Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: waldek_BB »

sebastian44, - bo Seburaj Ci dobre auto sprzedał i się nie sypie ;)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: sebastian44 »

To swoją drogą :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Rokfor32 »

Awaryjność tego modelu to nie jest jakiś "urban legend". Starczy popatrzeć na podaż tych wrażliwych gratów w używce - jest taka, że ciężko cokolwiek namierzyć, a jak coś jest - szybko znika i za ceny x2 w porównaniu z analogicznymi tajlami J12 ...

Pewnie - można jeździć "delikatnie" - ale chyba nie po to się kupuje terenówkę - żeby się modlić o dotoczenie do czarnego :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: luk4s7 »

waldek_BB pisze: i umówmy się - nowe sworznie ori kosztują po ok.450 i starczają na ile? na 150.000? 200.000?
koszt przejechania 100km to 11l x 4,3 ~48zł jeśli robisz nią w roku 20.000km to spalasz 10.000zł
Brawo - ekonomiczny głos rozsądku! Czyli oryginalne sworznie z robocizną wyjdą powiedzmy 1500zł. Załóżmy że wytrzymają 100.000km czyli około załóżmy 5 lat. Daje to 300zł rocznie. Przy rocznym koszcie paliwa, jak słusznie policzyłeś, 10.000zł to kropla… Jedna trasa mniej. Spokój ducha bezcenny :)
sebastian44 pisze:O rany ale ludzie płaczą nad tą J9, najbardziej ci którzy nigdy jej nie mieli
Coś w tym jest. Podobnie jest z dyskusją (akurat w mojej branży) nad tym jak to produkty Apple są …owe, jak to się przepłaca, a niczym się nie różnią od konkurencji. Kto używa, szczególnie długo i intensywnie ten może się wypowiadać, a nie powtarzać plotki.
Rokfor32 pisze:Awaryjność tego modelu to nie jest jakiś "urban legend".
Oczywiście że masz rację. Fajnie że J12 jest poprawione. Ma też wysoką cenę zakupu. Choć zrobienie J9 bez kompromisów zbliża się kwotowo bardzo do J12.
Musisz też wziąć poprawkę na pewien drobny fakt, często pomijany - ile aut przyjeżdża do Ciebie pochwalić się że ostatnie 100.000km jest bezawaryjne? To trochę jak lekarze mają kontakt tylko z chorymi ludźmi. Przez to wyrabiają w sobie przeświadczenie że wszyscy chorują i to nagminnie.
Rokfor32 pisze: Pewnie - można jeździć "delikatnie" - ale chyba nie po to się kupuje terenówkę - żeby się modlić o dotoczenie do czarnego :wink:
Terenówkę kupuje się nie tylko po to żeby ją topić w błocie i upalać do granic możliwości. Ale np. po to żeby spokojnie i rozważnie zabierać rodzinę/przyjaciół/siebie w miejsca, gdzie innym autem się nie da wjechać. Żeby było wygodnie, żeby była ładowność i uciąg (rowery + bagaże + przyczepa kempingowa + pełen skład na pokładzie), żeby nie martwić się że wykrzyże i/lub dziurawe drogi rozklekoczą samonośne nadwozie tak, że będzie trzeszczeć jak stare gacie itd. A jak jest hardcore, to albo się go robi delikatnie, rozważnie i z głową, albo po prostu odpuszcza/objeżdża itp.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: waldek_BB »

"...albowiem odchodzi się od jazdy w terenie ..." :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Rokfor32 »

Dlatego J9 można z czystym sumieniem nazwać "SUVem" - a nie terenówką :wink:

Jak na terenówkę - wypada ten model blado. Jak na SUVa - znakomicie :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: czobi »

fair point Rokforesku! :!: dokaldnesku

Rafal1984
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:46

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Rafal1984 »

A wiec podjąłem decyzje ,patrol zostaje u mnie ,dzieki wielkie za informacje i pomoc ,napewno bede tutaj zaglądał bo macie duzo dobrych ,cennych informacji.
Jako handlowiec pracuje 13 lat ale takich jaj nie widzilem :)nie sprzedaje gdyż nie mam cierpliwości do potencjalnych klientów,samochod wystawiony za 30.000 umawiają sie przyjezdzaja i juz na starcie nie wsiadając do samochodu mówią ze maja tylko 25.000 i od tego bedą urywać :)))) licząc na to ze zaproponuja 22.000 i z łaska go wezmą :)troszkę juz szukam Long y61 i jest naprawde porażka ,od 2005 zaczynaja sie w"miarę " zdrowe koszt od 55.000,tak wiec uważam ze mój przy tych " idealnych" za 35.000 w zwyż jest naprawde kozak.
Dlatego też zostawiam i robię go pod wyprawę ,trudno nie bedzie spania w środku ,pójdzie namiot na górę.
Zamówiłem juz opony Cooper Discoverer STT 33.12.5 r15
Tak wiec te co mam teraz bedą na sprzedaz Silverstone extreme mt117produkcja 2015,stan Bardzo dobry ile ich zostało pózniej zmierzę i podam. 35.11.5.r15 koszt nie wiem:) proponujta nowych cena 3900zl

I jeszcze prośba:) potrzebuje ogarniętego blacharza ,lakiernika w okolicach Krakowa ,ktory dobrze zrobi i nie zedrze bardzo ?:) do zrobienia sa te wgniotki na budzie i położenie nowego lakieru na całą budę myśle o Raptor. Plany sa dość spore ,jak kogoś bedzie to interesować to bede sie chwalić :)

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Zbowid »

Raptor, sraptor - poczytaj o tym zanim coś zdecydujesz...najlepiej obejrzyj filmik na patrykstal.com.pl czy jakoś tak.

Rafal1984
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:46

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Rafal1984 »

Dlatego mowię o kimś kto potrafi to zrobic ;)
Dobrze położony ,dobrze służy ,znajomy ma na y60 ponad rok,auto przgotowane tylko pod przeprawę i naprawde dobrze to wyglada ;)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: Rokfor32 »

To nie jest powłoka, która się nie rysuje (jak to reklamuje producent). To jest powłoka strukturalna, na której prawie nie widać zarysowań. Przynajmniej tych niewielkich. Ze względu na sposób odbijania światła.

Miałem u siebie auto pomalowane tym preparatem. Tak koło półtora roku wstecz (malowane - auto było miesiąc temu). Naprawdę żenująco wyglądają bąble korozji pod tą powłoką ... :wink:

Inaczej mówiąc - ta powłoka nijak nie kontroluje korozji - więc najpierw auto musi być dokładnie ogarnięte pod tym kątem innymi produktami. Raptor dopiero jako powłoka wykańczająca.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: górol »

[quote="Rokfor32"
Ogólnie - to nie jest jakis problem jak auto jeździ wokół komina, a user o nie w miarę poprawnie dba. Np. tak raz do roku robi sobie kontrolę w aso poprawnosci pracy tego systemu - bo sporo o kondycji układu wtryskowego mówią odczyty z kompa sterującego. [/quote]


No Profesor tu żeś po bandzie poszedł,i mnie ruszyło to ASO znasz mój przypadek od 0 do 270 tyś. w ciągu 4 roku 16 razy w ASO to średnio 3x w roku i uja wiedzieli :evil: dowiedziałem się ja, że bez demontażu wtrysków ich kompy wiedzą o stanie wtrysków tyle co ja o życiu seksualnym mrówek :mrgreen:Także proszę mnie tu nie siać propagandy chcesz sprawdzić wtryski NIE JEDŹ DO ASO tylko demontaż i stół probierczy czy jak to tam się zwie.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: górol »

Nie udało mi się edytować, se jeszcze pofolguje, nie wiem czemu,ale te 3 literki ASO jakoś mnie tak wkurrrrrrrrrrrrrrrrrrr...............ją i te ich ślepe kompy które w 2 ASO Lubin i Zielona Góra nie widziały upitolonej wiązki elektrycznej od skrzyni biegów, za to ich właściciele zobaczyli po 2 stówki,a ja byłem 4 stówki w plecy i dalej nie znałem przyczyny awarii,dopiero komp Kylona zobaczył 3 błędy nowa wiązka z wymianą coś właśnie kole tych 4 stówek podłączenie pod kompa 0 zł. To właśnie były moje 2 ostatnie wizyty w ASO mam nawet taką złotą myśl która towarzyszyć mi będzie do końca mych dni:
"CHCESZ MIEĆ SPRAWNĄ FURĘ OMIJAJ ASO JAK DIABEŁ JASNĄ GÓRĘ" :mrgreen: :mrgreen:
Mógłbym tu jeszcze z dziesiąt przykładów fachowości ASO przytoczyć,które odczułem na własnej skórze i kieszeni, ale jest weekend i się nie będę nakręcał. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: luk4s7 »

Górolu, ja mam z ASO doświadczenia zarówno takie jak Twoje, jak i bardzo pozytywne (w jednym była ch...a, a w drugim od lat jest super). Wszędzie pracują ludzie i to od nich zależy poziom usług i zaangażowanie w pomoc klientowi.

Fakt że nie jeżdżę niczym skomplikowanym elektronicznie. Komputer serwisowy do KZJ można zrobić samemu z kawałka drutu i lampki

Z drugiej strony wiadomo że maja "standard producenta" czyli najchętniej robią to, co jest dochodowe i niezbyt skomplikowane. Niestety motoryzacja idzie w dziwnym kierunku.

No i Kylon świetnie uzupełnia lukę między ogólnym podejściem ASO, a rozterkami klienta w skomplikowanych problemach. Gdyby nie to, musiałby kopać Niemców na pełen etat

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Szukam j95!!zamiana na Patrol GRII Y61 2000r

Post autor: górol »

luk4s7 pisze:Górolu, ja mam z ASO doświadczenia zarówno takie jak Twoje, jak i bardzo pozytywne (w jednym była ch...a, a w drugim od lat jest super).
ASO Lubin, Zielona Góra, Poznań, Chorzów, Kraków, Gdańsk z tych ASO mam pieczątki w książce serwisowej i o żadnym z nich nie mogę powiedzieć OK. widocznie miałem pecha, albo może oczekuję czegoś więcej niż kawka,ciasteczko,herbatka i będzie pan zadowolony. :wink:

ODPOWIEDZ