Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Nie man konta na fejsie

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: PblO »

ja też nie

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: szulbor »

Ale jezeli sprzedaje hurtownia samochodów uszkodzonych to raczej uczciwe maja podejście I nie ukrywaja. Dla tych co nie w maja fb samochód po szkodzie całkowitej.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Heniu »

Ale zanim trafił na plac to pewnie przeszedł tuning, firmę znam bo mam codzienne mijam i uwierzcie okazje lokalni handlarze prosto z lawet zabierają, choć może tego egzemplarza się boją tknąć jak kiedyś FJ-ta który tanio sprzedali

Interceptor
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:20
Auto: Toyota Celica Supra MKII '85, Mercedes W124 300 Turbodiesel 4 Matic

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Interceptor »

Witajcie. Chciałem się zapytać czy ktoś może kojarzy tą 100 z ogłoszenia?
https://m.olx.pl/oferta/toyota-land-cru ... %5D=answer

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: raczek »

znajomy chce zakupic LC ale nie ma za duzego pieniądza
co myslicie o tym ogloszeniu ?
za i przeciw ;)

https://www.olx.pl/oferta/land-cruiser- ... e5676c2f1f

Thx.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kylon »

Niech sprawdzi auto dokładnie. Ze zdjęć to sobie możemy pogdybać. Jeśli nie ma już na pakiet startowy to niech odpuści albo jeździ aż coś padnie. Skoro właściciel pisze że przy tym przebiegu tylko łączniki wymienione a reszta to legenda marki to spodziewałbym się sporo do roboty chyba że się mylę. Chciałbym.

Tylny zderzak chyba malowany na szaro z czarnego. Kilka wgniotków.
Poproś o zdjęcia silnika, spodu i środka. No i listy bieżących napraw.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: sebastian44 »

Niech znajomy dołoży do 20 tysiecy i kupi młodszą Grand Vitare z dwa razy mniejszym przebiegiem. Za tą cene Toyota bedzie się mściła.

hubi2305
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2018, 21:57

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: hubi2305 »

Witam. Jestem tu nowy wiec proszę o litość. Czy ktoś zna to auto. Właściciel opisuje je jako w dobrym stanie, że rama ok, że nie konserwował żeby był jasny pogląd na stan. Jedyna usterka jaką podaje to na przednim napędzie jakiś luz na główce mocowania przegubu. Co objawia się podobno lekkim puknięciem podczas ruszania. To ma być moja pierwsza Toyota i nie chce innej marki. Potrzebuje auta do pracy i dla rodziny niestety poruszam sie sporo po mało utwardzonych drogach oraz potrzebuje czasami ciągać przyczepę. Auto ma być używane do codziennej jazdy. Dodam że niestety narajany jestem a mam do przejechania cała Polskę (Z pod granicy z Niemcami) wiec wszystkie uwagi bardzo docenię. Pozdrawiam

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... 7b022bcd6b

Awatar użytkownika
oradek
Posty: 805
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:46
Auto: Lj73 po 1990

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: oradek »

Pozwolę sobie na odrobinę ironii. Nie gniewaj się kolego.

Jeśli rama będzie zdrowa tzn nie dziurawa (nie liczy się zaklejenie pianką i pochlapanie bitexem) w tym aucie, to stawiam Ci duże piwo :)
Jeśli pod plastikami nie ma rdzy, to masz już ode mnie dużą wódkę :)
Jeśli przebieg 280 w 16 letnim aucie w takim stanie, jest oryginalny, to stawiam dwie flaszki.
Jesli nie było walne w lewy tył to dorzucę kolejną.
Jeśli właściciel dbał o auto to w sumie masz pół skrzynki :)

Także opłaca się jechać, bo jeśli zdarzy się cud to masz jeszcze dodatkowo czym go opić :)

Zachęcam do poczytania o problemach ludzi z tym modelem i obejrzenia wielu zdjęć z odbudowy takich aut.

Nie mam nic przeciwko temu egzemplarzowi czy temu ogłoszeniu. Może z wyjątkiem tego przebiegu, ale może ktoś kupił i wierzy w niego.

Auto w sumie nie odbiega za mocno od średniej i jest warte swojej ceny, chociaż ja bym nie kupił go za 15.

Co niby można chcieć od auta za 25 tys, z hakiem i zjechanymi dywanikami nawet z tyłu.

Dlaczego czepiam się głupich dywaników? Bo to dobry wskaźnik. Nic w tym aucie nie wskazuje na to, że ktoś w ciągu ostatnich 5 lat dołożył chociaż złotówkę. Skoro nie wymienił nawet gumowych dywaników to raczej tym bardziej nie wymienił ani nie naprawił nic innego. Jeśli zmienił olej to już będzie sukces.

To nie będzie igła. Dobrego auta raczej nikt nie sprzedaje :)

Treść ogłoszenia wymienia zalety a dyskretnie pomija wady ogólnie występujące w tym modelu i w tych rocznikach, czyli rdza na spodzie karoserii i pod plastikami, dziury w ramie, która w tym wypadku, jeszcze dostawała dodatkowo po dupie, ciągnąc przeładowane przyczepy, lejące wtryski, problemy z chłodzeniem a być może z głowicą, zużyte zawieszenie itd.

Jeśli planujesz kupić i nic nie robić. To nie ten egzemplarz. Ten już tak był kupiony przez ostatniego właściciela :)

Po sprawdzeniu numeru telefonu - sprzedaje drobny handlarz, który ściąga auta z Anglii, więc zakładam, że wnętrze zostało "odświeżone" w jakiś tani sposób. Budzi to mój wielki niepokój, skoro na otomoto przedstawia się, jako prywatny sprzedawca. Papiery na 99% będą na poprzedniego właściciela.

Stuki w zawieszeniu, o których piszesz, a których nie udało mu się zasmakować na czas jazd próbnych, to już muszą być poważne problemy.



Lj73 2,4 LTII 1991 Oradek

dohap
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2013, 18:38

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: dohap »

Daj spokój, nie dasz rady tyle wypić...

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: PblO »

Jest jakiś szczególny powód dla którego "najarałeś" się tak bardzo akurat na ten egzemplarz, kolor Ci się spodobał? - najaranie nie jest najlepszym doradcą, no i im dalej od domu pojedziesz tym, trudniej będzie zrezygnować.

Ja kupiłem moją 95 "przez telefon" ale wiedziałem mniej więcej czego się spodziewać: prawie 400tyś. przebiegu, niesprawna blokada tylnego mostu i kilkadziesiąt zdjęć na podstawie których można było stwierdzić jak bardzo jest zardzewiały, ...nie czy, ale jak bardzo, bo że musi być zardzewiały to oczywiste :)
Wódki Oradka bym nie wypił... choć komplet nowych dywaników znalazłem w bagażniku :))
No i cena 11500, więc jak zainwestuję w niego różnice między "Twoim" a moim, to będzie już niezły.

Ja bym nie jechał, ale pewnie nie jestem najlepszym doradcą gdyż ja tylko na benzynie jeżdżę.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

Jak szukasz auta to u sąsiada szukaj. Zaplac więcej ale wez zadbany egzemplarz z prywatnych rąk. Bedzie latilwiej

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

hubi2305 pisze: Dodam że niestety narajany jestem a mam do przejechania cała Polskę (Z pod granicy z Niemcami) wiec wszystkie uwagi bardzo docenię.
Nie ma się co napalać, j9 jest pare na rynku i ciągle pojawiają się nowe ogłoszenia. Szukaj czegoś bliżej siebie wg mnie nie warto tak daleko jechać. Niestety sprzedający wychodzą z założenia że jak już przyjedziesz to kupisz i często nie mówią całej prawdy.

Osobiście myślę że 25 tyś. to odpowiednia cena dla j9 we w miarę dobrym stanie (jak na swój wiek). Nie odrzucaj też egzemplarzy z przebiegiem ponad 300 tyś. (zwłaszcza że to ciężko zweryfikować jeśli samochód nie był kupiony w Polsce i miał więcej niż 1 właściciela).

Główne bolączki tego modelu to przekładnia kierownicza, w silnikach 1KZ pękająca głowica i sworznie wahaczy (te można wymienić w rozsądniej cenie) reszta już droższa.

Na oględziny polecam wziąć mały młoteczek ;) i delikatnie obstukać ramę w newralgicznych punktach, czyli z tyłu i w miejscach gdzie rama jest wygięta np. za kołami z przodu.

Kupuj na spokojnie, zwykle nie warto jechać dalej niż te 200km napewno coś bliżej ciebie wypłynie w ciągu kilku mc.

PS. co do stwierdzenia "nikt nie sprzedaje dobrego samochodu" to się nie zgadzam sam sprzedałem kilka, albo zmieniły się potrzeby, albo mi się znudził.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Mirekk »

Jeśli się napliles, to znaczy że nasz złego doradcę.
Na OtoMoto jest w tej cenie dużo ciekawsza j9.

ODPOWIEDZ