Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Moderator: luk4s7

schwarz
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2014, 00:15

Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: schwarz »

Witam,

Znajomy "wciska" mi swojego Land Cruisera 120, Diesel rok 2004 automat, cena którą oferuję jest akceptowalna, ale mam wątpliwości... Auto ma przebieg 325 tyś i jest to automat... Czy ktoś wie ile taka skrzynia wytrzymuje ??? Do 120 nie ma w Toyocie dostępnych skrzyń "po odnowieniu", a nowa to koszt 26 tyś ... grubo ... Dzięki za ewentualne podpowiedzi co jeszcze może trafić sz...g przy takim przebiegu, na szczęście ten rocznik nie miał filtra cząsteczek stałych ...

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Adam »

Tu już wszystko zostało trylion razy na tym forum napisane : )
Skrzynia - nie musisz kupować nowej, regeracja to koszt ok 6-7tyś PLN
Gorzej jest z silnikiem, powyżej 200tys potrafi generować duże koszty nawet 20-30 tyś PLN.
Lecą wtryski, common rail, etc. Jest ich dużo na sprzedaż właśnie z tego powodu.
Lepiej się rozglądnąć za jakąś benzyną, tu są ładowane silniki 4.0, bezawaryjne i długowieczne.
Pali 2-3l wiecej, ale brak niespodzianek kosztowych na dużo większą skalę i komfort jazdy Ci to wynagrodzą.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: seburaj »

Adam pisze:
Pali 2-3l wiecej
:mrgreen:
palą raczej odrobinę więcej "więcej"

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Adam »

W sumie nie wiem ile pali diesel :mrgreen: założyłem że ok 9l.
Ja swoją benzynką jeżdżę głównie na trasach i przy 100km/h spala 12l.
Elwira w mieście nim pali 12l ale, jakby to powiedzieć delikatnie, daleko jej do sportowego stylu jazdy : )

schwarz
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2014, 00:15

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: schwarz »

Adam bardzo dziękuję za informacje, chwilowo wyleczyłem się z tego modelu. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Tuco »

Model jest ok. tylko przebieg duży.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: GDLC120 »

Nie wiem jak j12 może palić 9 litrów. Może czas przestać polegać na wskazaniach komputera.
Mi 166konny diesel, od momentu wymiany wtrysków(czyli jakiś rok czasu) pali od 11L(spokojna jazda w trasie-prędkość 120km/h) do 14,5L (miasto+odrobina terenu). Opony to Yokohamy Geolandary.

Przy ostatnim tankowaniu średnie spalanie na kompie mi pokazało 11,4L/100km a w rzeczywistości spalił 14L/100km....

Z benzyną w j12 nie miałem do czynienia ale w ciemno strzelam, że będzie palić 14-19L...

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Adam »

Juz jestem madrzejszy : ) w firmie jedna osoba ma diesloka i wg zegarow srednie spalanie ma 8,8l. Jak piszesz mozna do tego dodac 1l ze wzg na standardowe w toyocie zanizenie wskazan licznika o 8%. Masz chyba cos rozregulowane, bo mnie lC100 w miescie pali mniej niz 14l.

makato
Posty: 51
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:16
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: makato »

moja 125 na trasie przy 120-140km/h brała ok 8,5-9L opony Yokohama Geolander zimówki G coś tam. Jak założyłem bagażnik dachowy FR , podniosłem go trochę i wstawiłem porządne zderzaki i założyłem At Wrangler Duratrac to bierze ok 10L.
Wyniki nie z komputera tylko rzeczywiste pod korek , dystans i znowu pod korek = 10L/100

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Mesel »

Takie wyniki to chyba w manualu !

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: Rokfor32 »

1GR-FE w połączeniu z automatem A750F ...to zupełnie inna filozofia jazdy, niż starsze automaty - czy to z J9, czy z J100. Nie mówiąc o starszych, sterowanych hydraulicznie jeszcze.

W pełni kontrolowany elektronicznie, z blokadą konwertera - i podpięty do silnika kjtóry generuje 300 Nm od wolnych obrotów ... miałem okazję pojeździć trochę Pawłowym FJC z takim napędem. Auto, w cyklu miejskim, jeżdżąc umiarkowanie dynamicznie (czyli bez kickdown'u, ale z normalnym zbieraniem się ze świateł) trzyma wskazówkę obrotomierza ...poniżej 1200 rpm przy ustabilizowanej prędkości, i skacze do 1500 - 1700 przy przyspieszaniu. I tak ma do ok. 70 km/h

To niby skąd ma się brać wysokie spalanie? ... :wink:

Tak na marginesie - przy nowoczesnym automacie coraz częściej zdarza się tak - że pali to mniej, niż identyczny model z manualem. Mowa o warunkach typowego użytkowania mieszanego - bo oczywistym jest, że test pokaże więcej na niekożyść automatu (ze względu na większe straty przekładni). W realu dochodzi jednak kupa czynników pochodzących od drajwera - które przay automacie występują rzadziej - lub wcale.

Tak mam na przykład w małym subaru. Toi samo auto (model), ten sam kierownik (ja się znaczy). Wersja manualna paliła w zasadzie tyle samo co automat - ale w trasie. Natomiast po mieście - automat palił mi może litr więcej niż trasa - natomiast manual - jakieś ... 50% :wink: Tyle - że automat to była skrzynka typu ECVT (bezstopniowy wariator cierny sterowany elektronicznie) - i to po prostu po mieście trzymało stałą wartość obrotów, jak przybitą gwoździem. Na manualu - po prostu się tak nie da jechać, trza obroty podciągać przy zmianie biegów, inaczej silnik z mocowań chce wyskoczyć.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kupić nie kupić, odgrzewam temat - zapytanie

Post autor: seburaj »

dużym postępem jest to, że nowoczesne skrzynie dopinają lock-up praktycznie do każdego biegu (nawet chyba do jedynki, a na pewno do wszystkich powyżej jedynki) - to eliminuje już "historyczną" paliwożerność ATM...

ODPOWIEDZ