Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 465
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: radomada »

Trzeba szukać w Wydarzeniach Roku

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: konus »

Oczywiście nie ma mowy o kolekcjonerskim traktowaniu tego auta chociażby na fakt że nie jest ono oryginalne. Ale ładnie wygląda.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: jezus »

Oryginalne było w 2004 roku jak w niemcowni stao i rdzewiało......o to chodzi.....czy to że lakier nie ASO .....mnie to buja ale widziałem jak Adam sie spuszczał nad każdą nową śrubką czy inną gumką ściągnięta zza wielkiej wody do tego pudła....a że nie robił z tego afery.....
Kasa wielka....jak za inne LC...ale są na tym świecie ludzie co się w tym miłują .... :mrgreen:
Osobiście przy zbyt wielkich funduszach wybrał bym autko Luberdy ..ma swoje małe mankamenty np. manualna skrzynie ale ma super 4.2 TD....i cenę ze 100tysia na 50 tysia......nie wiem czy jeszcze aktualna.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: konus »

Ciebie to buja, ale kolekcjonerów to nie buja. I niema tu znaczenia czy części pochodzą z ASO czy nie, auto nie jest oryginalne i jako takie dla kolekcjonerów ( mowa o LC 40 ) nie warte takiej sumy.
Da się kupić auto oryginalne w tej samej kwocie. Nie można zapomnieć że 40 wyszło dużo z fabryki ( w samej Polsce jest ich powyżej 40) więc i wymagania kolekcjonerskie przy takich autach są zdecydowanie wyżej postawione. Co innego 300SL czy inne niszowe auto.

I zauważ że wypowiadam się tylko na temat auta jako części kolekcji a nie auta jakim jest. Fajne autko, bardzo ładnie zrobione, chętnie bym je z bliska obejrzał i popatrzył na szczególiki.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: jezus »

Dobrze...przyjmijmy iż jest to autko ..kolekcjonersko-uzytkowe..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: konus »

Nie jest to auto w żadnym połączeniu z innym słowem kolekcjonerskie i kropka. Mogę Ci to jednak wyjaśnić tylko w spotkaniu przy aucie :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 826
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: Cobra »

Pamiętacie tą 40 stkę co przyjechała na TLC POMAGA?? w tym samym kolorze??

Koleś wszystkie części kupował w ASO!! i ma pełną dokumentację zdjęciową i fakturową..

Prędzej tamte autko mogło być kolekcjonerskie...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: konus »

Nie mogło :mrgreen:
Bo wygląd auta jak i dostawca części nie świadczą o tym czy jest kolekcjonerskim czy nie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: kylon »

Dobra. Koniec akademickiej dyskusji :wink:. Zrobienie tej piaskowej kosztowało około połowy tej z ogłoszenia. Widziałem samochód przed w trakcie i po odbudowie. Konusowi chodzi o to, że za 100 tys można kupić zagramanicą egzemplarz nieruszony rdzą z oryginalnym fabrycznym lakierem, udokumentowanym przebiegiem itp. Tylko tyle. Taki samochód nazywany jest kolekcjonerskim. Mój też takim nie będzie ale będę miał frajdę z mega odbudowy :wink:. Nauczę się samochodu na własnym egzemplarzu. Nie pójdzie na sprzedaż będzie moje takie jak sobie wymarzyłem. Każdy ma jakieś marzenia.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: jezus »

kończmy ta pogadenke....se chłopak zrobił..se chłopak sprzedaje......

ciekawa Fzj-a...spuścic ze dwa trzy koła i łykać....z tego co widać po przełącznikach...ma blokady wszystkie trzy...silniki po pare koła chodzą......
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10866953

Po paru dokładkach ma się wypasik za 30 koła...cichy,mocny,nie kopcący autobusik...... :P :P

Dedarek
Klubowicz
Posty: 259
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:11
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: Dedarek »

Dziekuję @kylon za definicję "samochód kolekcjonerski"- bo mnie mierziło żeby o to zapytać :!:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: Gałka »

jezus pisze:kończmy ta pogadenke....se chłopak zrobił..se chłopak sprzedaje......

ciekawa Fzj-a...spuścic ze dwa trzy koła i łykać....z tego co widać po przełącznikach...ma blokady wszystkie trzy...silniki po pare koła chodzą......
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10866953

Po paru dokładkach ma się wypasik za 30 koła...cichy,mocny,nie kopcący autobusik...... :P :P
czy to dużo roboty ( i czy się da ) wsadzić do niej silnik 1hz diesel? Mam taki :D

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: jezus »

Tego to nie wiem ...bom nie mechanik...
Ja myslałem o benzynce......
ale też nic innego jak masz silnik dokupić ładnego hdj80 bez silnika.....mozna tanio wyrwać.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: Kames »

bezynke pamienic na diselka to wcale nie tak siup panowie :!:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Krajowe ogloszenia

Post autor: speedy »

Hello
Czy ktos z forumowiczow moze powiedziec mi cos wiecej na temat tej VZJ95 niz znajduje sie w ogloszeniu(moze ktos ja ogladal albo zna jej stan czy wlasciciela) bede wdzieczny
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9375010

ODPOWIEDZ