Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: szelma »

Zwróć uwagę na sformułowanie: "Auto mialo w 2014 roku zamontowana instalacje lpg, ktora zostala wyrzucona, jest wbita w dowod, posiadam cala dokumentacje na lpg, takze moze ktos sobie zamontowac jakas inna".Ktoś wyrzucił niespełna 2-letnią instalację LPG ? Mam takie auto z lpg i jest ok.Pali około 17 l gazu. To ogłoszenie już widziałem, bo zapamiętałem ten osobliwy myk z lpg. Nie tykaj tego auta bez wsparcia kogoś kto się na tym zna.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8435
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Jeżeli zdrowy i zadbany - to niezajebliwy. Acz dychawiczny.

Gaźnik robi problemy - nie jest wieczny, a poprawne zestrojenie (kompensujące zużycie) jest już w zasadzie niewykonalne. Ale - można zapakować do tego silnika set cały wtrysku wielopunktowego. Pewnie nawet ze dwa komplety bym takie wyskładał, z rupci co mi zalegają gdzieś w czeluściach magazynu ... :wink:

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: bamos »

Byłem widziałem ogólnie autko nie najgorsze cieknie między skrzynią a silnikiem zbita szyba wydech do uszczelnienia gdzies przy kolektorze i jakieś duperele pod względem rudej ok ale boje się tego silnika po odpaleniu ciśnienie na zegarze leży po dodaniu wiadomo wzrasta ale na wolnych wskazówka nisko niewiem może tak mają. No i mała dostępność części w razie awari?

bamos
Posty: 25
Rejestracja: 08 lis 2015, 18:11

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: bamos »

jaki koszt takiej przeróbki ma wtrysk?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8435
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Olej trzeba zmierzyć zwykłym manometrem, bo wskaźniki w liczniku po latach tracą nastawy, i pokazują głupoty.

Koszt przeróbki - cóż, nie liczyłem tego nigdy. Tak na oko graty do półtota tysiaka do dwójki, plus zbudowanie elektryki (poza silnikową wiązką, która jest w zestawie części, dochodzi jeszcze kawałek wiązki auta, którego przy gaźniku po prostu nie ma). Więc inaczej to wygląda, jak przygotowuję taka wiązkę dla kogoś, w stylu "podpinasz + i -, i ma działać, a inaczej, jeżeli auto jest u mnie, i odtwarzam instalacje na wzór oryginału.

Generalnie, temat wyceny to indywidualna sprawa, do omówienia w konkretnym przypadku, i nie na publicznym forum :wink:

landm
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:39

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: landm »

Witam,
Czy może ktoś coś wie o tym egzemplarzu:
http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-i6586755816.html
?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kpeugeot »

Troche Malo zdjęć. Zero opisu nie wiadomo czy cieknie czy nie

Wróżenie z fusów

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: robert72 »

Część jestem Robert.Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jak zamieścić jakiś link .Szukam toyoty.Jest pod Warszawa zielona hdj 100 w miejscowości Nieporet .Ogloszenie jest z Olx rocznik 1999 za 38 tys.Może ktoś już ogladal ten samochid?

Zbowid
Klubowicz
Posty: 404
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Zbowid »

Tak. Nie polecam...była na pewno malowana i nieźle szpachlowana - zabrakło skali w mierniku - szpachli powyżej 3mm! Praktycznie cała była robiona. ktoś już ją opisywał wcześniej.

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: robert72 »

Ok dziękuje za informacje.Właściciel mówił tylko o jednym malowanym elemencie,ze do końca serwisowana itp.A ogloszenie z Otomoto Toyota 120 w miejscowosci Reda,auto ze snorkelem i bez pneumatyki?Cena niska 34900.Może to ktoś ogladal?

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rosolsky »

Kolego, LINK!
Kopiujesz adres z góry przeglądarki i wklejasz w post... po prostu...

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: robert72 »

Wiem ale nie mogę wkleic?trzeba cos zaznaczyc ?


Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Przez monent myslalem ze to mój samochód ktos wystawił. Mam identyczny z przebiegiem 100tyś. Wiekszym. Zalety to brak plastikowych poszerzeń, mniej elektroniki- samochod jest też lzejszy od innych 120. Sprawdz czy dziala blokada tylnego dyfra i rdze. Nic tez nie powinno skrzypiec w zawieszeniu, jesli skrzypi to moga być sworznie,( właśnie jestem na etapie wymiany).

robert72
Posty: 48
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:22

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: robert72 »

A jak jest w tym roczniku z układem zasilania czyli pompa Wtryski itp?bo to manuał na zwykłych sprężynach wiec zagadka jest tylko silnik.Miałem do tej pory jeepa w benzynie i super ale trochę mały ma dalsze wyjazdy dlatego sprzedalem.120 to niezłą baza pod wyprawowke.Cena trochę niska podejrzanie..

ODPOWIEDZ