Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: jezus »

Postawienie j9 na sztywny z przodu pociągnie cię po kieszeni nie mniej niż zakup j8 :-) Rakforek coś wie na temat......

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Michał4x4 »

Rosolsky pisze:http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... yBOyP.html

Mam taką zagwostkę. Czy opłaca się takie coś do generalnego remontu?
Prawda jest taka, że prędzej czy później i tak każdą starą terenówkę taki remont czeka.
Mam dobrego sprawdzonego blacharza, podejrzewam, ze jakieś 6 tysi wziąłby za zrobienie widocznych i niewidocznych uszkodzeń :D do tego nowy lakier, taki kolor jaki sobie wymyślę, jakiś grafitowy macik...

Ja szukam j95 w dieslu automacie do kompletnej odbudowy... chciałbym miec auto na dlugie lata, do podróżowania asfalt/szutry/lekkie błoto... z całym tobołkiem na plecach, w następnym czasie tez z przyczepa camp...
Jedyne co fajnego ma ta Toyota to zderzak, ale za prawie 12 tyś można mieć taki prawie ze złota.
Jak ona jest na zewnątrz tak zgnita to w środku jej po prostu nie ma już.

Rosolsky
Posty: 16
Rejestracja: 13 wrz 2016, 10:08

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rosolsky »

Spoko, tak jak juz napisałem, to był luźny pomysł, juz zarzucony.

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

Czesc,
Jestem nowy na forum i ciesze sie ze moge czerpac z Waszego doswiadczenia i wiedzy.
Przymierzam sie do zakupu J95 tutaj na miejscu gdzie mieszkam czyli w Norwegii. Auta ma byc 2-gim w rodzinie i sluzyc do dluzszych wyjazdow m.in. do Polski, sporadycznie do ciagniecia lawety a docelowo ma byc przystosowane do wypraw turystyczno-offroadowych.
Ze wzgledu na cene, wiek i dostepnosc na rynku najbardziej prawdopodobna jest wersja 3.0 125 KM.
Ze wzgledu na spalanie preferuje skrzynie manualna i jako minimum wersje wyposazenia z klimatyzacja (na rynek norweski wiekszosc aut 15 lat temu bylo sprzedawanych bez klimatyzacji, za to posiadaja spryskiwacze reflektorow i podgrzewane fotele...). Dobra strona kupna auta w Norwegii jest dostep do historii auta i male prawdopodobienstwo trafienia na auto powypadkowe. Minusem sa wysokie ceny tych aut (jak wszystkich innych) no i duze zasolenie powietrze w rejonach nadmorskich sprzyjajace korozji. Stad pytanie czy znacie newralgiczne punkty w J95 w ktorych rdza pojawia sie najszybciej a byc moze nie widac tego na pierwszy rzut oka. No i drugie pytanie czy auta z przebiegiem 400 i wiecej tysiecy warte sa uwagi czy to juz tylko skarbonka bez dna...

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

Rdzewieje tylna część ramy jak wszędzie, jak bardzo zgnita to widać że puchnie przy otworach w ramie przy tylnych kołach (czasem nawet widać na zdjęciach z otomoto), jak się położysz pod samochodem to też będzie widać. U mnie wprawdzie w 120, ale przez otwór mogę włożyć palec i pomacać - łatwo wyczuć czy jest jeszcze lakier wewnątrz (w co wątpię). Można wziąć młotek i postukać w ramę z tyłu (jeśli właściciel się zgodzi), jeśli rama zdrowa to napewno poznasz ;)
Sprawdź krawędzie drzwi czy nie rudzieją. Progi z przodu przy chlapaczach i pod plastikami.
Ramkę szyby przedniej warto dobrze obejrzeć. Osłony silnika, ale tym to raczej bym się nie przejmował. To tyle ile wiem o rdzy w LC ;)

PS. nie wiem jak to jest w 90 ale w 120 na progach po otworzeniu drzwi są plastiki które łatwo zdjąć (bez narzędzi), po zdjęciu są ładne otworki, przykładasz tam aparat foto telefonu tak żeby lampa błyskowa oświetliła wnętrze, robisz zdjęcie i widzisz jak wygląda próg wewnątrz.

kolas84
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2016, 11:48

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kolas84 »

Co możecie powiedzieć o tych autach?
Bliżej mam do Obornik żeby podjechać.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6569474804#thumb/3

http://otomoto.pl/oferta/toyota-land-cr ... ae4fa2727e

Właśnie ważna sprawa czy są/ jest osoba która mogłaby podjechać ze mną obejrzeć auto? ( oczywiście w zamiana za jakaś nagrodę :)

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

Dziekuje @rolkos za szczegolowe wytyczne. Zrobilem check liste i prawdopodobnie w sobote wybieram sie na ogledziny. Zabieram latarke i byc moze uda mi sie wypozyczyc kamere z endoskopem zeby zagladnac tu i owdzie...
Wiem ze dziury w nadwoziu mozna 'stosunkow' latwo naprawic natomiast puchnaca rama jak dla mnie dysklasyfikuje auto. To jest proces nie do zatrzymania bez zdejmowania budy i solidnych nakladow pracy... Mam zamiar znalezc cos jezdzacego ze zdrowa rama i silnikiem ktory nie bierze oleju. W takiej konfiguracji nie bede sie bal przyjechac nim do Polski na duzy serwis i modyfikacje.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: rolkos »

kolas84 - ta z izabelina jest blisko mnie, jak byś się decydował obejrzeć to możesz się dogadać z właścicielem czy podjedzie do mechanika w okolicach Latchorzewa (to z 5 km od Izabelina). Jak się właściciel zgodzi to zapytam mechanika i pewnie też się zgodzi obejrzeć.

Chociaż mam wrażenie że tę sztukę już widziałem w wakacje na otomoto

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Michał4x4 »

kolas84 pisze:Co możecie powiedzieć o tych autach?...
A może jeszcze to Ciebie zainteresuje
https://www.olx.pl/oferta/toyota-land-c ... 5;promoted

kolas84
Posty: 28
Rejestracja: 08 sie 2016, 11:48

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: kolas84 »

8) Fajne ale ten przebieg czy nie bać się go? Jest ktoś może z Poznań i okolic co by podjechal ze mną i ocenil auto??

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

No i wlasnie dokonalem harakiri na swoim nicku na forum Land Cruisera... Jakiekolwiek tlumaczenie sie nie ma sensu. Przed chwila pod wplywem chwili kupilem Disco II:
http://m.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=85007399
Auto jezdzi a wiecej sie dowiem jutro jak zaswieci slonce i zobacze co nabylem...
Kupilem je w cenie zamontowaj na nim wyciagarki 8500 lbs... i pewnie pozre jeszcze dwudziestokrotnie wiecej niz zaplacilem...
Pozdrawiam forumowiczow TLC i mam nadzieje do zobaczenia...

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Michał4x4 »

kolas84 pisze:8) Fajne ale ten przebieg czy nie bać się go? Jest ktoś może z Poznań i okolic co by podjechal ze mną i ocenil auto??
Taki przebieg jak prawdziwy to żaden dla tego auta.
W moim jest 321 tys i jakieś 10 tys temu była robiona regulacja zaworów. Mechanicy nie mogli wyjść z podziwu że na tym silniku przy takim przebiegu nie ma najmniejszego zużycia. Stwierdzili, że silnik jest jak nowy. Zaznaczam że do dzisiaj wlewam pełnego syntetyka i od wymiany do wymiany nawet kropla nie ubędzie.

Michał4x4
Posty: 125
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:12

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Michał4x4 »

gwito pisze:Przed chwila pod wplywem chwili kupilem Disco II:
http://m.finn.no/car/used/ad.html?finnkode=85007399...
To teraz się zaprzyjaźnisz z mechanikami :wink:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Cruiser »

Chyba ktoś bardziej cieszy się od Ciebie.

gwito
Posty: 29
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:09

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: gwito »

To teraz się zaprzyjaźnisz z mechanikami :wink:[/quote]

No pasowaloby miec dobrego mechanika w rodzienie. Ale nie mam...
Za to jestem inzynierem i dopada mnie kryzys wieku sredniego wiec bede mial zajecie na cala zime!

ODPOWIEDZ