Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 25 wrz 2018, 6:46
www.mtmprofi.pl.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3011 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201  Następna
Autor Wiadomość
Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: BJ42
biesu_pl pisze:
witam,
przyglądam się jedne LC J200 wystawionej na oto
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-land-cruiser-oplacona-gotowa-do-rejestracji-w-polsce-ID6ybEjL.html#fe320e81d5
wisi już długo, wiem z tego forum że miała robioną przekładnię kierowniczą??, choć według sprzedającego to dziewica terenowa...
trzasnęła w 2015 przez dziesięć miesięcy 30 tys km choć podobno nigdy nie jeździła na wyprawy?
może ktoś z was ją macał, albo ma jakieś przemyślenia na jej temat?

Ją ją miałem u siebie w serwisie. To samochód naszego klienta. Ma samochodów dużo i ma fan z ich robienia. Potem sprzedaje bez szukania jakiś podtekstów. Po prostu lubi gonić króliczka i ciągle robić kolejne auta. Przekładnię my wymienialiśmy na oryginał Toyoty. Samochód nie jest skatowany. Pojechał sobie na jeden Dakar ale nie jako startujący a oglądający. Także nie ma się co doszukiwać dziury w całym. Ma kilka HZJ-otów, dwa nowe Patrole w benzynie i VDJ76. Ma czym jeździć tu i tam. Sympatyczny facet. Robi zawsze wszystko pedantycznie.

Awatar użytkownika

ale sam przyznaj, jeśli piszę w ogłoszeniu że ma 240 kucy, a tak naprawdę 200, że ma blokady ARB, a tak naprawdę tylko kompresor i tylną fabryczną i jeszcze parę takich, to albo nie wie co sprzedaje, albo nie chce powiedzieć i niepotrzebnie budzi podejrzenia

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: BJ42
Bo nie sprzedaje on tylko chyba szwagier. Zobaczył kompresor to pomyślał że jest blokada. W samochodach owego Pana nie ma ściem. Wiem bo znam je wszystkie.

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
jakby ktoś szukał ciekawa sztuka, niedrogo i wydaje sie że to pierwszy właściciel (lub jeden z pierwszych)
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... zHPjj.html

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
Automat z blokadą mostu (pewnie do zweryfikowania czy blokada działa) i jak ktoś jeździ blisko drzew to brak poszerzeń jest plusem. Ale nawet jak nie działa to zawsze można naprawić taniej niż założyć ARB.
Jedyne co to pomalował zderzaki co w terenie jest na minus.

Auto: KDJ120 ATM
Tak tylko zgodnie z reklamą aby na chłodno podejść do zakupu i wszystko dokładnie sprawdzić.
Ten rocznik miał 4 biegową skrzynie automatyczną (chyba gdzieś 2005/2006 wprowadzono 5-cio biegową).
Ma pierwotną wersję silnika przed modyfikacjami - trochę mniej koni ale zauważalnie mniejszy moment.
Male niedokładności przy zaznaczonym wyposażeniu:
- klimatyzacja nie jest automatyczna - widać gałki regulacji mechanicznej nawiewu/klimatyzacji. Może być zaletą bo nie popsują się silniczki - nawet jak przesłony chodzą ciężej to własnymi siłami pokonamy opór, silniczki nie zawsze dają radę
- radio nie jest fabryczne ale przynajmniej nie szkoda wymienić na jakąś nawigację 2DIN bo przypuszczam, że nie ma specjalnej integracji z elektronika samochodu jak oryginalna NAVI która steruje także klimą, radiem czy zmieniaczem CD.

Oczywiście wymienione uwagi nie dyskwalifikują tego samochodu ale mogą być pomocne w negocjacjach - to chyba była najtańsza wersja podstawowa na stalowych felgach, welur, bez nawigacji i klimatronika ale wygląda na zachowaną dość oryginalnie poza radiem.

Awatar użytkownika

Auto: KDJ120, 120KW
To co wymieniłeś widać na pierwszy rzut oka. Do negocjacji raczej bym sprawdził blokadę i korozję. No i ręczny który standardowo nie działa, ale zawsze można ponegocjować na naprawę.

W samochodzie z tego rocznika to co jest zaletą w nowym staje się wadą.

Skóry w 15 letnim samochodzie zwykle są wymęczone i popękane, nawigacja raczej się do niczego nie nadaje tylko stwarza problem przy wymianie, jeszcze gorzej jak jest zintegrowana z klimą wtedy nie wymienisz na nowoczesną jednostkę. Chociaż klima automatyczna to jednak fajna sprawa i były wersje z automatyczną klimą bez nawigacji i to jest najlepsza opcja chyba.

Silnik 163Km może słabszy, chociaż z tego co obserwuję to ma jednak trwalsze pompowtryskiwacze, za to podobno w razie awarii trudniej znaleźć pompę CR.

Za to masz zalety jeśli chcesz tym samochodem jeździć po lesie, brak poszerzeń plastikowych i blokadę mostu, mniej elektroniki.

Drodzy,

Ktos ogladal? Moze sie podzielic wrazeniem?

https://pewneauto.sites.toyota.pl/ofert ... iser/27505

Z gory dzieki,
Igor

Link poprawnie
https://pewneauto.sites.toyota.pl/ofert ... iser/27505

Auto: RAV4 2002, 2.0, na razie...
Mam blisko, moge rzucic okiem, jesli jest taka potrzeba. To jest "moje" ASO do Rav4 gen.2 :)

Auto: Hillux 2007, LJ 70 1989
Doradzam ostrożność i nie za dużo wiary w "autoryzowany serwis"
Kilka lat temu pracowałem w firmie na południu Polski, słuzbowa toyota (osobowa) została po długiej walce wymieniona na gwarancji na nową, a "stara" została wystawiona przez serwis do sprzedania.
Okazało się, że jeździli nia dość długo do tyłu, bo na liczniku była spora niespodzianka , byłem w szoku......

Awatar użytkownika

Auto: TLC120
Może ktoś miał kiedyś z tą styczność https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... zFOmi.html Byłem, oglądałem, jeździłem i wygląda uczciwie, tradycyjnie blokada się nie zapina, trochę przykopci na czarno jak się depnie na postoju, sprzęgło dość twarde i bierze na dole (podobno było wymieniane, może zapowietrzone) hamulce słabe, po fabrycznym chipie (wpis w książce serwisowej) jeździ fajnie, może przewinęła się u poprzednich właścicieli lub we wcześniejszych ogłoszeniach ? wcześniej jeździła w woj. Pomorskiem.

Auto: RAV4 2002, 2.0, na razie...
Panowie i panie, czy ktos zna lub moze wypunktowac ten oto egzemplarz lub sprzedającego (Auto Scuderia, Aleksandrowska, Łódź)? Jak na rocznik (2005) i wyposażenie (skora, drewno, dvd, z PL, bezwypadek, 1szy wł. etc.) to niska cena (39tys).

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... zJEpp.html

Co prawda nastawiam sie raczej na J95 (turystyka rodzinna), ale J12 tez da rade ;)

@pewues,

Dzieki za propozycje! Spotkalem przypadkiem czlowieka, ktory auto ogladal. Nie jest zle, ale zawieszenie do wymiany na start

Cześć!

Znacie może tą perełkę?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... zEquy.html

Rozmawiałem z gościem i auto wygląda legitnie. Jak poprosiłem o zdjęcia podwozia i ramy, to się obraził i rozłączył. Niby samo za siebie mówi... ale może to jednak perełka? ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3011 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]