Rejestracja przekładańca

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Rejestracja przekładańca

Post autor: szelma »

W Łomiankach stoi apetyczna długaska http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-p ... 91338.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Nie wiem jak została zrobiona przekładka, ale to jest do sprawdzenia. Rzecz w tym, że jeśli auto jest zrobione ok. to jak je zarejestrować ? Właściciel przyznaje, że nie robił przeglądu technicznego, ale nie uchyla się od zrobienia. Jeśli bym się zdecydował to wolę dopłacić i kupić zarejestrowany. On twierdzi, że to kłopot, bo wtedy nie może samochodu sprzedać przez pół roku. Można zrobić myk wypisując umowę z datą wyprzedzającą, ale to już pachnie lewizną. Czy mając w ręku przegląd dopuszczający to auto do rejestracji po przekładce, zrobiony w Łomiankach, mogę mieć pewność, że mój wydział komunikacji go uzna. Jaka jest teraz praktyka ?

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: Grzmocik »

Nie znam tematu ale podpowiem Ci co ja bym zrobił.
Pojedź lub zadzwoń do wydziału komunikacji i porozmawiaj z nimi, myślę że nikt nie rozjaśni Ci sprawy tak jak urzędnicy.
Tak samo możesz zrobić w stacji obsługi a nawet więcej niż jednej dla pewności.
W tych sprawach może się liczyć np. to czy urząd rejestrował takie samochody, jeśli nie mogą mnożyć problemy.
A co do okresu 6 miesięcy to można sprzedać taki samochód ale z tego co pamiętam dochodzi jakiś spory podatek.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: JaroFix »

Jeżeli auto przeszjdzie badanie techniczne pomyślnie, to nie widzę przeszkód by go zarejestrować. Urzędnik nie może zakwestionować kompetencji diagnosty, który uzna, że auto spełnia warunki dopuszczenia do ruchu na terenie RP.

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: farmer »

Najpierw znajdź diagnostę który będzie chciał pod stemplować dokument , a on na pewno powie Ci jakich dokumentów jeszcze brakuje .

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: francek »

proszę Cię :) To akurat jest najprostsza sprawa.
Nie ma problemu z rejestracją jeżeli masz papier od diagnosty- ćwiczyłem to 2 lata temu. Zresztą podobno od stycznia można już rejestrować angole :D

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: szelma »

Tu jest gotowa do jazdy http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-l ... 98476.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawe, że sprzedający wymienia co zostało zrobione, ale nie wspomina o przekładce.

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: robson »

To mój autobus jest wystawiony :D
Doczytaj proponuje - stoi napisane, że kraj pochodzenie to Wielka Brytania więc co tu jeszcze wspominać....
Przekładaniec jest zrobiony na tip top i przez te lata jak się pojawiam na badaniach technicznych to żaden diagnosta się nawet nie zająknął :mrgreen:

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: szelma »

robson pisze:To mój autobus jest wystawiony :D
Doczytaj proponuje - stoi napisane, że kraj pochodzenie to Wielka Brytania więc co tu jeszcze wspominać....
Przekładaniec jest zrobiony na tip top i przez te lata jak się pojawiam na badaniach technicznych to żaden diagnosta się nawet nie zająknął :mrgreen:

Bez urazy. Kraj pochodzenia nie przesądza o przekładce. Mój koleżka osiadły na wyspie kupując campera mógł przebierać w ofertach z kierownicą po lewej.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: Kwiatec »

szelma pisze:
robson pisze:To mój autobus jest wystawiony :D
Doczytaj proponuje - stoi napisane, że kraj pochodzenie to Wielka Brytania więc co tu jeszcze wspominać....
Przekładaniec jest zrobiony na tip top i przez te lata jak się pojawiam na badaniach technicznych to żaden diagnosta się nawet nie zająknął :mrgreen:

Bez urazy. Kraj pochodzenia nie przesądza o przekładce. Mój koleżka osiadły na wyspie kupując campera mógł przebierać w ofertach z kierownicą po lewej.
nie nie świadczy tak samo jak 99,9% aut sprowadzanych z wielkiej brytani :mrgreen: ochłoń :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: Gruzin »

Kwiatec pisze:nie nie świadczy tak samo jak 99,9% aut sprowadzanych z wielkiej brytani :mrgreen: ochłoń :mrgreen:
Kwiatku

Ten 0,1% czy jak wolisz 1 promil sie zdarza...
Onegdaj sprowadzałem z Londynu od zamożnego znajomego polaka biemdablju.
Pomieszkuje on tam czasami i samochody których używa są heteroseksualne - tak jak i on...
Pełen wypas na zamówienie prosto z niemcowni mu dowożą.
Teraz będzie 5 letnie 535i z przebiegiem 26 kkm- ale już jest nabywca od roku...

I to ten 1 promil. Rodzynek w cieście... :wink:

PS. A w tym ogłoszeniu i zazwyczaj, he he, tylko przekładaniec...

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: robson »

pewnie, że przekładaniec, ale dobry przekładaniec bo już sprzedany :( żal pozostał ...

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: szelma »

robson pisze:pewnie, że przekładaniec, ale dobry przekładaniec bo już sprzedany :( żal pozostał ...

Gratuluję, a tak z ciekawości, dlaczego nie powiesiłeś ogłoszenia na forum ?

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Rejestracja przekładańca

Post autor: robson »

zainteresowani wiedzieli, że sprzedaje

ODPOWIEDZ