Zakup 4Runner'a

Moderator: luk4s7

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Zakup 4Runner'a

Post autor: Staszek20VT »

Witam,
chciałbym Was poprosić o pomoc i doradzenie w zakupie Toyoty 4x4, po dłuższych poszukiwaniach padło na model 4Runner, bo jednak jest lżejsza i ciut mniejsza od LC. Patrzyłem na różne roczniki i generacje i najbardziej mi podpasowała gen. 4. Są na Allegro 3 sztuki od tego samego sprzedawcy, gdzie w moje zainteresowanie wchodzą dwie:
http://allegro.pl/toyota-4runner-v6spor ... 63070.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i
http://allegro.pl/toyota-4runner-v8-lim ... 63038.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o nich myślicie, silniki, napędy itd? Czy ktoś z Was miał do czynienia ze sprzedającym, ma również firmę www.4runner.pl i specjalizuje się w autach ze Stanów. Podoba mi się to, że auta przed sprzedażą są już "serwisowane".
Proszę o wypowiedzi również użytkowników. Na forum nie ma za wielu 4Runnerów, dlatego trochę mało info na ich temat.
W szczególności prosiłbym o wypowiedź kolegę consigliero, jako posiadacza auta z USA.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Staszek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: MaxLux »

Sprzedawca bajkopisarz - sprzedaje te auta od dwoch lat. Nawet tu nachalnie spamowal forum bez skutku ...

Odnosnie samych aut nie wypowiadam sie bo nie widzialem ale jak sie cos sprzedaje tak dlugo to .... :/

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Staszek20VT »

W sumie to by się zgadzało z datą tego frachtu i rozładunku z którego są zdjęcia w ogłoszeniu i na stronie. :-( No nic, trzeba szukać dalej.
Dziękuję za słuszną uwagę.

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Masz do wyboru GRJ120, FJ i 4Runner, z silnikami 4,0l. Masa mojej 120 w dr, (rzeczywistej wagi nie znam bo samochód ciągle w budowie) to 1900 kg wersja 8 osobowa, co do wymiarów to chyba 4runner jest dłuższy ale niższy od 120 popatrz do specyfikacji, krótszy jest FJ. Lepiej poszukać i kupić GRJ120, od 1 właściciela w Europie, z udokumentowaną historią, ale to moje subiektywne zdanie. Na tym forum też w dziale giełdowym możesz się ogłosić "kupię" może ktoś sprzeda z pewnych rąk...
Tak mi przyszło do głowy 1900kg to i tak mistrzostwo swiata, zważywszy na wymiary, jezeli 4runner jest lżejszy to gdzie oni go odchudzili?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: consigliero »

Waga 4 Runnera z silnikiem 4.0 to około 1941 kg , a 120 podobno 1935 kg . Rozstaw osi jest praktycznie taki sam , ale to raczej logiczne, ta sama baza . Hamulce, klocki to elementy tożsame. 120 jest wyższa i ciut dłuższa . Co do ogłoszeń to jest tak jak napisał kolega , ale czy to dobrze czy źle , nie mnie to oceniać. Ogłoszeniodawca ma inne priorytety , moc, prędkość i chyba wyścigi. Swojego zakupiłem od osoby która samochód sprowadziła ze stanów i był używany jako trzeci w rodzinie, jeździła małżonka. Samochód był w ich rękach pięć lat , czyli nie handlarz , był serwisowany w aso i bardzo zadbany, podejrzewam że były właściciel byłby się załamał widząc auto teraz , ale ja je tylko używam starając się aby było sprawne technicznie. To dobry samochód i sporo tańszy od porównywalnej 120 z takim samym silnikiem. Przeważnie benzyny mają niewielkie przebiegi, te z ogłoszenia są raczej wyjątkami. Próba zmiany stanu licznika w tym samochodzie wiąże się z fizyczną wymianą kości eprom , co ze względu na podaż i popyt nie jest czynnością zbyt opłacalną . Ponadto może to później sprawiać kłopoty w eksploatacji , dlatego zasięg, temperaturę oraz spalanie mam podawane w jednostach imperialnych. Nie mam złudzeń że auto miało w stanach jakąś przygodę , ale raczej nie związaną z wypadkiem , podejrzewam kradzież , może nawet ktoś został ranny w tym aucie , pod przednim fotelem pasażera mam rdzawe plamy , a jedna szybka ma inny kolor. Jak zawsze przy kupnie trzeba mieć trochę szczęścia w moim przypadku wydaje mi się że miałem

Staszek20VT
Posty: 104
Rejestracja: 05 mar 2015, 15:15
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Staszek20VT »

Mam jeszcze upatrzonego 4Runnera, ale niestety 3Gen w Niemczech w jednej z baz amerykańskich, więc można się spodziewać dobrego stanu, ale syfu w środku (choć nie zawsze) Cena jest niezła, bo 4 tyś USD.
Kolego consigliero, dziękuję za wypowiedź, o to mi chodziło. :)
A Twoja plama, to może być zwykła pepsi, Coca-cola lub inny napój. Kiedyś się bawiłem w mały detailig aut za granicą i takie plamy u amerykanów były na porządku dziennym :) nawet na podsufitce :)
A jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć jak jest z trwałością tych silników? Jeździsz na gazie czy benzyna? Jak spalanie? Jak jest z dostępnością podstawowych części tj filtry, świece, kable itd?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: consigliero »

Zasadniczo silnik jest elementem którego nie dotykam , 256 koni z 4 litrów to nie jest żaden wyczyn , myślę że jeszcze długo będzie działał bezawaryjnie . Spalanie tutaj nie ma cudów ale też nie ma tragedii , teraz nawet nie próbuję tego wyliczać , dużo zależy od opon , ja mam 245/74/17 i mogę taki rozmiar polecić . Myślę że spalanie jest w granicach 12 do 14 litrów , pewnie można by go zagazować , ale wtedy trzeba swoje przejeździć aby sprawa była opłacalna , pojawiają się wtedy inne problemy, przeglądy , papiery itp

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: consigliero »

Serwisowanie nie jest problemem , wszystko jest dostępne przeważnie na miejscu , czasem coś musi dotrzeć z magazynu w Belgii

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Jeżeli chodzi o zużycie benzyny w grj120 to u mnie wynosi średnio od 12-15 l, nie ma znaczenia ładunek i bagaznik na dachu a raczej styl jazdy... Zupełnie niedawno sam siebie zaskoczyłem i zamontowałem gaz,
powodem był zasięg na jednym zbiorniku paliwa, a okazało się, że montaż dodatkowego zbiornika paliwa
kosztuje więcej niż najnowsza instalacja gazowa. Oczywiście forum było pomocne w podjęciu decyzji, póki
co, spaliłem 3 zbiorniki gazu i toyka zachowuje się tak samo na gazie jak i na benzynie. Śmiesznie było na stacji niedawno 85lx1,69=143,65 spalanie na czarnym 17,6l czyli na okrągło 30 zł. Teraz zasięg wynosi
ok 1100 plus minus. Aktualna masa z osłonami, liftem, snorkelem, zabudową szuflad+spanie wewnątrz i gaz
butla 100l wynosi 2280kg z pustymi zbiornikami i bez bagażnika na oponach fabrycznych zimowych. Może to subiektywne odczucie, ale oglądając 4r zdawało mi się, że tam bagażnik jest trochę dłuższy? W związku z tym pytanie do kolegi consigliero: jaka jest odległość od przedniego fotela na wysokości zagłówka do tylnej
klapy w 4runnerze? Co do trwałości i wytrzymałości nie słychać negatywnych opinii, oczywiście dbam pedantycznie o stan techniczny i np wymieniam filtr powietrza na wyprawach. Rb 2003 przebieg 166tkm.
Co do ceny zakupu w 2008r nikt, ale to nikt nie chciał tego samochodu od 1-go właściciela z 80tkm i kupiłem za psie pieniądze... Jestem zachwycony tym samochodem i tyle.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: consigliero »

A gdzie ta butla 100 litrów? Jak będę w aucie z miarką to zmierzę , tylko muszę przeczytać jeszcze raz co mierzyć .

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: consigliero »

Zasadniczo próbowałem pomierzyć ale nie miałem czasu zrzucić tylnego oparcia i pomiar wyszedł w granicach 190 cm , to może się zgadzać z tym co już kiedyś napisałem
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?t=3641#p98596" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: MaxLux »

Troxil - prosimy wiecej info o calej instalacji gazowej:
Jaki komp, parownik, wtryski itp - fotki, kto zakladal, jaka cena :)

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

Dzięki za pomiar, u mnie jest 186cm. Butla jest w miejscu koła zapasowego pod podłogą bagażnika,
102l, komp ac stag-300-6, parownik ac R01, wtryski ac W01. Butla jest trochę niżej zderzaka, wrzucę zdjęcia zobaczycie. Całość robiła firma przy samej czeskiej granicy (koło Jastrzębia Zdroju) Automix Skrzyszów, Krystian Klapuch, oczywiście posiłkowałem się forum Tlc. Zrobię pomiary dokładne jak wrzucę Mt 265/70r17 na wiosnę. A i jeszcze mam takie ustrojstwo co kapie olejem na zawory, i wlew gazu w klapce na benzynę. Tankując 85l robię ok 480km w styczniu i lutym, zobaczymy co będzie latem. Cena instalacji to 5tys zł, gwarancja 5 lat. Przy tych cenach gazu, a raczej ich relacji do benzyny wygląda to fantastycznie, za
jakiś czas te relacje mogą nie być już takie świetne, ale zawsze opłacalne, oczywiście z większą troską trzeba dbać o silnik teraz...
Załączniki
4.jpg

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

nie umiem jeszcze dodać kilku zdjęć jednocześnie więc po koleji
Załączniki
7.jpg

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Zakup 4Runner'a

Post autor: Troxil »

No i jeszcze naolejacz? nie wiem jak się to nazywa
Załączniki
8.jpg

ODPOWIEDZ