LC 120 jaki ?

Moderator: luk4s7

Viking35
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2014, 20:05

LC 120 jaki ?

Post autor: Viking35 »

Witam
Chcę kupić Toyote Land Cruiser 120. Generalnie zbyt dużo o tym samochodzie nie wiem. Nic poza krążącymi o nim legendami. Jestem fanem Toyoty i "musze" zmienić samochód na większy z powodu nowego użytkownika, który pojawił się niedawno w mojej rodzinie. Mieszkam na Islandii i przekopałem rynek w poszukiwaniu zadbanego egzemplarza. Szukam samochodu "na lata".
Znalazłem pierwszego właściciela, garażowany, nowe opony, skóra i lakier w dobrym stanie LC120vx 4l 2005r. 104 tys km przejechane. Jedyne czego potrzebuje to potwierdzenie, ze Toyota LC 120 jest faktycznie dobrym i niezawodnym samochodem na lata. No i może jakieś informacje o wersji VX ewentualne sugestie... ciał bym po prostu wiedzieć czy Toyota LC 12 vx jest dobrym wyborem :)
(oczywiście nie mam na myśli wyboru tego konkretnego egzemplarza tylko model LC 120)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 120 jaki ?

Post autor: kylon »

Wejdź do działu J12 i poczytaj tematy. To bardzo fajne auto ale jak ze wszystkim zależy od egzemplarza i poprzedniego właściciela. Właściwie to drugie jest ważniejsze.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LC 120 jaki ?

Post autor: Rokfor32 »

W Isla możesz sobie podjechać na dowolną stację diagnostyczną, i poprosić o wylistowanie kart przeglądowych. Jeżeli coś miał kwestionowane - wyjdzie. Pokarze to też roczne przebiegi auta, bo są odnotowywane. Można też sprawdzić listę poprzednich właścicieli, czy aby się tam nie pojawia któraś z firm ubezpieczeniowych. Można też podjechać do aso toyoty, i zerknąć jak wygląda historia wozu - jakieś naprawy gwarancyjne czy kolizyjne.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: LC 120 jaki ?

Post autor: plum76 »

no to mamy już 2 ludzi śniegu na forum.

co do silnika to bylo sporo o nim na forum, , ma opinię jednego z lepszych Toyotowych jednostek benzynowych. Rozrząd na łańcuchu, duzy i żwawy pali ok 13 litrów na 100km.
Pawel

ODPOWIEDZ