95 czy 105 ??

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: proto »

Pyrka pisze:Rozsądną opcją Henryczku jest też wypożyczenie auta..
Pyrka, trafiłeś jak zwykle w sedno sprawy :!:
Dokładnie tak postąpili koledzy którzy od Mańka (Podróże4x4) wypożyczają "moje czarne HZJ80 " , pakują je do kontenera, wysyłaja do Władywostoku i wracaja nim do Polski 8)
Koszt takiego wypożyczenia jest dużo mniejszy niż zakup własnego samochodu, porównywalny jest do " doszpejowania i przygotowania golasa" po zakupie.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: proto »

Kwieczor pisze:można jeszcze poszukać 7 HZJ -
Pokaż choć jednego i rozsądnej cenie :mrgreen:
Ja tam u lokalesów w Północnej Afryce HZJów nie widzałem za często ale hile to nagminnie :mrgreen:

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

@endurance dzięki za to info, nie wiedziałem że aż są takie problemy z tym paliwem :mrgreen: , bardzo mi się to przydało :wink:

Co do hilux'a to myślałem troszkę dzisiaj nad tym, i powiem wam że wolałbym mieć pełną "budę" nad głową, co nie znaczy że przekreślam to auto, tak jak napisał @Pyrka, jak będę miał troszkę więcej czasu to umówię się z kimś na jazdę próbną, tak żeby wypróbować jak się jeździ, chciałbym głównie przetestować 80,95 i hilux'a 8) , a potem sobie wybrać co mi najlepiej odpowiada :)

7HZJ raczej odpada koledzy :mrgreen: , słyszałem o tym wozie duuużo podobno nie do zniszczenia... nie stawiam na to autko bo troszeczkę kosztuje :mrgreen:
A gdyby mieliście wybierać między 95 a 80 to co wy byście wybrali :?:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Kwieczor »

henryczek pisze:...
A gdyby mieliście wybierać między 95 a 80 to co wy byście wybrali :?:
a wsiądź sobie do J9 i do J8 :)
- zupełnie różna klasa auta

80 to duży komfort i przestronność, do tego zwykle lepiej doposażone niż 9 (np często 3 blokady w serii)
naprawdę fajne auto, jednak chcąc je serwisować na oryginalnych częściach lub markowych zamiennikach -wyjdzie drożej niż J9, do tego trochę większe spalanie.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Addams »

Jest na Allegro LJ79 za około 30 tysięcy. Przejrzeć, wsiadać, jechać. Motór prosty jak 2,4TD, tak samo zresztą nadmiar mocy :wink: Na zachodzie jest trochę buschtaxi wbrew pozorom w rozsądnych cenach, kryzys trochę widać. Pod kontem handlowania to one może za piękne nie są ale Tobie chyba trochę rdzy nie bedzie przeszkadzać. To auto co ważne nie traci na wartości. 80 wykończy Cię finansowo zanim wyruszysz. Pyrka zaraz Ci znajdzie tani lot do RPA i będziesz miał po dylematach :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Pyrka »

:roll: No i bardzo rosądne pomysły się zaczynają pojawiać - bilet w jedną stronę do Johanesburga z Berlina na październik to 1732 zł od osoby. Po lądowaniu w RPA kupujesz pięknego Hiluxa http://www.cars4sa.co.za/carinfo.php?car=1610977&ref=MM za 79 990 randów (27 364 zł), którego sprzedajesz z zyskiem u kresu podróży, przed wejściem do samolotu w Tangerze, który zabierze Cię do domu. Samolot leci koło 4-ech godzin więc będziesz sobie mógł jeszcze w powietrzu zdjęcia przesiać wstępnie.

Obrazek

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

O takim pomyśle to już wiedziałem, i go rozważyłem, pomyśleliście o rejestracji takiego auta na siebie, i załatwianie wszystkich świstków z drugiego końca świata... ciężko, w RPA wolę wsadzić auto w kontener a swoją dupkę do samolotu :mrgreen: , ale ogólnie gratuluję pomysłu. :D

hmm tak właśnie myślałem że 80 to dobre auto ale w moim przypadku to niezbyt dobry pomysł...

@Addams , oglądałem fajna jest nawet, ale do tych aut jest ciężko skołować części chyba ... :mrgreen: chciałem jeszcze dodać że przyszła terenówka nie będzie taką że przejadę nią afre i sprzedam, chciałbym jeszcze gdzieś pojechać swoim autkiem np. gdzieś do kazachstanu itp. oczywiście o ile auto będzie się dobrze sprawować w afryce... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Addams »

Do Lj79 trudniej może o części blacharskie, technika jest taka sama jak w Lj70,
To super auto na dożywocie

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: MariuszS »

Addams pisze:Do Lj79 trudniej może o części blacharskie, technika jest taka sama jak w Lj70,
To super auto na dożywocie
Ja właśnie tak mam - na dożywocie! :-)
Objechałem (bezstratnie i bezstresowo) Kazachstan, Kirgizję - na tamte strony to bardzo dobre auto.

Gdybyś chciał sprawdzić, obejrzeć, przejechać się itp. - to zapraszam:
M4S_10772#.jpg

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: seburaj »

henryczek pisze: A gdyby mieliście wybierać między 95 a 80 to co wy byście wybrali :?:
:roll:

po tym pytaniu straciłem resztki szacunku dla tego wątku...

:|

henryczek
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2013, 16:43
Auto: Na razie brak :(
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: henryczek »

@MariuszS fajny wózek 8)

Dobra myślę że wątek można zamknąć, bo się zaczyna burza :evil: . Dzięki temu wątkowi nabyłem dość troszkę wiedzy, dzięki której uda mi się wybrać odpowiednie autko :mrgreen:. Chciałem wam wszystkim podziękować za porady, pomysły, wpisy i udzielanie się :
Pyrka
kpeugeot
PROTO
Kwieczor
Morel
Addams
MariuszS
seburaj
Tuco
Norick
consigliero
górol
Jerzy23
Zaparka
endurance

Jak będę się wybierał gdzieś na wyprawę to dam wam znać :D
Jakie auto wybiorę to tak jak pisałem jeszcze nie wiem, prawdopodobnie wykorzystam jeden ze świetnych pomysłów @Pyrka. Dzięki wam fajnie się pisało.

Serdecznie was pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki, a jeśli kogoś uraziłem to przepraszam :oops: :!:

Jeszcze dodam kilka przykładowych filmików prezentujących 95 :mrgreen: :




Ostatnio zmieniony 04 lut 2013, 23:18 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Norick »

Drogi Henryczku
Nikt tu się nie obraża ani "nikt nikogo pod pistoletem nie trzyma" dlatego lubię to forum :D
Jest tu wiele wątków o tym co wybrać na daleką wyprawę i wszystkie one kończą się podobnie.
Sam musisz zdecydować...a najlepiej, gdzieś się wybierz, czy to do Jerzego do Omanu czy też gdziekolwiek. Wysiadasz lekki jak panna w tańcu nie martwisz się o przejścia, odprawy auta, CDP i inne pierdy..olewasz całe rzesze "majfriendów" i cieszysz się wycieczką. Po co masz kupić klamota, którego będziesz przerabiał latami w pocie czoła i za pieniądze, których nigdy nie odzyskasz. Zawsze są zwolennicy różnych opcji...Ty wybierz najwłaściwszą dla siebie. Poświęć czas na przeczytanie wątków na forum dotyczących wypraw a sam zobaczysz że istnieje naprawdę wiele odcieni słowa "wyprawa" :mrgreen:
Baw się dobrze

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: proto »

henryczek pisze:Dobra myślę że wątek można zamknąć, bo się zaczyna burza :evil: .
Oj Henryczku, ale z ciebie hoooligan :lol: .
Podgrzewasz zimowy marazm forum "tematem marzeń" , woda zaczyna pyrkać w czajniczku i już zaraz wszyscy się cieszą że mogą sobie pobajcyć z kolegami zza ekranu przy ciepłej herbatce a ty z nienacka gasisz gaz i wylewasz wodę- impreza skończona :mrgreen:
henryczek pisze:Jeszcze dodam kilka przykładowych prezentujących 95
Skoro podoba ci sie J95 to ją bierz i niech to będzie twój dobry wybór i twoja droga do RPA
Spełniaj marzenia- bo to jest w życiu najważniejsze :!:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: francek »

Tylko 80-tka powiadam zaprawdę :) Okolice Radomia bowiem również są przepiękne :) Po prostu kup samochód, na którym się będziesz znał choćby w minimalnym stopniu- rozbierz go do ramy i poskładaj od nowa.
Weź worek części i mknij przez Afrykę. Marka i rodzaj w tym przypadku nie ma większego znaczenia. Choć o części zapasowe w razie w do Toyoty w Afryce będzie rzeczywiście łatwiej.
Znam człowieka, który przemierzył Afrykę całą wzdłuż i wszerz około roku mu to zajęło i jego opinia jest dla mnie wiążąca i jedyna. Mianowice rzekł on, że zanabył 80-tkę bo się forumów naczytał i to był jego największy błąd. Każdy inny samochód tylko porządnie przygotowany sprawiłby mu mniej kłopotów niż ten mega przereklamowany niejazd nieterenowy :lol:
Jesli chcesz podam ci na PW namiary to sobie zadzwonisz i pogadasz co i jak.
Żadnym forum się nie sugeruj bo tak jak powiadam Radom lub ewentualnie okolice Malagi będą kresem marzeń a początkiem epopei naprawiania złomu i czar prysnie niestety :mrgreen:

PS Każde auto wiekowe ma prawo się zdupić ale model 80 firmy Toyota dupi się 4 razy bardziej niż przeciętna :mrgreen: :mrgreen:

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: 95 czy 105 ??

Post autor: Jerzy23 »

Oj Francek Francek :D Tak czytam te Twoje posty o J8 juz nie pierwszy raz.. Zrobmy tu sobie chwile szczerosci. Powiedz nam tak szczeze. Kochales bardzo mocno te swoja J8, a ona jakos cie tam zawiodla i teraz masz gleboka traume w glebi duszy co? :mrgreen:

J8 z lat 96-97, z silnikiem benzynowym oczywiscie, w stanie zadbanym i niezmeczonym to dzis trzebaby wydac majatek neistety. Choc w krajach do ktorych wybrac sie chce @henryczek zobaczyc mozna cala mase J8 w roznych wersjach w stanie ktory Francka prawdopodobnie przyprawilby o zawal serca.. Zwlaszcza ze te auta sa wciaz na chodzie :mrgreen:

Drogi autorze watku. Kup J9 z benzyna V6 i manualna skrzynia a roznica jaka ci zostanie po nie kupieniu i nie wiecznym remontowaniu starej padliny przeznacz na wyprawe. :wink:

ODPOWIEDZ