LC dla wysokiego pana

Moderator: luk4s7

drwal_z_drewna
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 04:53
Auto: HZJ80
Kontakt:

LC dla wysokiego pana

Post autor: drwal_z_drewna »

Czołem,

mierzę 202 cm i zastanawiam się, czy LC200 ma dostatecznie wysoki fotel kierowcy / wystarczająco duży zakres regulacji zagłówka. Pojechałem ostatnio 100km przymierzyć się do 120tki i... zagłówek w tym aucie może dla mnie pełnić jedynie rolę zakarkówki lub zaszyjki - jak kto woli. :(

Będę może troszkę nietolerancyjny, ale poproszę o wypowiedź kogoś o wzroście powyżej 190cm: czy Land Cruiser 200 ma fotele skonstruowane dla przeciętnego wzrostu japończyka? Czy ja, europejczyk, przemieszczając się tym samochodem będę mógł przestać myśleć o połamanym karku?

Dzięki!

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: anoretka »

Ja mam 186 wzrostu i jeżdżę w J200 z fotelem maksymalnie opuszczonym. Mam jakiś tam luz i co prawda preferuje oparcie w pozycji pionowej, ale to samochód dla Japończyków. Niestety nie zmieścisz się. Jak lekko się uniosę na pośladkach to dotknę sufitu. Kiedyś przymierzałem się w Jeep Grand Cherokee. Było jeszcze gorzej gdy był szyberdach. Zauważyłem, że samochody z szyberdachem maja obniżony sufit. Tylko chyba V8 nie występuje bez okna na dachu.
Jak nikt nie ubiegnie, to zmierzę w domu wysokość od siedziska do sufitu.

drwal_z_drewna
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 04:53
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: drwal_z_drewna »

100-krotne dzięki za pomoc!
Właściwie interesuje mnie najbardziej wysokość oparcia fotela z maksymalnie wysuniętym zagłówkiem - będę badrzo wdzięczny!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: czobi »

siedzenia sa generalna bolaczka toyody i japoncow wogole, w sensie ich ergonomia ale to inna sprawa
jako ze jestes mocno wyrosniety chlopak podpowiadam ze mozna przeszczepic prawie dowolne fotele do kazdego auta
landrover ma swietne, recaro etc etc raczej skup sie na ogolnej kubaturze wnetrza vs.Twoja osoba

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: anoretka »

Pomierzyłem ten fotel Panie wysoki...
Wysokość zagłówka ~20cm
Wysokość od fotela (miejsce złączenia oparcia z siedziskiem) ~85cm
Wysokość od fotela (to samo co wyżej) do dachu ~95cm - 100cm (sufit tam się zniża od strony drzwi)

drwal_z_drewna
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2012, 04:53
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: drwal_z_drewna »

Serdeczne dzięki za pomoc!

Udało mi się w międzyczasie zasiąść za sterem :D
Na nogi miejsca jest dość, ale fotl rzeczywiście ma zbyt niskie oparcie i zagłówek.

Orientujecie sie może czy jest w Polsce / Niemczech firma, która podejmie się przeszczepu przedniego fotela z Range Rovera do LC200? Zastanawiam się też, czy taka modyfikacja to bezpieczny zabieg - czy z razie wypadku nie wylecę razem z fotelem w kosmos...

Jeszcze raz wielkie i piękne dzięki!!!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: czobi »

odpowiedz jest i bardzo latwa i trudna
fotele przeszczepi ci "kazdy" ogarniety mechanik do ktorego bedziesz mial zaufanie
ze przylozy sie fachowo do spawarki i zna podstawy fizyki, tylko tyle.
najczesciej po prostu do oryginalnej podstawy(caly ten mechanizm szyn etc)
siedzen dospawuje sie gore (czesc tapicerki)od tych zyczonych przez klienta.
natomiast trudnosc polega na tym ze ogole wymiary siedzen , tych dokladanych, jedynie
warto sprawdzic organoleptycznie- czyli wyprawa na szrot i zmudne przypasowaywanie
bo niekoniecznie akurat siedziska RR ci podpasuja, chociaz byc moze.

ja np. kiedys sobie zakupilem siedzenia z BMW3 ,cacy wygodne milion regulacji wymiary niby tez git, na wymianke w hilu.
praktyka pokazala ze siedzenie pasazera bylo ok , a kierowcy konczylo sie w podsufitce :shock: poszly na smietnik
wyladowaly u mnie koniec koncow siedzenia z hondy jakiejstam. powodzenia

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: Zaparka »

Mnie odmówili mechanicy przesuniecia siedzenia, mam 195cm, w samochodzie.
Obawiali sie, ze w razie wypadku by mogli ponieść konsekwencje .
W LC 120 sie czuje za ciasno, moge jechac, ale nieczuje wygode.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: LC dla wysokiego pana

Post autor: MariuszS »

Albowiem tylko seria J-7 oferuje odpowiednią wysokość kabiny.

ODPOWIEDZ