Na pomoc... kupować czy nie?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: raymund60 »

Zachary, fotel to kwestia indywidualna. Dla mnie w 150 jest ten fotel mniej wygodny, taki jakis chudy nie dający poczucia komfortu. To kwestia odczucia. Nie panikuj tylko sadzaj tylek i w drogę

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: jezus »

Zmień stajnię...Przetestuj dokładnie Q7 3.0 tdi ...... brzydal 150 usunie się w cień.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: zachary »

Q7 to większe kombi!!! A ja samochodu w wersji kombi nie chcę.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: plum76 »

Plum - to nie to samo co w J120 czy FJ Cruiserze.
Krzysztof ale to ta sama rodzina silników czyli 1GR-f v6, różni się mocą i coś tam w VVT zmienili. Mocy ma trochę więcej niz mój.
Skąd Twoje obawy ze to jednak nie to samo?
paweł

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: kylon »

Z jazdy testowej i tym i tym.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: MichalKJP »

kylon pisze:Z jazdy testowej i tym i tym.
To pewnie indywidualne odczucia. Mi się wydaje, że 150 z GR chodzi lepiej niż 120.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: kylon »

Zazwyczaj tak jest jak piszesz. Może się to wzieło z tego że J150 jest jakieś takie głośniejsze. Ja mam takie wrażenie.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: zachary »

No i zrobiłem 800 km i... miłe zaskoczenie z odrobiną dziegciu.
Silnik /diesel/ radzi sobie lepiej niż się nastawiłem. W moim odczuciu jest żwawszy od 1KD-FTV. Na przejechanym dystansie - autostrada, "szybkie", krajowe i trochę light off-road - spalanie niższe niż w mojej J12. Nieznacznie, ale niższe. Opisywane dziwne zachowanie skrzyni biegów, nas nie spotkało i uważam, że jest napewno lepsza niż poprzedniczka np. w szybkości zmian biegów czy choćby w tym, że przy 130 km/h potrafi zrzucić bieg.
Raymund, musimy mieć zupełnie inne dupy :lol: Moja uwielbia fotel kierowcy w J15. Podobnego zdania jest moja żona, a jej rekomendacja jest dla mnie ważna :wink:
...i wiele innych, które są w tym aucie miłe.
Niestety nie jest ono wolne od rozczarowań. Pierwsza rzecz, która mnie poraziła to jakość plastików, szczególnie tych "tulei" zegarów. Masakra jakaś. Brakuje mi również schowków.
Wersja samochodu, którą do testów załatwiła moja żona, nie była wyposażona w pneumatykę i poczułem o czym mówił ktoś z forum odnośnie twardości zawieszenia :evil: Porażką jest również brak znanej mi z Lexa, ale i z Corolli mojej małżonki, funkcji kierunkowskazu po pojedynczym "pyknięciu". Przenieśli żywcem z Lexusa tempomat a o tym zapomniano. Tak samo jak o składaniu lusterek przy zamykaniu auta :evil:

Jestem coraz bliżej odpowiedzi na postawione przez siebie pytania :wink: Tym bardziej, że moja Lala po 4 dniach, zmieniła właściciela :cry:
Teraz czas na test LC150 z silnikiem benzynowym!

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: zachary »

ps. zegarek! zegarek umieścił pomiędzy wskazaniami temperatury jakiś kompletny idiota!!!!!

bergo
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:28

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: bergo »

Cześć,

@zachary tak jak Ty aktualnie rozglądam się za nową T z tym, że ja waham się pomiędzy Hybrydową Rav4, a LC 150. Miałem okazję przejechać się obiema i jeśli chodzi o LC to również zwróciłem uwagę na brak schowków.

W Twojej wypowiedzi zaciekawiło mi to, że dostałeś auto do testów. Daj znać, czy masz specjalne chody czy to normalna praktyka. Mnie nikt tego nie zaproponował więc zastanawiam się how come!?

Najlepszego!

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: Tuco »

bergo pisze:waham się pomiędzy Hybrydową Rav4, a LC 150.
Bardzo duży rozrzut :mrgreen:

bergo
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:28

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: bergo »

Tuco pisze:
bergo pisze:waham się pomiędzy Hybrydową Rav4, a LC 150.
Bardzo duży rozrzut :mrgreen:
Niecała tona ;-)

Rav4 kusi nowoczesną technologią, kosztami eksploatacji oraz dynamiką jazdy i niskim poziomem hałasu i dodatkowo mega podoba się mojej partnerce, a to także ważny argument :-)

LC, z koleji, podoba się mnie oraz wydaje się, że swoim rozmiarem bardziej pasuje do naszego stylu życia. Mam na myśli: rowery na hak i drogę, także poza nią i tutaj Grand Cherokee przyzwyczaił nas do tego, że w zasadzie wjedziemy wszędzie. No ale to diesel, a to już brzmi jak wysokie koszta eksploatacji chociaż mówią, że T się nie psują ;-)

Tak więc wobec powyższego zainteresowałem się sposobem dostania auta do dyspozycji na weekend :-) na pewno pomogłoby w podjęciu decyzji.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: Tuco »

Dla mnie to są dwa totalnie różne samochody. :)
Ravka - fajna osobówka z samonośnym nadwoziem z podwyższonym zawieszeniem
Landek - super auto na ramie o dużej dzielności terenowej

Jeśli miałbym wybierać jedno to tylko LC.

bergo
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:28

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: bergo »

Tuco pisze:Dla mnie to są dwa totalnie różne samochody. :)
Ravka - fajna osobówka z samonośnym nadwoziem z podwyższonym zawieszeniem
Landek - super auto na ramie o dużej dzielności terenowej

Jeśli miałbym wybierać jedno to tylko LC.
Prawda prawda i jednocześnie oba mają wady z zalety :)

Tak czy inaczej pytanie w jaki sposób dostać auto do testów na dzień/weekend nadal bez odpowiedzi.

kokosz
Posty: 34
Rejestracja: 11 gru 2015, 22:58
Auto: J150
Kontakt:

Re: Na pomoc... kupować czy nie?

Post autor: kokosz »

Idziesz do salonu i mówisz ze jestes zainteresowany kupnem, jesli miałbyś problem z rav to udaj sie do lexusa i poproś o nx, mechanicznie to samo ale lepiej wyglada , tam dbają o klienta. Jak dotychczas olała mnie tylko Dacia gdy chciałem kupić dokkera do firmy, wiec poszedłem do vw i wyjechałem caddy

ODPOWIEDZ