J15 - moduł do GPS

Moderator: luk4s7

MMfun
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2015, 01:32
Auto: KDJ 155
Kontakt:

J15 - moduł do GPS

Post autor: MMfun »

150 wersja Prado 2014 rok
Nie mam fabrycznej nawigacji.
Mam komputer w konsoli głównej identyczny jak ten który obsługuje wersje z GPS.
Mam na komputerze przycisk NAVI ale wyświetla się komunikat, że funkcja jest niedostępna.
Słyszałem, że wystarczy dokupić moduł GPS i można uruchomić nawigację.
Słyszałem też, że prawdopodobnie pasuje do LC moduł z Avensisa.

Czy ktoś się orientuje w temacie i może coś podpowiedzieć :?:

Komputer wygląda jak ten na poniższym zdjęciu:

Obrazek

zimas75
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2015, 12:59

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: zimas75 »

Cześć! Dołączam się do pytania kolegi.

Awatar użytkownika
raymund60
Posty: 79
Rejestracja: 08 mar 2013, 11:04
Auto: TLC 150 prado. R 1200 GS.
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: raymund60 »

chyba nikt jeszcze tego nie przerabiał. w salonie system navi kosztuje dodatkowo ponad 3 tysi, sama aktualizacja słyszałem ze cos ponad tysiaka. j

zimas75
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2015, 12:59

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: zimas75 »

gdybym to ja mógł skonfigurować sobie auto to bym wziął z navi. niestety brałem to co dostępne w danej chwili bo złodzieje pozbawili mnie poprzedniego auta a salon Toyoty podawał termin odbioru za 3 m-ce w konfiguracji która mi odpowiadała. Zamiast bajerów rowerów dostałem wersje Prado z dwoma siedzeniami w bagażniku za dopłatą 20 tysi. Z czujnikami parkowania które dołożyli w ASO do dzisiaj nie mogą sobie poradzić bo fiksują.

MMfun
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2015, 01:32
Auto: KDJ 155
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: MMfun »

Dla zainteresowanych tematem:
MMfun pisze: Słyszałem, że wystarczy dokupić moduł GPS i można uruchomić nawigację.
Można, moduł faktycznie kosztuje obecnie ok. 3tyś w ASO.
Wyjęcie komputera bardzo proste (wyjmowałem), później wygląda na to, że wystarczy tylko podpiąć i przykręcić dwie śrubki, ale pewien nie jestem bo nie kupiłem i nie podłączałem.
MMfun pisze: Słyszałem też, że prawdopodobnie pasuje do LC moduł z Avensisa.
Nie pasuje :?

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: Nomad »

ASO - ca 3 tysie.

Na Allegro są takie sztuki z całymi bebechami ale handlarze chcą jeszcze więcej jak ASO.
Samego modułu nie uświadczysz.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: Nomad »

:oops: ...dobra sam sobie stawiam uwagę do dzienniczka za odgrzanie kotleta :x

Ta ...godzina.....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: kylon »

Dobrze, dobrze. Mnie to np ciekawi bo mam taką samą sytuację w Hilu. Są też anteny itp.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: zachary »

A ja wam powiem co następuje:

za pieniądze przeznaczone na planowane działania, lepiej kupić porządną nawigację zewnętrzną lub wywalić oryginalne radio i zastąpić dedykowanym zamiennikiem, np. z systemem Android

Ta oryginalna, szczególnie po zniknięciu Google... Obrazek
po najnowszej aktualizacji, najdelikatniej doskonała nie jest :wink: Oczywiście można się cieszyć z nawigowania głosowego / jeśli ma się tą funkcję /, ale mapa jest, jaka jest.
Chyba jest to standard, że oryginalne nawigacje - z pominięciem tych urządzeń, które dają możliwość korzystania z zewnętrznego softu, takiego jak np. AutoMapa - są takie sobie. Ta z Landa i tak bije na głowę dla przykładu, nawigację z Lexusa. Czekam na aktualizację /bo teraz bardzo często poruszamy się po białych lub zielonych plamach/, ale rewelacji się nie spodziewam. Co ciekawe, ta która jest teraz wgrana jest z zeszłego roku :oops: a nie ma na niej np. całości Autostrady Wolności czyli A2 i wielu innych dróg.


ps. w oryginalnej navi Toyoty, jest taki bayer jeszcze, że jeśli macie założone konto na Moja Toyota i zapisany tam samochód, to można w domu na komputerze wyznaczyć trasę / na Google Maps /, nazwać, zapisać i przesłać ją sobie do samochodu :wink: Ale powtarzam, że to taki bayer jest raczej.
Załączniki
Zrzut ekranu 2016-10-23 o 11.08.04.png
(80,04 KiB) Pobrany 44 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: kylon »

W nowym Hilu jest już tablecik i nie ma jak zmienić radia. Dla mnie najlepszą obecnie nawigacją jest ta z telefonu ale nie bardzo chcę montować milion uchwytów na przyssawki. A wydawanie na navi fabryczne 4 tysi jakoś mnie nie przekonało. Wolałem sobie przeznaczyć te środki na coś z zewnątrz ;-)

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: Nomad »

Zgadzam się w całości z poglądem Zacharego.
Fajniej w tej kasie wychodzą stacje dedykowane do LC. Przy nowym Hilu ten numer nie przechodzi.
Ja przez przypadek dobrałem ori w trakcie zamówienia ale jakoś specjalnie mnie to nie boli bo rzeczywiście ta w Toyocie nie jest taka "ostatnia".
Poza tym jak mówi stara maksyma kierowców zawodowych :
"Musisz młody mieć mapę i sprawny mózg bo jak zgaśnie ci navi to do domu nie wrócisz".
Coś w tym jest .

Ja wożę mapy a niektórzy 2 lub nawet 3 sztuki navi .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: kylon »

Też mam atlas pod siedzeniem i bardziej patrzę na znaki niż w
ekran ;-)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: luk4s7 »

Moja żona w Aygo (kupowane w czerwcu 2016) ma fabryczną nawigację z mapą która niewiele ustępuje aktualnością Google Maps'om (jeśli chodzi o drogi dostępne dla tego auta oczywiście, leśnych duktów nie ma).
Autostradowa obwodnica Łodzi była nawet w poprzedniej wersji (tuż po kupnie auta dostaliśmy nową kartę z mapą) przed otwarciem tego odcinka.
Nie rozumiem dlaczego tak się to odbywa że w LC za xxx szelestów brakuje dróg...

Co do nawigacji - też uważam że ta z telefonu bije na głowę wszystkie wbudowane (w naszym kraju oczywiście bo Niemcy mają TMC na poziomie i tam wbudowane działają o niebo lepiej - sprawdzone osobiście).

Montaż telefonu najprościej można zrobić uchwytem do kratek wentylacyjnych za 3$ z AliExpress. Proste, tanie, minimalistyczne.

Obrazek

Mam w obu autach i jest super! Jedynie w LC na wybojach telefon potrafi spaść. No ale wtedy zwykle nie potrzebuję nawigacji.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: zachary »

luk4s7 pisze:...
Nie rozumiem dlaczego tak się to odbywa że w LC za xxx szelestów brakuje dróg...
Jeśli nawiązujesz do mojego posta to ja pisałem, że w Lexusie brakuje mi dróg :? Ma ona, ta nawigacja za to inne nadzwyczajne właściwości. Potrafi, dla przykładu powiedzieć: Uwaga, za 5 kilometrów na lewym pasie występują incydenty... :lol: :lol: :lol:
A ta z Toyoty, jeśli chodzi o drogi, ma chyba wszystko czego potrzeba jest. Opieram to, na doświadczeniu z Corolli mojej małżonki póki co bo LC głównie stoi w garażu :mrgreen:
Z niedogodności najnowszej wersji map, zauważyliśmy jedynie zniknięcie mazurskiej wsi w której mamy dom, ale drogę tam znamy na pamięć, więc choć wywołuje to mieszane uczucia to problemem nie jest :wink:

Odnośnie radia w Hillu to zapomniałem, że tam tablet jest, więc rzeczywiście trudno byłoby to czymś podmienić. Mi osobiście w tym aucie nie brak nawigacji najbardziej by przeszkadzał, ale jakość dźwięku bo ten w egzemplarzu, którym dane było mi jeździć, była makabryczna. I w odniesieniu do niewydanych pieniędzy na navi, właśnie w to bym zainwestował. Ale co kto lubi, ja w samochodzie cenię jako taki choćby dźwięk. Taki dziwak ze mnie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J15 - moduł do GPS

Post autor: kylon »

Nie dziwak tylko normalny. Mnie radio w Hilu a dokładnie jakość dźwięku wkurza na maksa. Głośnik dudnią i charczą. Po tapicerce to druga kupa w Hilu !!!

ODPOWIEDZ