Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

na wyprawy J90 to nie jest dobry pomysł - poczytaj o tym modelu

w tym budżecie już znajdziesz i J120 a trochę dokładając i J150

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: stasik »

Trochę demonizujesz. J12 i J15 są lepsze, ale J9 da się jeździć i nawet nie zdaeać sobie sprawy z jakimi (i to dużo poważniejszymi niż w J9!) problemami zmagają się właściciele Nissanów, Jeepów czy Land Roverów.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

tak ale jeśli chcesz tyle wydać kasy to po co się ładować w problemy?

Lukaslc100
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2023, 15:38

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Lukaslc100 »

Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowy i odrazu mam pytanie o auto link już nie istnieje ale auto jest jeszcze na sprzedaż. Uzj100 ok 300tys km z gazem . Kupiony salon polska . Spód auta zabryzgany jakimś czarnidłem ale nie byłem oglądać tylko widziałem na filmie od właściciela . Ze względów rodzinnych nie mogłem podjechać a jest sporo kilometrów do zrobienia co nie znaczy że nie pojadę ale może ktoś już był oglądać lub zna auto i może mi powiedzieć czy warto jechać . Dziękuję
Załączniki
IMG_20230816_141304.jpg
IMG_20230816_141304.jpg (44,14 KiB) Przejrzano 4459 razy
IMG_20230816_134538.jpg
IMG_20230816_134538.jpg (47,92 KiB) Przejrzano 4459 razy

framicus
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:14

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: framicus »

Mam pytanie o to ogłoszenie. Czy ktoś może coś wie więcej?

https://www.olx.pl/d/oferta/toyota-land ... WPhYa.html

Dzięki. Pozdrawiam.

framicus
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:14

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: framicus »

Bylem , oglądałem. Reszta jak ktoś zainteresowany.

framicus
Posty: 24
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:14

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: framicus »

Witajcie.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FG0tW.html

Czy może ktoś ma informacje o tym aucie? lub sprzedającym?

Dzięki. Pozdrawiam

Zalewayek
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2023, 14:31

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Zalewayek »

Witam, czy ktoś wie coś o tej setce, bo jestem w trakcie poszukiwań polifta w dieslu w automacie i ta wpadła mi w oko. Wydaje się znośna, ale troszku dużo za nią woła. Co sądzicie?? Pozdrówki

https://www.olx.pl/d/oferta/toyota-land ... bserved_ad

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: aadamuss »

To chyba ta sama co była w linku wyżej, ale też nie znam

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka


jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:48
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jeleń »

Witam.
Po kilku latach bez Toyoty rozpocząłem poszukiwania kolejnej 70-tki. Czy ktoś coś wie na temat tego auta po przekładce budy? Mam kawałek do W-wy i nie chciałbym jechać po gruz. Z góry dziękuję za odpowiedź.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FVcrY.html

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kylon »

Wygląda w miarę poprawnie. Widziałem kilka takich przekładek i było to zrobione dramatycznie. Typowo na handel aby opitolić nową budę na starym podwoziu od LJ7 najczęściej przed 89 rokiem. Kilka osób robiło to samodzielnie pod siebie i to są już dużo lepsze podwozia i rozwiązania techniczne.

jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:48
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jeleń »

Dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Mam takie auto obecnie u siebie. (inne niż to z linku). Wiec parę ogólnych uwag.

Te nadwozia poarmijne nie są całkiem kompletne. Brakuje kilku detali - ale jednak istotnych. A że brakuje - to trzeba je czymś zastąpić. i opcje są dwie: albo zapolować na brakujące graty na ebay/w arabowie lub pofatygować sie do ASO - albo próbować dokleić elementy ze starszej wersji. Zwykle widywana jest opcja numer dwa, niestety, i drugie niestety - zwykle jest to robione metodą młotka i łoma.

A brakuje elektryki w całości, licznika, całej kolumny kierownicy (o dziwo jest ori stacyjka i kierownica - ale nie ma do czego tego założyć). Jest chłodnica, nawet z tunelem - ale pasującym do silnika 1HZ. inne silniki, a w szczególności krótkie jednostki wymagają wyrzeźbienia customowego tunelu. Brak też serwa hamulca, i pedałów.

Zatem, do takiego nadwozia trzeba dokleić starego typu wiązkę (co nie jest większym problemem, acz uszczelnienia w ścianie grodziowej są zwykle "nie do przeskoczenia" (nowa buda ma większe otwory przejściowe). Wiązka więc przez gródź przechodzi bez poprawnego doszczelnienia, co przenosi hałas silnika. Kolumna kiery (stara) do nowego kokpitu nie pasuje wcale. A licznik starego typu - jeszcze mniej (takie coś jest widoczne w aiucie z linku).

Dodatkowo - te nadwozia nie mają już w podłodze odkręcanej płyty (nad skrzynią biegów) - co oznacza że otwory w podłodze sa przygotowane pod skrzynię R151F, ustawioną dla silnika rzędowego. Teoretycznie każdy "tuner" powinien to uwzględnić przy adaptacji napędu 2L-T lub 1KZ-T - ale jednak niekoniecznie (czyli zamiast skorygowania długości wałów i modyfikacji posadowienia poduszki pod reduktorem jest masakrowana podłoga. Dla aut ze skrzynia H55F to już w ogóle wychodzi masakra jakaś).

Kolejna sprawa - wersja ramy. Jeżeli biorcą jest stara wesja HD - to wszystko w miarę ładnie pasuje (nadwozie do ramy). Jeżeli natomiast mowa o podwoziu LD - to przód ramy trzeba zmodyfikować na wzór tego z HD, bo przednie poduszki są przesunięte o ok. 20 cm. Z tym też bywa niestety bardzo różnie.

Kolejna sprawa, to mocowanie osprzętu w komorze silnika. W poarmijnym nadwoziu tam jest niemal całkiem goło. Niemal, bo w zestawie zastaje podstawka pod aku. Ale z jakiegoś powodu, i w tym co u mnie, i w tym co w linku, ktoś wyrzeźbił mocowanie aku po swojemu (zamiast dopasować kable). Modyfikacji wymaga jednak na pewno mocowanie filtra powietrza - no chyba że nowe nadwozie ma iść do starej HZJ lub BJ - to wtedy po zakupie ori puszki filtra powietrza można wszystko ładnie skręcić po fabrycznemu.

Nie rozumiem tez czemu są zostawiane ławeczki boczne - u nas takie rozwiązanie jest w zasadzie nielegalne (przewożenie pasażerów w taki sposób).

Nadwozia są nowe - ale zakonserwowane (fabrycznie) "po arabsku" (czyli prawie wcale). Trza też o tym pamiętać, że to wymaga ekspresowego nałożenia dodatkowych powłok (głównie mas przeciwodpryskowych w nadkolach) ochronnych, inaczej ładne, fajne i nowe nadwozie ruda zeżre dosyć szybko.

jeleń
Posty: 8
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:48
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jeleń »

Dziękuję za cenne rady, szacun.

Synto
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Synto »

Pisałem już w temacie giełdowym ale może jeszcze i tu. Czy macie jakieś info o tym aucie: KZJ73:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... G7jnG.html
kolega jest bardzo zainteresowany więc wszelkie uwagi były by bardzo cenne. Może ktoś już oglądał albo zna to auto???

ODPOWIEDZ