Jaką Toyotę kupić?

Moderator: luk4s7

spoxxxxonline
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2015, 16:12

Pomoc w zakupie

Post autor: spoxxxxonline »

Witam, jestem tutaj nowy, chce zakupic tenze model:

Rok produkcji: 19,03,2003
VIN: JTEBZ29J300009261
Ostatni zarejestrowany stan licznika: 250 123 km


http://olx.pl/oferta/toyota-land-cruise ... dd29bbd451" onclick="window.open(this.href);return false;

prosze o opinie czy wart swej ceny, na co zwrocic uwage jak bede jechal go jutro ogladac, przez telefon wszystko ok i przebieg raczej tez ten, w cenie tylko to co widac na zdjeciu bez zadnych felg opon itp. 4 wlasciciel a raczej 3 bo byl tylko przerejestrowywany z firmy, przy 150 tkm rozrzad i oleje i tak jezdzi ponoc bezawaryjnie do dzis. Z gory dziekuej za szybka pomoc, pozdrawiam

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie

Post autor: Rafi »

Jest dział od takich pytań na forum... Nie bardzo rozumiem jak miałby ktoś wywnioskować z tych kilku zdjęć, czy auto jest warte zakupu czy nie, ale to już inna sprawa...

Weź to auto do kogoś kto się zna lub w najgorszym wypadku ASO, przy okazji dowiesz się ile warta ta historia serwisowa. Sprawdzenie auta razem z pobieżnym sprawdzeniem układu wtryskowego to kilkaset złotych, a koszty późniejszych napraw w dojechanym egzemplarzu mogą być bardzo grube. Fajnie by było jakby pod ten wóz wlazł ktoś kto zna się na Land Cruiserach, niech właściciel też wykaże jakoś, że oprócz silnikowego zmieniał też oleje w mostach, skrzyni i skrzyni rozdzielczej. 2003 rok jest ok, bo nie miał jeszcze wady silnika, ale ma za to tylko 4-biegowy automat. Kierownica tam widzę, że nie bardzo już istnieje, ale ja u siebie przy 170 tys. km obszywałem na nowo, bo zaczynała wyglądać już dosyć słabo.

spoxxxxonline
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2015, 16:12

Re: Pomoc w zakupie

Post autor: spoxxxxonline »

ok, dziekuje, a jezeli jest odpowiedni dzial to gdzie bo jakos nie umiem go odnalesc? W miedzy czasie trafila mi sie jeszcze druga sztuka, o 10 drozsza ale moze warto dolozyc bo 2 wlasciciel, mniej najechane i reczna skrzynia tylko ze zawieszenie pneumatyczne a nie wiem czy sprezyny nie sa lesze?

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-s ... 63882.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chodzi mi glownie o dorade jakiego egzemplarzu szukac, czy manual czy automat, czy pneumat czy sprezyny...na co zwrocic uwage, ....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie

Post autor: kylon »

Poczytaj forum. Tak łatwiej. Nie wymagaj aby teraz wszyscy specjalnie dla Ciebie pisali o wadach i zaletach. To wszystko jest już napisane.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie

Post autor: kylon »

A dział to: Jaką Toyotę 4x4 kupić

jamilano
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2015, 22:00

Jaką Toyotę kupić?

Post autor: jamilano »

Witam wszystkich i proszę o Waszą opinię .

Dotychczas użytkowałem Land Rovera Dosco 2 , z blokadami, osłonami, orurowaniem i snorkelem . Auto da się lubić lecz za dużo czasu spędza u mechanika, a nie jest eksploatowane mocno. Używane jest raz na dwa tygodnie do lekkiej/średniej jazdy terenowej, i raz do roku jakiś mały rajd w cięższym terenie.

Sprawa ciągłych usterek zmotywowała mnie do poszukiwania auta bardziej niezawodnego i czytając wiele opinii na temat niezawodności aut do off-road , doszedłem do wniosku że powinna to być Toyota.

V8 odpada ze względu na gabaryty i związana z tym zwinność i zwrotność w terenie np w lesie.

Najchętniej kupiłbym wersję cywilną i sam ją przerobił wg swojego uznania i gustu do wymagań off-roadu. Zależy mi na niezawodności, potencjał terenowy i dobre wyposażenie dające komfort wewnątrz.

Rocznik jak najświeższy (od 2008) a cena : 60 - 120 tyś.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: kpeugeot »

te nowe to w teren to tak średnio się nadają

w takim budżecie bym szukał hiluxa i jego przebudowywał

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: Rokfor32 »

W tym budżecie mieści się J12. W lekki i średni teren starcza aż za bardzo, na czarnym prowadzi się jak osobówka. Szukaj benzyny 4,0. Jak nie trafisz na jaką powypadkowa mine - to będzie auto na tyle niezajebliwe - że aż ... nudne .... :mrgreen:

Alternatywnie 4runner czwartej generacji - bliźniak J12.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: finger »

O Panie w tym budżecie to ja bym se odpuścił najświeższe roczniki i celował w hzj75 jeśli jeździsz na wyprawy lub 105 jako bardziej komfortowe na co dzień :)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: kpeugeot »

albo czekać na nową lj70 - coś kiedyś było że mają znowu produkować

kolega raczej powozi disko jak ja moje lj70 a j12 tego by nie wytrzymała :)

do hila chyba da radę wrzucić koła 35 cali ?
wtedy to jest właśnie to

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: proto »

finger pisze:O Panie w tym budżecie to ja bym se odpuścił najświeższe roczniki i celował w hzj75 jeśli jeździsz na wyprawy lub 105 jako bardziej komfortowe na co dzień :)
Finger, drogi kolego, przeczytaj jeszcze raz do czego ma służyć to auto i o wymaganym komforcie- a potem popatrz na to przez pryzmat proponowanego przez ciebie HZJ75 :mrgreen:

A może zadajmy pytanie czy auto musi być 5-cio drzwiowe czy wystarczy krótsza 3-drzwiowa wersja , jeździsz sam czy z liczną kompanią, wolisz diesla czy benzynę i wiele innych a model i marka pojawi się sama na końcu wywodu :wink:

jamilano
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2015, 22:00

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: jamilano »

Dzięki za odpowiedzi ,

Hilux odpada ze względu że nie lubię pick-upów

HZJ75 bardzo kusząca lecz rzeczywiście bardzo prosta wew. , bez większego komfortu.

Bardziej benzyna niż diesel, lecz jeśli nie będzie wyboru to diesel'a też kupię.

5 drzwi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: kpeugeot »

będę innowiercja ale myślałeś nad długim wranglerem?

jakoś nie widzę modelu toyoty który by był młody i dzielny terenowo, i nie było by strach topic go po klamki

wg mnie albo auto w teren albo młode. Jakbyś zrezygnował z kryterium wieku to było by co polecić

jamilano
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2015, 22:00

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: jamilano »

Ten Wrangler też mi chodzi po głowie lecz stoi drugi w kolejce po Toyocie :)

Topić jeszcze nie topiłem ale pewnie i na to przyjdzie czas :)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Jaką Toyotę kupić?

Post autor: kpeugeot »

a napisz może skąd jesteś to będzie łatwiej przystosować auto do występującego terenu

ODPOWIEDZ