Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Moderator: luk4s7

SirCrusader
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 20:46

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: SirCrusader »

Forestera odrzucam gdyż:
- jakoś nie czułem się dobrze w tym samochodzie (to nie to),
- to jest tak naprawdę podwyższone combi, wcale nie ma wyższej pozycji za kierownicą
- drogie części i serwis, problemy z serwisowaniem (mało warsztatów zna się dobrze na tych autach)
- mega paliwożerne silniki, alternatywa to gaz ale dla pełnego przeglądu instalacji gazowej trzeba wyciągać silnik (typ bokser) i tu są dodatkowe koszta.

SirCrusader
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 20:46

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: SirCrusader »

Forestera odrzucam gdyż:
- jakoś nie czułem się dobrze w tym samochodzie (to nie to),
- to jest tak naprawdę podwyższone combi, wcale nie ma wyższej pozycji za kierownicą
- drogie części i serwis, problemy z serwisowaniem (mało warsztatów zna się dobrze na tych autach)
- mega paliwożerne silniki, alternatywa to gaz ale dla pełnego przeglądu instalacji gazowej trzeba wyciągać silnik (typ bokser) i tu są dodatkowe koszta.

Awatar użytkownika
PIKE
Posty: 58
Rejestracja: 12 kwie 2012, 10:38
Auto: LC 95 Prado
Kontakt:

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: PIKE »

Punkty 3 i 4 dotyczą również Land Cruisera :roll:

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: staf »

Nie namawiam, kilka lat przejeździłem Subaru, obecnie LC. Nie ma lekko, „żyli długo (tanio) i szczęśliwie” to nie w tej bajce. Zatankować trzeba, czasem coś naprawić - np. przeciętne miesięczne koszty eksploatacji wybranych modeli (w warunkach niemieckich) wyglądają następująco*: LINK-1 Toyota LINK-2 Subaru.

_______________________
*15.000 km/rok, paliwo, ubezpieczenie, serwis
http://www.autokostencheck.de

SirCrusader
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 20:46

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: SirCrusader »

staf pisze:Nie namawiam, kilka lat przejeździłem Subaru, obecnie LC. Nie ma lekko, „żyli długo (tanio) i szczęśliwie” to nie w tej bajce. Zatankować trzeba, czasem coś naprawić - np. przeciętne miesięczne koszty eksploatacji wybranych modeli (w warunkach niemieckich) wyglądają następująco*: LINK-1 Toyota LINK-2 Subaru.

_______________________
*15.000 km/rok, paliwo, ubezpieczenie, serwis
http://www.autokostencheck.de

To z ta bajką to odnośnie Subaru? LC 90 / LC120 (bo chyba taki masz obecnie)?

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: staf »

Każda terenówka kosztuje… sporo kosztuje. Obecnie jeżdżę LC120, kupiłem go w ubiegłym roku (legalne 155.000 km, 2007 rok prod., pneumatyka, 8 os.). Mimo tego, że sprzedającym był osobisty znajomy (65+), a samochód nie był zapuszczony/powypadkowy -> doprowadzenie do akceptowalnego przeze mnie stanu technicznego kosztowało dodatkowo ok. 18.000 zł.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: luk4s7 »

staf pisze:doprowadzenie do akceptowalnego przeze mnie stanu technicznego kosztowało dodatkowo ok. 18.000 zł.
Podtwierdzam tezę. Mam podobne doświadczenia.
Warto jednak zwrócić uwagę, że kwota potencjalnych wydatków zależy od miejsca i poziomu serwisowania. Dla jednych kowalstwo-mało-artystyczne po taniości to satysfakcjonujący poziom, dla innych niekoniecznie.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: MichalKJP »

luk4s7 pisze:
staf pisze:doprowadzenie do akceptowalnego przeze mnie stanu technicznego kosztowało dodatkowo ok. 18.000 zł.
Podtwierdzam tezę. Mam podobne doświadczenia.
Warto jednak zwrócić uwagę, że kwota potencjalnych wydatków zależy od miejsca i poziomu serwisowania. Dla jednych kowalstwo-mało-artystyczne po taniości to satysfakcjonujący poziom, dla innych niekoniecznie.
Przy LC120 "kowalstwo-mało-artystyczne po taniości" to jest sposób na wpakowanie się w duże kłopoty. Ale to jeszcze nie jest jakieś strasznie skomplikowane auto - słyszałem że w nowym avenzisie nawet klocków bez komputera już nie zmienisz, bo można później hamulec ręczy wy...

Awatar użytkownika
mroczny
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2009, 19:32
Auto: brak

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: mroczny »

po prostu - 4x4 to zupełnie inny level kosztów. Jak ktoś jest przyzwyczajony do współczesnych małolitrażowych kompaktów to może się targnąć przy przeglądzie okresowym..

niemniej - toyota daje ten komfort, że raz naprawione - naprawionym jest długo. To serio ważne, dla psychiki szczególnie.

mądrze naprawiane, bez potaniania badziewnymi zamiennikami (przekleństwo polskiej motoryzacji) - to dobre auto - niezależnie od modelu

SirCrusader
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 20:46

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: SirCrusader »

Witam,
mam takie pytanie - czy ktoś z forumowiczów przypadkiem nie sprzedaje sprawdzonej J90 albo J120 3d?
Pozdrawiam :)

SirCrusader
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2016, 20:46

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: SirCrusader »

Stanęło finalnie na Rav 4 II ;)
Ktoś coś sprzedaje?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Czy Land Cruiser będzie odpowiedni dla mnie?

Post autor: luk4s7 »

Takie pytania umieszcza się w formie ogłoszenia [K] jak kupię w dziale Giełda. Polecam krótkie studium regulaminu tego działu.

ODPOWIEDZ