land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Moderator: luk4s7

rumburak
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2016, 20:13

land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: rumburak »

Witajcie,
Piszę w tym dziale (może moderator się zlituje) bo w ogólnym trudniej o odpowiedź.
Pytanie jest jedno. Czy kradną 150-tki? Co wiecie na ten temat?
Chciałbym dołączyć do zacnego grona posiadaczy, ale już raz okradzinony dmucham na japońskie.

Serdecznie pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: kylon »

Musisz takie pytanie zadać na forum kradnących ;-) Ja takowego przypadku nie znam.

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: raymund60 »

jak jest zapotrzebowanie to kradną. zdarzają sie przypadki ale bardzo rzadko. czytam z statystyk ze jest to rzadko kradziony samochód, przewazają golfy, passaty itp. dodatkow zabezpieczenie nie zaszkodzi, a i strzezony parking pod centrami handlowymi też są.

rumburak
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2016, 20:13

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: rumburak »

Dziękuję za odpowiedzi, dają nadzieję. Pozdrawiam

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Nomad »

Jak na razie największym zagrożeniem dla TLC jest "dobra zmiana" dla silników większych
niż 2 litry :lol: ..... o 4-ch nie wspomnę.
To jest dopiero gangsterka nie wspominając głównego banksterka aktualnej "pospolitej" :mrgreen:

Cosa Nostra przy pislamistach to pikuś.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Rafi »

raymund60 pisze:czytam z statystyk ze jest to rzadko kradziony samochód, przewazają golfy, passaty
Obawiam się, że byłoby trochę gorzej jakbyśmy zobaczyli takie statystyki pokazujące ile procent land cruiserów, a ile procent golfów zostało skradzionych ze wszystkich zarejestrowanych.

Na pewno warto zrobić dodatkowe zabezpieczenia, ja robię to w każdym aucie, rodzice w J15 też mają :wink: Ale trzeba też pamiętać o dostępie bezkluczykowym, nie było większego bubla ułatwiającego kradzież auta złodziejom od wielu lat. Jak chce się być spokojniejszym to kluczyki warto nosić w czymś takim: http://multi-com.pl/,details,id_pr,1598 ... -maly.html

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: luk4s7 »

Co do bezkluczykowego - najskuteczniejsza (i prosta) metoda to dorobić pstryczek odłączający baterię w kluczyku.
Sam to wymyśliłem znając (uwaga, fachowe określenie) wektor ataku
A dlaczego tak? Ano kradzież polega na "przedłużeniu" sygnału z kluczyka do samochodu. Czyli siedzisz w knajpie a ktoś odpala auto na parkingu za pomocą Twojego kluczyka. Nie ma śladu kradzieży.
Stosuje się do tego (nazwijmy to w uproszczeniu) wzmacniacz sygnału na linii auto-kluczyk.
Proste jak .... a sprzęt do tego kosztuje kilkaset $.

Kluczyk nie ma zasilania -> nie wysyła sygnału -> nie odpalisz auta.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Rafi »

Dobre. Jak jeździłem parę razy rodziców J15-ką to doszedłem do wniosku, że wolałbym mieć po prostu zwykły kluczyk z przyciskami ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: luk4s7 »

System bezkluczykowy jest ewidentne wygodny. Mamy parę Toyot w rodzinie z tym systemem właściciele są zadowoleni.
Osobiście mam pewien dylemat - wygodne to ale bez dodatkowego zabezpieczenia, ryzykowne.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Rafi »

Jasne, że wygodne, ale jak zaczynasz korzystać z pstryczka odłączającego baterię, bądź też ze specjalnego pokrowca to w mojej opinii traci to sens, wolałbym mieć zwykły kluczyk z przyciskami. Oczywiście wygodne jest też to, że nie trzeba kluczyka wkładać do stacyjki... Ja jeżdżę bardzo dużo nowymi autami z dostępem bezkluczykowym i rzeczywiście jest to super wygodne, ale to nie moje auta i mam je trochę w d***e :) Dlatego chyba najlepszą opcją jest korzystanie z dostępu bezkluczykowego, a w środku dodatkowe zabezpiecznie.

Awatar użytkownika
marzyniu
Posty: 53
Rejestracja: 15 gru 2015, 06:23
Auto: Honda crv mk1 :) i lj78
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: marzyniu »

No przecież wystarczy zakupić etui zabezpieczające na taki kluczyk i po sprawie.... chociaż za każdym razem będzie trzeba go wyjmować...

the lifestyle you've ordered is currently out of stock

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Rafi »

Pięć powyższych postów jest właśnie o tym :roll:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: luk4s7 »

Rafi pisze:Dlatego chyba najlepszą opcją jest korzystanie z dostępu bezkluczykowego, a w środku dodatkowe zabezpiecznie.
Zgadzam się w pełni. Gdybym kupił, tak właśnie bym zrobił.


Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: land cruiser 150 - czy narażona bardziej?

Post autor: Cruiser »

Strasznie się musiał narypać. Myślałem, że to tylko kwestia włączenia jakiegoś ustrojstwa i odjechania...

ODPOWIEDZ