Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: proto »

Peaceful Inhaler pisze: Moje doświadczenie w podróży to 62 kraje...
Ile z tych krajów zwiedziłeś korzystając z własnego środka transportu- motocykla, samochodu ?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Norick »

Panowie nie szalejcie..szron na gore...(umówmy sie że tu gore może robić za ceratex)....tu taka sytuacja nie zachodzi. To forum nie jest jedynym jeśli chodzi o doświadczenie.
Ja tylko przypomnę jedno zdanie.
" Jedynym kryterium wykonalności zamiaru...jest udana próba jego wykonania"
( T. Kotarbiński)
A ja z przekory polecę UAZ-452 :mrgreen: i sam bym sie takim palnął :wink:
Nie licytujmy się ilością krajów..znaczy jest zarażony :D

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: consigliero »

Przepraszam że naruszę ten wątek . Nie tak dawno bo wczoraj wybraliśmy się z małżonką i z psem na spacer do Koninek . Udało się znaleźć miejsce na poboczu i zaparkować , w taki sposób że wiedziałem że będą problemy z wyjazdem . Po zrobieniu pętli na trasie narciarskiej dla biegaczy , błędem było zostawienie rakiet w samochodzie , wróciliśmy do auta . Pierwsze próby ruszenia kompletnie nieudane zero przemieszczenia mimo opon zimowych . Przygodny kierowca jeepa zaoferował pomoc , a ja mówię że nie mam linki , na to on z dumą Ja mam . Wyciągnął takie nylonowe gówno kupione za stacji , takie ala kinetyk . Ten haczyk u mnie to nawet się nie zablokował bo był za mały ,ale gość twardo że nie trzeba . Ruszył i linka zrobiła puff , rozwiązując się w miejscu montażu do haczyka . Gość trochę skonfundowany pochował swoje zabawki i na pożegnanie powiedział jakby co to będziemy wracać . Pozostały mi dwie opcje , saperka i próba zmniejszenia ciśnienia . Trochę się odkopałem i dalej próbowałem go rozbujać . Po 2 lub 3 minutach był pewien sukces udało się ciut cofnąć i już wiedziałem że nie będę musiał pompować kół . Napis Gorczański Park Narodowy przez następne dni nie będzie już tak czysty jak był przed naszym przyjazdem . Może jakieś próby zimowe w przydomowym ogródku wyjazd na Gorc lub wjazd do schroniska pod Bereśnikiem nocowanie w namiocie itp .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: kpeugeot »

MT trzeba założyć nie miał byś problemu

lub łańcuchy

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Addams »

proto pisze: Ile z tych krajów zwiedziłeś korzystając z własnego środka transportu- motocykla, samochodu ?
Kamil, Ty masz jakieś doświadczenie akademickie? :mrgreen:
To chyba nie egzamin, ani nie licytacja.
A Ty? Ile krajów zwiedziłeś korzystając z własnego środka transportu- motocykla, samochodu?
:wink:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: consigliero »

Łańcuchów nie posiadam , bo jak do tej pory nigdy nie były potrzebne , a wydatek spory na moje koła . Mam też wrażenie graniczące z pewnością że moje podstawowe opony 245/75/17 BFG AT poradziły by sobie o niebo lepiej niż te pseudozimówki za dużą kasę
Obrazek

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: proto »

Ty wiesz najlepiej że ani jednego :lol: , dlatego pytam 62x bardziej doświadczonego kolegi, może mi podpowie jakieś "knify" :mrgreen:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: kpeugeot »

ja kiedyś kupiłem komplet łańcuchów i kosztował koło 500 -600 zł na 4 koła więc cena rozsądna a na koła 32x11,5 r15

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: consigliero »

kpeugeot pisze:ja kiedyś kupiłem komplet łańcuchów i kosztował koło 500 -600 zł na 4 koła więc cena rozsądna a na koła 32x11,5 r15
Ile razy ich użyłeś ? W garażu mam jakieś łańcuchy które kupiłem do któregoś auta. Ile razy z nich skorzystałem , zero .

Peaceful Inhaler
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:22

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Peaceful Inhaler »

proto pisze:Ty wiesz najlepiej że ani jednego :lol: , dlatego pytam 62x bardziej doświadczonego kolegi, może mi podpowie jakieś "knify" :mrgreen:
postawisz 'pół litra' na stole, wszystko opowiem, jeszcze na wyprawę pojedziesz z nami... :)

Czytałem też gdzieś o kolesiu co zima z miejscowymi przemierzał Syberię - marzł do puki nie dali mu naturalnych skór.
coś w tym jest, sprawdzę jak miejscowi sobie radzą bez wszystkich technologii jak GTX czy Primaloft, gdzie po drodze zrobi się naprawdę poważnie i czy na lokalnym bazarze będzie produkt dostępny i sensowny cenowo

@Addams: dlaczego w wątku nie mam postów Norick'a i proto. Dopiero w przeglądzie wątku poniżej pola odpowiedzi je widzę?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: kpeugeot »

consigliero pisze:
kpeugeot pisze:ja kiedyś kupiłem komplet łańcuchów i kosztował koło 500 -600 zł na 4 koła więc cena rozsądna a na koła 32x11,5 r15
Ile razy ich użyłeś ? W garażu mam jakieś łańcuchy które kupiłem do któregoś auta. Ile razy z nich skorzystałem , zero .

no tu z nich korzystałem https://www.youtube.com/watch?v=75jRkwfjiNU" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz na zimowym Maramureszu i Miśka i to nawet kilka aut pożyczało aż taki jeden z długiego wranglera pozrywał łańcuchy

a żeby pokazać różnice trakcji to jeszcze tu tylko ja wyjeżdżałem o własnych siłach reszta musiała korzystać z wyciągarek https://www.youtube.com/watch?v=xjhxFdXBNpc" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 16 lut 2015, 22:35 przez kpeugeot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Rokfor32 »

Co do wełny - jest git. Ale - nie każda wełna jest taka sama :wink:

google -> hasło: merynos. To oczywiście gatunek owcy - ale specjalny. Jedyny, który daje na tyle delikatną wełnę - że można z niej robić normalna bieliznę (z pozostałych można robić dla masochistów :mrgreen: ).

Drogie to niemiłożebnie - ale robi robotę. W szczególności w warunkach - gdzie nie ma opcji wyprania czegokolwiek, i to przez dłuższy czas.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Rokfor32 »

Co do opon - na zimę (w sensie warunki dalekiej północy) - zwykły atek. Ino po pierwssze nowy, po drugie duzy, a po trzecie - zakolcowany. Nie wiem jak jest pod wzgledem kolcowania w przepisach u ruskich - warto sprawdzić. Bo w naprawde głębokim śniegu ostrzejsza opona niż atek powoduje jedynie zupełnie niepotrzebne ciąganie sie (za szybko się zagrzebuje - a przy głębokości od pół metra wzyz nie istnieje opcja "dogrzebywania się do dna", jeżeli chce się gdziekolwiek dojechać), a kolce znacznie lepiej trzymają na lodzie niż łańcuchy - no i nie zmniejszają tempa jazdy. Ino kolców trzeba zapakować tak ze cztery razy więcej, niż jest standardowych otworków (w kapciach dedykowanych na Skandynawię) :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: Addams »

Peaceful Inhaler pisze: @Addams: dlaczego w wątku nie mam postów Norick'a i proto. Dopiero w przeglądzie wątku poniżej pola odpowiedzi je widzę?
Już mam nadzieję są normalnie widoczne :? , zsynchronizowałem wątek
Mamy przejściowy problem z tapatalkiem (przejściowy tak od około roku :mrgreen: ), rozwala synchronizację i ukrywa niektóre posty.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Rosja - Biegun Zimna - samochód, sprzęt, porady

Post autor: kpeugeot »

no kolce to faktycznie najlepsza opcja nawet na łysej gumie dają świetną trakcję

ODPOWIEDZ