Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 17 cze 2018, 23:46
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość

Auto: HDJ 80
Związek zjeepa z fiatem wyszedł tylko na dobre zjeepkom. Silniki dizla 3.0 w nowym grandzie są rewelacyjne. Same grandy mają w standardzie dość wysokie wyposażenie. O zewnętrznym wyglądzie nie będę wspominał bo każdy ma swój gust, bądź po prostu kocha swoją markę, a jak powiada staropolskie przysłowie...miłość bywa ślepa. W ofercie zjeepa jest jeszcze autko typowo terenowe zwane wrangler. jego dzielności terenowej nie trzeba omawiać. Już wcześniej pisałem że jego minusem może się stać nowy silnik 2.2D, ale w ofercie na naszym rynku bez żadnych ceregiel czy robieniu laski dealerom można kupić silnik benzynowy. X6, Q7 czy MB GL to inna półka cenowa i insze przeznaczenie, ale kto bogatemu zabroni. Nie bym narzekał na toyoty, ale coraz częściej słychać o rozczarowaniu nowych właścicieli.

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
Jak bym miał wybierać nowy Rubicon JL z 3.6 pentastar, LC to bym się mocno zastanawiał. Jedyne co mogłoby mnie przekonać na korzyść 150 to ilość miejsca w środku i bagażnik.
Szczęśliwie nie mam tego dylematu ;)

Nie będę zakładać nowego wątku bo i po co ? Napiszę tu.
Pisaliście ,że LC jest sprzedażowo marginesem marginesu. Szczególnie gdy w aucie nowszej wersji wszedł jeszcze słabszy silnik.
Miałem LC 150tkę 2,8 przez 1,5 roku. Z różnych powodów (min przez nieudaczność serwisu) musiałem auto sprzedać.
Chciałem kupić następne - nową wersję 150/2018 też 2,8....pomimo jej słabych stron. Niestety w Polsce dealerzy (włącznie z TMP) nie potrafili przez kilka miesięcy (dalej nie potrafią) określić pewnych informacji co do wyposażenia LC.
Gdy nadszedł czas na decyzję (po moim w końcu samodzielnym rozwiązaniu informacji) okazało się ,że termin realizacji zamówienia jest tak odległy.....,że nieosiągalny w oczekiwanym przeze mnie terminie.
Postawa TMP w tej kwestii...no cóż....nic więcej nie będę pisał.
Mówiąc wprost "Toyota" zmusiła mnie do kupienia "nie-Toyoty".
Dochodzę do wniosku ,że Toyota jako marka ma w Polsce tak dużą sprzedaż samochodów wolumenowych ,że centrala i dealerzy zlewają jakiekolwiek sytuacje zajmujące więcej jak 59 minut pracy.
Tak więc moje postrzeganie Toyoty jako "marki na poziomie" ...mocno wyblakło.

Jakie mają czasy realizacji?

Oczekiwanie 4/5 miesięcy.
W kwietniu zaoferowali mi podpisanie umowy z odbiorem na 09/10 miesiąc - czyli po wakacjach - co dyskwalifikuje sytuację na starcie.
Sama długość oczekiwania nie jest problem. Na poprzednią LC też czekałem 4,5 miesiąca. Od września do grudnia 2016. Było OK.
Mnie irytuje nieudaczność systemu sprzedaży i przepływu informacji (a raczej jego braku :?: ) w systemie Toyoty w Polsce. Wątek drążyłem od grudnia 2017 i do kwietnia 2018 nie potrafiła TMP odpowiedzieć na kilka prostych pytań dot wyposażenia. Dlatego jak już sam sprawdziłem nurtujące mnie tematy to było za późno ,żeby zdążyć zamówić i odebrać auto do wakacji.
Dla mnie to porażka wizerunkowa marki. Ogromna porażka.

Tak więc nie dość ,że TLC jest marginesem marginesu sprzedażowego to jeszcze będzie jeszcze większym outem z powodu nieudaczności systemu sprzedaży w Polsce. To przykre.
A szkoda ..bo to całkiem fajne auto...było :D

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
a nie myslales zeby kupic u zachodnich sasiadow

kpeugeot pisze:
a nie myslales zeby kupic u zachodnich sasiadow

Za dużo ceregieli , za dużo zachodu i do tego za mało czasu. Ponadto ...leasing ...niestety i jeszcze dużo , dużo innych aspektów przeciw kupieniu u szkopów.
Ostatecznie źle nie wyszło.
Kupiłem auto z V6 i jest przynajmniej czym jechać. Dzięki Toyocie... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moderator
Awatar użytkownika

A mnie tak całkiem praktycznie ciekawi co tak długo ustalałeś i na co trzeba było tyle czekać.
Wybrałem się kiedyś pogadać o LC z handlowcem i auto dostępne w ciągu kilku dni, a wyposażenie spisane na paru stronach otrzymałem od ręki. Fakt że jak zachciałem wersje Prado i kolor o dźwięcznym symbolu 4x4 to trzeba było zamówić do produkcji z terminem za 5 miesięcy. No ale chyba każdy ma świadomość że ciężko aby importer miał wszelkie kombinacje na stock’u w PL.

luk -Tapicerka materiałowa o wdzięcznej nazwie "Premium" w pakiecie premium lub wersji premium.
Nikt w Polsce nie ma próbnika (XXI-szy wiek - środek Europy) a TMP nie za bardzo wie czy jest to welur jak w wersji Prado czy szmata jak "welur " w Golfie.
Chodziło mi o elektryczne fotele i wtedy ta zachcianka wymuszała wersję lub pakiet Premium. Chciałem sobie polepszyć przy zmianie LC na elektryczne i grzane taborety ale nie chciałem jakiejś tandety wykończeniowej tracąc prawdziwy fantastyczny welur jaki ma Prado.
Banał co ?

Do dzisiaj nie wiedzą jak to jest . Dasz wiarę ,że to możliwe ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]