Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Moderator: luk4s7

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Staszek20VT »

Witam,
mam pytanie do właścicieli 4Runnerów w amerykańskiej specyfikacji. Jak się uporaliście z przeglądami, ewentualnymi przeróbkami i innymi rzeczami związanymi z zarejestrowaniem takiego auta w PL?
Czy jest ktoś kto sprowadzał takie auto przez Niemcy?
Dziękuję za wszelkie informacje na ten temat. Jestem o włos od zakupienia 4Runnera 2001 SR5 Sport, i chciałbym wiedzieć ile mnie dodatkowo to będzie kosztowało.

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: namlooc »

Kiedys chcialem kupic 4runnera od osoby która kupiła tak jak ty chcesz i sprzedawała.
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=12312 Niewiele ci pomoge, ale uswiadomie ze akcyze za 'dostawczaka' sie placi 18.6%

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Staszek20VT »

Jestem świadom wszelkich opłat z tym zakupem związanych. Nie mam zamiaru kombinować z "ciężarowym" czy inne głupoty. Informacje o przeróbkach potrzebnych do rejestracji mile widziane (uprzedzając - wiem, czego wymagają przepisy) proszę o wskazówki, gdzie i ewentualnie za ile. Najbardziej martwię się lampami przednimi.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: LEX »

Akurat przeróbkami się nie martw. Diagności są świadomi, że niektóre przepisy są debilne i nie robią problemów. Jak trafisz na kumatego diagnostę to będziesz musiał jedynie światełko przeciwmgielne z tyłu dorobić i na przednie lampy przymknie oko. Jak trafisz na biurokratę to nie puści i wtedy po prostu szukasz innego diagnosty. Generalnie obawiasz się tego, co jest najmniejszym problemem.

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Staszek20VT »

To czego się powinienem obawiać? Akcyza? Jaka może być wartość 4Runnera 2001 rok, przebieg 143tyś mil wersja SR5 Sport 4x4? Na rachunku mogę mieć każdą kwotę ;)

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: namlooc »

Jezeli jestes swiadom wszystkich oplat to ok. Nie wiem od kogo kupujesz ale, pare 4runnerow wracalo spowrotem na allegro z niewiadomych przyczyn. Byly z jednego zrodla.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: kpeugeot »

30-40 tys

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Staszek20VT »

Nie, nie kupuję z Allegro, znalazłem w Niemczech od Amerykanina tam stacjonującego. Stan bardzo dobry, w ciągłym użytkowaniu. A gość sprzedaje tylko dlatego, że wraca do stanów i nie opłaca mu się jej z powrotem ściągać.

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: szulbor »

Witaj

I jak tam sobie poradziłeś? Ja od ponad pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem 4 runner 3rd, auto ze stanów SR5 Sport.

Co do opłat:
akcyza 18,6% chore to jest ale nie ma rady
VAT 23%, jeżeli kupujesz na firmę, ale oczywiście lepiej na osobę prywatną (wtedy PPC tylko 2% czy jakość tak) i po jakimś czasie wpisać na środki trwałe :)
opłata recyklingowa standardowo coś ok 500 zł jak sie nie mylę
dalej koszty rejestracji już standarwodo

co do przeglądu:
trzeba na przegląd podjechać ze zmienionymi lampami, dobrze jest zainwestować i od razu ksenony na soczewkach włożyć nocą naprawdę dają radę. Jak zrobione dobrze nie na chinczyku to są legalne.
Co bardziej pruderyjny sprawdzający przyczepi się pozycji z pomarańczowa wkładką, ale u mnie zostały i na kontrolach nie ma problemu.
Dodatkowo lampka przeciwmgłowa z tyłu, ja mam zamontowaną w zderzaku, żeby nie urwać.

powodzenia

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Staszek20VT »

Jadę po auto jutro i w poniedziałek przyjeżdża, cały czas mam zagwózdkę jeśli chodzi o lampy, bo do tej generacji nie ma europejskich zamienników, nie chcę też kombinować z ksenonami, bo nie chcę się niepotrzebnie "wychylać" przy ewentualnych kontrolach. Bo jak czytałem na innych forach to policjanci mogą się nawet przyczepić do braku znaczka E na lampach czy szybach i dupa zbita... Szczerze mówiąc wolałbym załatwić wbitkę do dowodu na tzw. warunkowe dopuszczenie czy jakoś tak się to nazywa.
Nasze wspaniałe państwo pozwala na rejestrację aut angielskich, ale już nie w amerykańskiej specyfikacji... Gdzie zagrożenia niby stwarzane są o wiele mniejsze, niż jeżdżenie z kierownicą po prawej stronie.
Więc jeśli ktoś ma jakieś użyteczne wskazówki czy rady, mile widziane :)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: kpeugeot »

ale polska jeszcze nie pozwala jeździć anglikom bez przekładki

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Rokfor32 »

Skąd pomysł, że nie ma europejskich lamp? Owszem, ten model nie był sprzedawany w Europie - ale był oferowany na rynki GCC (afryka i bliski wschód), w wersji LHD. I ze światłami asymetrycznymi. Aso nie powinno mieć najmniejszych problemów z ich ściągnięciem, mozliwe że nawet w Belgii na magazynie jakieś są, bo trzecia generacja 4R była kupowana dla różniastych służb, w Belgii czy Danii.

Ostatecznie ściągną z magazynu centralnego, poczekasz dwa tygodnie ...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Rokfor32 »

kpeugeot pisze:ale polska jeszcze nie pozwala jeździć anglikom bez przekładki
Pozwala - i zawsze pozwalała. Na jazdę - na angielskich blachach. Nie ma jak ich na razie zarejestrować (brak przepisów dla diagnostów) - mimo że teoretycznie już wolno (urząd zarejestruje, jak przedstawisz pozytywny papier z badań. Tyle - że żadna stacja takiego nie może wystawić ... :mrgreen: )

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: kpeugeot »

stacja ci da kwit po przekładce, :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zakup i rejestracja 4Runnera ze stanów

Post autor: Rokfor32 »

Owszem. Ale teraz ma wystarczyć zmiana lamp, dostosowanie lusterek, i zapodanie przeciwmgłowego tylnego. A na to (tylko tyle) jak na razie kwitów stacja nie da - bo formalnie kiera po prawej to nadal usterka dyskwalifikująca - stacje czekają na formalną zmianę wytycznych do badań. Mimo, że opcja rejestracji formalnie weszła w życie, i WK mogą rejestrować bez przekładki kokpitu i kiery ...

ODPOWIEDZ