pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Moderator: luk4s7

bartekiewa
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2013, 10:34

pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: bartekiewa »

Witam
jestem tutaj po raz pierwszy i mam na imię Bartek
Mam gorącą prośbę o pomoc w wybraniu i zakupie samochodu Toyota land cruiser 90.
Po długim namyśle jaki samochód terenowy wybrać zdecydowałem się na krótką wersję land cruisera 90 z silnikiem d4d. Dlatego wybieram takie auto bo potrzebuję jednego auta do różnych zastosowań tzn.
jazda codzienna
wyjazdy po całym kraju i Europie
wyjazdy do lasu z przyczepą po drewno
ciąganie przyczepy z różnymi materiałami budowlanymi (piasek cement gruz itp.)
w planach wyjazdy do Afryki i Azji
Potrzebuję auta które będzie łączyło w sobie przyzwoite właściwości terenowe, tzn. jeździło drogami nieutwardzonymi, leśnymi , będzie mogło wyjechać z podwórka na ulicę po dużych opadach śniegu. Będę chciał czasem używać je do lekkiego szeroko rozumianego off roadu a także ma to być auto którym normalnie będzie można pokonać 1500 km po autostradzie w Zachodniej Europie. Nie potrzebuję jakiegoś super terenowego ' czołgu' na kołach od urala. Tyle słowem wstępu
Moja wiedza mechaniczna potrzebna do wyboru takiego pojazdu w dobrym stanie jest praktycznie zerowa, stąd moja prośba. Po prostu nie chcę się wkopać w auto , które będzie skarbonką
Samochody które mnie interesują są z lat 2000 - 2002 i koniecznie muszą być trzydrzwiowe, posiadać silnik 3 - litrowy d4d i przyzwoite wyposażenie. Stan samochodu jest najważniejszy. W samochodzie muszą być sprawne wszystkie kluczowe podzespoły .
Dodam, że pojazd będzie pokonywał rocznie ponad 20 tys km
Nie chcę kupować tego auta na rok tylko dłużej. Rzeczą zrozumiałą jest dla mnie to, że jest to auto w tym momencie kilkunastoletnie i musi nosić normalne znaki użytkowania i w niedługim czasie po kupnie może zajść potrzeba wymiany częći eksploatacyjnych takich jak klocki hamulcowe , części zawieszenia itp.
Dodam, że jestem z okolic Łodzi i dobrze by było gdyby ktoś z centrum kraju pomógł mi znaleźć sensowny egzemplarz. Za ewentualną pomoc będę wdzięczny.
mój mail kontaktowy to: bartek.wolak1@gmail.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: flor »

auto znajomego http://allegro.pl/show_item.php?item=3701827660" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Kwiatec »

flor pisze:auto znajomego http://allegro.pl/show_item.php?item=3701827660" onclick="window.open(this.href);return false;
ładna sztuka znam ją od lat ale nie ma KLIMY :(((( wiec do podróży tylko na północ się nadaje :wink:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Tuco »

Kwiatec pisze:
flor pisze:auto znajomego http://allegro.pl/show_item.php?item=3701827660" onclick="window.open(this.href);return false;
ładna sztuka znam ją od lat ale nie ma KLIMY :(((( wiec do podróży tylko na północ się nadaje :wink:
Pozamiatane. :wink:

HARPAGAN
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: HARPAGAN »

Sprzedana?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Maru123 »

krótka 90 na wyprawy to kiepski pomysł... w teren oweszem- zwinne i poręczne auto ale jak piszesz o azji i afryce to... owszem można i maluchem jechać ale jak już masz kupować to dlaczego nie długa? pozatym długich jest więcej niż 3 drzwiowych więc łatwiej trafić coś zadbanego :wink:

ale to tylko moje zdanie oczywiście :D

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Damian »

Tuco pisze:
Kwiatec pisze:
flor pisze:auto znajomego http://allegro.pl/show_item.php?item=3701827660" onclick="window.open(this.href);return false;
ładna sztuka znam ją od lat ale nie ma KLIMY :(((( wiec do podróży tylko na północ się nadaje :wink:
Pozamiatane. :wink:

pozamiatane.
toyotka trafiła do nowego właściciela, na osłodę mam myśl, że będzie w dobrych rękach i będzie miała fajne i na pewno jeszcze długie życie na mazurskich duktach jako drugi wóz.

żal mi jej, ale wyprawówkę gotową mam, wóz na co dzień mam, nie było już miejsca dla niej...przez ostatnie dwa lata zrobiła całe 6 tys. km.

kolegom serdecznie dziękuję za wrzucenie tu ogłoszenia i polecenie, w ten sposób pocztą pantoflową info trafiło do kupującego :)

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: flor »

Damian pisze: kolegom serdecznie dziękuję za wrzucenie tu ogłoszenia i polecenie, w ten sposób pocztą pantoflową info trafiło do kupującego :)
polecam się na przyszłość :mrgreen:

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Damian »

to jeszcze alfę mi pomóż sprzedać :mrgreen:

flor
Posty: 66
Rejestracja: 03 paź 2013, 21:02
Auto: LR DEF 100" V8 4,0 :) HDJ 100 ju? jest :) a misiek szuka pana ;)
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: flor »

Nie ma sprawy :) przyjedź ;)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: pomoc w zakupie toyoty land cruiser 90

Post autor: Tuco »

Damian pisze: kolegom serdecznie dziękuję za wrzucenie tu ogłoszenia i polecenie, w ten sposób pocztą pantoflową info trafiło do kupującego :)
:mrgreen:

ODPOWIEDZ