Szukam Toyoty dla żony....

Moderator: luk4s7

Marcin Gutek
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2013, 22:12

Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: Marcin Gutek »

Witam


Szukam auta 4x4 do jazdy na co dzień głównie dla zony do pracy, miejscowość oddalona o 20 km od domu, zazwyczaj zimą słabo odśnieżana. Pomyślałem o Toyocie Land Cruiser w cenie do 25 - 30 tys.

Toyota ta również będzie wykorzystywana do wypadów w góry, na wakacyjne weekendy nad wodę itp...

Jak na razie zainteresowały mnie te ogłoszenia, proszę o opinie:

http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 75325.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 65011.html" onclick="window.open(this.href);return false; (mój faworyt)

http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 45363.html" onclick="window.open(this.href);return false; (miejscowość najbliższa)

http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 95063.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 24726.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na co zwrócić uwagę, co oznaczają opisy: kj-90 ; hdj-95; j-90 ????
Myślałem jeszcze o rav 4 ale sporo ludzi na nie narzeka... więc

pozdrawiam i proszę o rady

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: Templar »

W moim domowym wykonaniu- RAV4. LC za duży na co dzień dla większości pań. A i spalanie w RAV o połowę niższe.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: Kwieczor »

Marcin Gutek pisze:Witam

... Myślałem jeszcze o rav 4 ale sporo ludzi na nie narzeka... więc ....

pozdrawiam i proszę o rady
- a konkretnie na co narzekają? - znam kilka RAV I i II gen i jakoś dramatu nie ma.

Kolego - w tym budżecie w grę wchodzi tylko 90 praktycznie z LC
Spore, ciężkie i stosunkowo drogie w utrzymaniu fajne auto terenowe - z paroma mankamentami (info na forum o bolączkach modelu).
Oczywiście - co LC, to LC - ale z opisanego przeznaczenia - to raczej chyba kwestia chcenia niż kalkulacji.
Koszty eksploatacyjne dla LC będą dużo wyższe niż dla RAV. do tego małe przebiegi dzienne (20km) nie uzasadniają pakowania się w diesla + wrażliwość na paliwo + kwestia nagrzewania się auta przez dość długi czas.

Jak kalkulujesz nie sercem tylko potrzebami - bierz RAV4 - najlepiej I gen. ze Szwajcarii albo Skandynawii (dobre pakiety wyposażeniowe i dobrze utrzymane auta) albo krajową IIgen - koniecznie z 2 litrową benzyną i będzie żona przezadowolona...

Ale jak pod płaszczykiem potrzeb Żony kryje się chęć posiadania LC - no to oczywiście powyższe argumenty są bezprzedmiotowe - przeglądnij giełdę forumową - coś sie czasem fajnego i zadbanego przewija, do tego wątek LC użytkownika Maru123 - zobaczysz, co to 90' i jak może wyglądać :)

pozdrawiam
k.

Marcin Gutek
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2013, 22:12

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: Marcin Gutek »

Dzięki za wszelkie info..

Co do RaV I generacji - nie podoba się żonie, w grę wchodzi tylko Rav II generacji.

Myślałem jednak o dieslu, ze względu na wypady w góry i może nad morze - 200- 300 km, jednak to wypady raz na kwartał więc nie wiem czy jest sens w diesla wchodzić.

Co do LC - do terenu na pewno nie byłby wykorzystywany, gdyż w teren mam swoją "zabawke" - G-klasę z 84 r z silnikiem 300 diesel, na Mt-kach itp... w terenie mi wystarcza, a LC żony w teren bym nie brał bo by mnie żonka zamarudziła....

LC - podoba mi sie poprostu bardziej niż RAV - może z powodu zamiłowania do off-roadu i masywności bryły auta. Widziałem że występuje w 2 wersjach silnika 125 i 163 konnej (D4D).

Czy model J90 dużo różni się od J95, co oznacza HDJ ?

Co do RAV - wyczytałem że problemy ze sprzęgłem dwumasowym, skrzynią biegów i głowicami - mówię o dieslu.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: Tuco »

j9 z D4D to bardzo miły w użytkowaniu samochód. Moja Żona bardzo lubi nim jeździć.
http://kupuzywane.moto.onet.pl/toyota-l ... 65011.html" onclick="window.open(this.href);return false; wygląda nie najgorzej.
Jedne co budzi moją wątpliwość to dziwny opis.

Nie ma czegoś takiego jak HDJ95
90 od 95 jest krótsza o ~30 cm. mechanika jest taka sama.

Powinieneś zwrócić uwagę na przekładnię kierowniczą, turbosprężarkę, blokadę tylnego mechanizmu różnicowego, sworznie i elementy gumowe przedniego zawieszenia.

Przed zakupem zabierz samochód do ASO lub warsztatu który dobrze zna LC. Łatwo jest kupić strucla.

Jakbyś miał dodatkowe pytania to chętnie dopowiem.

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: bigi »

Nie kupuj zonie tego co sie Tobie podoba tylko zonie. J9 jest duzym autem i na pewno zona bedzie miala pewne trudnosci z manewrowaniem. Ja swojej kupilem w to miejsce suzuki GV w wersji 3 drzwiowej i jest mega zadowolona. Auto duzo mniejsze i latwiejsze w manewrowaniu, duzo tansze w utrzymaniu i chyba bardziej "babskie" :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: MaxLux »

bigi pisze:Nie kupuj zonie tego co sie Tobie podoba tylko zonie. J9 jest duzym autem i na pewno zona bedzie miala pewne trudnosci z manewrowaniem. Ja swojej kupilem w to miejsce suzuki GV w wersji 3 drzwiowej i jest mega zadowolona. Auto duzo mniejsze i latwiejsze w manewrowaniu, duzo tansze w utrzymaniu i chyba bardziej "babskie" :)
200% racji kolego ! - niestety z autami jak w zyciu - jak za bardzo nakombinujesz to auto nie bedzie ani dla zony ani dla Ciebie ... nie ma tez co wchodzic w fanatyzm marki, Suza Gand Vitarka bedzie luksusowym dupowozem - a i w terenie sobie dobrze poradzi bo jest ciutke lzejsza i zwinniejsza niz LC

bigi
Posty: 240
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:15
Auto: KDJ 95
Kontakt:

Re: Szukam Toyoty dla żony....

Post autor: bigi »

No jest, sam jestem pod wrazeniem jak czasami jezdze :) waziutkie toto i krociutkie, wszedzie sie miesci. Brakuje tylko blokady tylu (mam 1 generacje ta na ramie).

ODPOWIEDZ