wmówi, że problem smogu to piece węglowe. Owszem, dokładają się jak najbardziej - ale zimą. A latem? zadyma rest równie wielka, jak nie ma wiatru, a inwersja przyciśnie cieplejsze powietrze do ziemi. Wtedy główne źródło smogu - to auta. A dokładniej - powszechne w osobówkach klekoty. Ich ilość robi swoje, i efekty są jakie są.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: luk4s7 »

Rokfor32 pisze:Bo nikt mi nie wmówi, że problem smogu to piece węglowe.
To zdecydowanie klekoty najbardziej syfią! Proszę http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... chody.html

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: zachary »

jezus pisze:...lexusem ls 600 h, czysta przyjemność....
Ale on nie ma CVT !!!

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: marzyniu »

Ls hybryda ma cvt.

the lifestyle you've ordered is currently out of stock

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: zachary »

marzyniu pisze:Ls hybryda ma cvt.

the lifestyle you've ordered is currently out of stock
A nie HSD przypadkiem? Miałem okazję, czekając na wykonanie przeglądu jeździć takim testowym i nie zauważyłem charakterystycznego wycia silnika, słyszanego w NX czy Rav4 hybrydowych.


ps. no dobra, przeczytałem i jest tam e-CVT :mrgreen:

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: marzyniu »

Hsd to taka nazwa dla systemu hybrydowego toyoty, nie mogłeś słyszeć wycia silnika, to nie ta klasa auta, tam ma być cichutko.

the lifestyle you've ordered is currently out of stock

Wiener
Posty: 129
Rejestracja: 13 lut 2017, 15:21

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: Wiener »

Panowie, ale kogo obchodzi pseudoekologia? Nikomu nie chodzi ani o smog, którego silniki benzynowe z katalizatorami praktycznie nie emitują (smog u nas to cząstki PM10 i PM2.5, które walą z kominów - jakoś o 4 nad ranem ruchu nie ma, a też na każdej wsi nadymione - dlaczego w Dallas i Monachium nie ma smogu, skoro jeździ tam kilkaset razy więcej samochodów, niż w Nowym Targu czy innej zasmogowanej Koziej Wólce? W Monachium też jeżdżą klekoty, a powietrze jest czyste. Po prostu nie smrodzą z kominów.), ani o nieszkodliwe co2, ani o spalanie (Mazda 2.0 pali tyle, co 1.2 turbo). Po prostu Niemcy przy użyciu UE sobie próbują zrobić monopol/zyskać przewagę, bo im uchodzi fałszowanie pomiarów w UE płazem. Do tego diesel trochę mniej co2 emituje, a co za tym idzie jest mniej haraczu. Pomińmy tą ekobłazenadę. Ja napisałem tylko fakt, że od każdego grama co2 powyżej 130g jest 95 ojro haraczu i producent chcąc czy nie chcąc będzie musiał coś z tym zrobić. Ja bym z chęcią kupił hybrydowego LC, który na dodatek będzie tańszy od tradycyjnego przez brak tego haraczu.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Land Cruiser Prado 4.0 a następna generacja

Post autor: Cruiser »

Nie będzie póki co tańszy. Nawet gdyby powstał. :-) Haracz to nie wszystko. Cena technologii jest jeszcze zbyt wysoka.

ODPOWIEDZ