Zakup LC 120

Moderator: luk4s7

Henryk
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Zakup LC 120

Post autor: Henryk »

Witam Wszystkich,

Mam pytanie jak w temacie. Chcę kupić LC 120 tyle, że nic nie wiem o tym samochodzie. Budżet to max 70 tysięcy. Na pewno automat i 5 drzwi. Raczej skłaniam się do benzyny i LPG, choć nic nie mam do diesla. Wydaje mi się, że benzyna będzie mniej awaryjna. I mocniejsza. Prosiłbym o kilka rad na co zwracać uwagę, czego unikać itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: kylon »

Należy zacząć od czytania. Każdy nowy użytkownik chce być traktowany jako wyjątkowy a na wszystkie te pytania są odpowiedzi. Wystarczy nie być leniuszkiem i poczytać :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: MaxLux »

Henryk pisze:Witam Wszystkich,

Mam pytanie jak w temacie. Chcę kupić LC 120 tyle, że nic nie wiem o tym samochodzie. Budżet to max 70 tysięcy. Na pewno automat i 5 drzwi. Raczej skłaniam się do benzyny i LPG, choć nic nie mam do diesla. Wydaje mi się, że benzyna będzie mniej awaryjna. I mocniejsza. Prosiłbym o kilka rad na co zwracać uwagę, czego unikać itp.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Wlasnie kupilem - benzyna jest rewelacyjna! Auto o wiele bardziej chetnie reaguje na pedal gazu :)
Oczywiscie wybor benzyn jest mocno ograniczony - ale jak juz trafi sie egzemplarz to bedzie o wiele lepszym stanie niz sadzomiotacze pedzone gnojowka :mrgreen:

Unikaj pospiechu - sprawdzaj wszystko jak w kazdym aucie - nie kieruj sie tylko przebiegiem czy jakimis opowiastkami ze "wszystko robione w ASO" itp- nikt taki autem do kosciola czy na ryby nie jedzil ;)

Jak przejrzysz dzial J12 to bedziesz wszystko wiedzial 8)

Do ogladanie przyda sie tez programik na androida https://play.google.com/store/apps/deve ... n+Software" onclick="window.open(this.href);return false; do tego interfejs ELM327 po bluetoot i wiesz wszystko :)

p.s. nie trac czasu na ten smietnik na Modlinskiej w Wawie wystawiony za 75tysi bo nawet nie warto ogladac

Henryk
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zakup LC 120

Post autor: Henryk »

No więc czytam już od kilku dni. To nie jest tak, że znalazłem forum i pomyślałem a napiszę sobie zapytanie.

:D :D :D No właśnie miałem jechać jutro obejrzeć ten śmietnik.

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-s ... 46835.html" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: MaxLux »

Ooo - widze ze koles obnizyl cene - pewnie po moim dosadnym komentarzu " Ale Kibel!" - fotki wygladaja jakby ktos je podkrecil w photoshopie, bo na miejscu mozna sie zlaamac :(

dlatego tez stoi to auto od wakacji ... - jak koles obnizy do 55 to mozesz sie zainteresowac :)

Henryk
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zakup LC 120

Post autor: Henryk »

No cóż, mam na Modlińską 15 minut drogi. Pojadę, zobaczę choćby w celach treningowych bo na zdjęciach rzeczywiście nie wygląda tragicznie. Najgorsze jest to, że to jedyna czarna benzyna jaka wyskakuje póki co.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: ems! »

Tu jest fajna. Nie oglądałem, ale może warto podjechać.

http://otomoto.pl/lexus-gx470-C33391389.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam emsi

Henryk
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zakup LC 120

Post autor: Henryk »

Ma być toyota, a nie lexus. Nie lubię takich przeróbek.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: ems! »

Henryk pisze:Ma być toyota, a nie lexus. Nie lubię takich przeróbek.

Ale to nie jest żadna przeróbka, tylko LC120 w wersji Lexus, z najmocniejszym silnikiem i najbogatszym wyposażeniem. Ale jak "nie podchodzi" to trudno :-) Mi się podoba na maxa.

Przy okazji: na bazie J12 były też FJ Cruisery, 4Runnery, Tacomy - i nie był to "wiejski tuning". Takie życie.

Owocnego szukania.

Pozdrawiam emsi

Henryk
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2014, 19:38

Re: Zakup LC 120

Post autor: Henryk »

Przeróbka to przenośnia oczywiście. Miałem na myśli robienie czegoś na bazie czegoś innego. Oczywiście dziękuję za odpowiedź.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: MaxLux »

ems! pisze:Tu jest fajna. Nie oglądałem, ale może warto podjechać.

http://otomoto.pl/lexus-gx470-C33391389.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam emsi
Ladne ladne - ale z tego rocznika cena duuuzo za duuuzo :?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: Norick »

Henryk pisze:Ma być toyota, a nie lexus. Nie lubię takich przeróbek.
Jak wspomnieli to żadna przeróbka...to stawki celne na zwykłe samochody spowodowały zrobienie z LC Lexusa. Głownie na rynki amerykańskie. W tej samej cenie zyskujemy pakiet+. Nie skreślałbym tego na wstępie. 8)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: MaxLux »

Henryk pisze:No więc czytam już od kilku dni. To nie jest tak, że znalazłem forum i pomyślałem a napiszę sobie zapytanie.

:D :D :D No właśnie miałem jechać jutro obejrzeć ten śmietnik.

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-s ... 46835.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odnośnie jeszcze tego auta z Modlińskiej:

- nie sugeruj się książka serwisowa bo powyżej 100k te wszystkie pieczątki to lipa ! - szkoda ze ktoś zmarnował na to tusz
- Fotele jak już pisałem wyglądają na mega zniszczone - dziwne bo raczej takie auto nie kupuje ktoś żeby świnie wozić ;)
- Wszechobecna korozja - ciekawe co pod tym szlamem siedzi bo pewnie jak karcherem umyjesz to dopiero się gangrena pokaże
- wszelkie drogie i wrażliwe elementy jak potencjometry do zawieszenia, wszelkie kostki, czujniki rolki napinacze już dostały niezłe w dupę jak były zaimpregnowane tym szlamem
- auto na bank było gdzieś zatopione - czasem ktoś się wybierze nad Wisłę (bo ma auto terenowe) ale tak się zapuści w teren ze błoto sięga po klamki
- Felgi maja tez duże wżery - o wiele większe niż auto normalnie eksploatowane

- Przebieg bardziej mi wygląda na 350k nie te 215k :)

Reasumując - ja bym odpuścił to auto bo z daleka śmierdzi mina i gigantycznymi wydatkami, w Toyocie zawsze zapłacisz za części drożej niż w BMW czy Porsche ;)

Chyba ze lubisz naprawiać a nie jeździć to daj 50k i dołóż 25 i wyjdzie ci i tak drożej niż kupno zdrowego egzemplarza

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zakup LC 120

Post autor: mopar »

znam dobrze właściciela komisu jak coś :)

ODPOWIEDZ