Automat czy manual?

Moderator: luk4s7

AleksWT
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2017, 17:58
Kontakt:

Automat czy manual?

Post autor: AleksWT »

Witam Panowie

lekka konsternacja,rocznik 1999, silnik 3l Diesel, 125 km, pytanie- jak się sprawują automatyczne skrzynie biegów? Czy spalanie jest większe względem manualnej skrzyni? Jakaś szczególna awaryjna przypadłość je męczy?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Automat czy manual?

Post autor: sebastian44 »

W starej terenówce brałbym manual, potencjalnie mniej problemów. Jeżeli kiedyś były jakies przygody z chłodzeniem to potem moga wychodzić kosztowne naprawy, a czasem nie da sie zweryfikować automatu przy kupnie.
Kolega miał automat w LC i ciągle były z tym jazdy, prawodopodnie kiedys olej wymieszał sie z płynem chłodniczym, wszystko było rozbierane wymieniane co trzeba a i tak pozniej nie działało idealnie.
Manual- zero problemów. Tylko trzeba wachlować...

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Automat czy manual?

Post autor: rolkos »

Automat w j9 jest 4 biegowy. Spalanie też jest większe niż w manualu. Sebastian pamiętasz ile więcej palił Tomkowi jak jechaliśmy do Rumunii?

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Automat czy manual?

Post autor: jezus »

Co do męczących przypadłości to przy manualu szybciej siądzie sprzęgło i synchronizatory niż cokolwiek w automacie...Bier automat.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Automat czy manual?

Post autor: sebastian44 »

rolkos pisze:Automat w j9 jest 4 biegowy. Spalanie też jest większe niż w manualu. Sebastian pamiętasz ile więcej palił Tomkowi jak jechaliśmy do Rumunii?
Wydaje mi sie że podobnie lub minimalnie wiecej, 0,5 litra ? Na pewno po mieście jest spora różnica, mi pali jakies 12,5, jemu chlał 15.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Automat czy manual?

Post autor: waldek_BB »

kolega miał :D uwielbiam to ;)
ja mam automat i z 4 lat zużycia paliwa i ni uja nie dojechałem do 15l na 100 ;)
w trasie jeżdżąc do 100 mam 10l
od roku robi krótką trasę miejską (5km) i wychodzi 13,5l
zakładam że czy manual czy automat jadąc 150 spali podobnie tym bardziej że przełożenie 5 i 4 (o/d) jest takie samo
i automat ładnie kasuje efekt wagonowy

automatem jeździ się super i polecam koniecznie porównać przed zakupem a nie opierać się wyłącznie na przekazach forumowych, j9 jest chyba najwięcej na rynku a pisze o tym aucie tylko garstka userów

jak Rokfor napisał - J9 to świetny suv :)

ODPOWIEDZ