Zakup TLC 120

Moderator: luk4s7

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Zakup TLC 120

Post autor: Grzegora »

Witam

Przymierzam się do zakupu auta z napędem 4x4 wybór padł na dwie marki Toyota model 120 lub Nissan Pathfinder.

Z racji tego że na dniach chcę się przyjrzeć kilku toyotkom mam do użytkowników i znawców tematu kilka pytań, autko będzie mi służyło do dojazdów do pracy po "czarnym" oraz w weekendy jako dojazdowe na rybki w miejsca gdzie tradycyjnym kombiakiem nie daję rady dojechać. Z racji funduszy auto będzie z lat produkcji 2003-2005 z silnikiem diesla.
Proszę o porady na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu aby nie nabyć badziewia.

1. Jaka skrzynia biegów jest lepsza manual czy automat?
2. Wyczytałem na forum że występują dwie wersje zawieszeń - pneumatyczne i tradycyjne - które jest lepsze?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i liczę na Waszą pomoc - pozdrawiam Grzesiek.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zakup TLC 120

Post autor: Rafi »

Szuakaj, szukaj, wszystko o co pytasz jest na forum w dziale J12, a nawet dużo więcej.

Tak ekspresowo, w autach z początku produkcji manual. Automat jest ok, ale przez pierwszy rok lub niecałe dwa lata miał tylko cztery biegi i znacząco podnosił spalanie. W późniejszych- bez różnicy.

Pneumatyka ma opinię awaryjnej i drogiej w naprawie, trochę to przesadzona opinia, ale i sporo w niej prawdy :wink: Jednak działa (o ile działa) doskonale. Jak nie przerażają Cię koszty ewentualnej naprawy to bierz. Niestety wersje bez pneumatyki to z reguły auta sprowadzone (dla niektórych to lepiej) i w bardzo słabo wyposażonych wersjach (to już gorzej). 120-ki w dobrze wyposażonych wersjach (elektryka, automatyczna klima), ale bez pneumatyki znaleźć trudno. Ja taką znalazłem rodzicom i było warto. Kupując 120-kę zainwestuj w wizytę w ASO celem sprawdzenia układu wtryskowego. To droga usługa, ale biorąc pod uwagę koszt wymiany wtryskiwaczy itd. śmiesznie tania.

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Zakup TLC 120

Post autor: Grzegora »

Dzisiaj nabyłem 120tkie od pierwszego właściciela kupioną w Polsce. W sumie od dobrego znajomego wyszło jakoś przypadkowo ale mam nadzieję że to dobry zakup. Auto bez pneumatyki dosyć dobrze wyposażone no i z pewnej ręki.
Na pewno nie raz się odezwę.
Dzięki Rafi za wskazówki. Pozdrawiam Grzesiek.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zakup TLC 120

Post autor: Rafi »

Fajnie, miłego korzystania z auta :!:

ODPOWIEDZ