Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rafi »

W 2005 roku był pierwszy lift, nowe skrzynie automatyczne, kilka koni mechanicznych, zmiany w wyposażeniu- więc auta z 2005 i z 2005 mogą się znacznie różnić ;)

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Przemas »

lift w 2005 roku i owszem...ale kolega napisał wyraźnie...kierownice wielofunkcyjne oferowany były w LC 120 dopiero w 2007 roku...auto które wyżej wspomniałem jest z 2005 roku - czyli zgodnie z wyżej przytoczoną opinią: kierownica pochodzi z auta z roku 2007 wzwyż czyli jest składańcem polepionym na plaster...lub może jednak takie kierownice były już oferowane w 2005 roku.... to jest zasadniczy problem. może ja się nie znam i dopiero się zagłębiam w temat 120 ale jeżeli to forum jest oparte na ludziach zakochanych w LC to jednak informacje powinny być rzetelne. szukam nadal samochodu dla siebie i nie ukrywam że kieruję się wiedzą zaczerpniętą z tego forum ale w tym momencie mam pewien mętlik w głowie... :(

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rafi »

Informacje powinny być rzetelne? Tzn. my powinnismy Cię rzetlenie informować? Bo jak rozumiem nie jest to forum użytkowników tylko ekspercka grupa informacyjno-doradcza dla potencjalnych nabywców LC, którzy nie mają googla w komputerze? Uszanuj trochę fakt, że jednak jest to forum, zupełnie normalni ludzie na nim siedzą i jak coś wiedzą to zawsze pomogą, zresztą po to powstał ten temat. A jak nie wiedzą to nie wiedzą. I z własnego doświadczenia zapewniam Cię, że po pierwsze miłość do LC nie polega na wiedzy n.t. guzików na kierownicy, a po drugie to ciężka miłość.

Po szybkim sprawdzeniu widzę, że żadne inne auto z lat 2005 i 2006 jakie są na sprzedaż na allegro nie ma tych guzików. Czyli masz odpowiedź. A cudów na lini produkcyjnej w Taharze raczej nie było.

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Przemas »

nie chodzi o to że mnie ktoś powinien informować ale o to aby rozwiewać wątpliwości w dyskusji popartej wiedzą w temacie... i tak jak Rafi napisałeś jak ktoś wie to wie a jak nie wie to nie wie... ja nie wiem lub nie jestem w 100 % pewien dlatego pytam i chciałbym uzyskać informacje od ludzi którzy jak już pisałeś kochają LC... jak kochają to na pewno wiedzą więcej niż niektóre serwisy... żeby nie zaśmiecać wątku... zgoda: forum jest do dyskusji, forum jest po to by na nim pisać, forum tematyczne jest po to by zgłębić temat zainteresowania...
jeżeli ktoś poczuł się urażony moją wypowiedzią to przepraszam ale nadal twierdzę (to już tak poza tym wątkiem dyskusji) że jak pisać to coś co się wie... a ja wiem na razie tyle że wiem ogólnie jak wygląda z zewnątrz LC120 którą i tak zamierzam nabyć :lol: administratorów proszę o łagodny wymiar kary za zaśmiecanie wątku... :oops:

Pabur
Posty: 41
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:06
Auto: Szukam KZJ95 lub HJ61, HDJ80...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Pabur »

Zna ktoś tą 95 z Lublina ?

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-3 ... 49345.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co o niej sądzicie, poszukuje jak chyba każdy w jak najlepszym stanie proszę o pomoc

Pozdr.
P.

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Grzmocik »

Często ją widuje bo mieszkam nie daleko tego komisu samochodów dostawczych.
Wygląda na zadbaną i facet rzeczywiście wcześniej też miał J95 przed liftem, podniesioną na MT. Ta poprzednia wisiała bardzo długo na Allegro, z opisu też była jakaś wyjątkowa i wysoko ceniona ale chyba poszła. Na co dzień ten samochód nie stoi w komisie, chyba jest jeżdżona, jakoś przed wczoraj widziałem, że ktoś ją oglądał, podniesiona maska jakieś zamieszanie. Jeśli Ci zależy to mogę spróbować się umówić z człowiekiem i rzucić okiem, mam kilkaset metrów do tego komisu. Na pewno bliżej niż Ty z Wawy. Jak coś to wal na priv.

Pabur
Posty: 41
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:06
Auto: Szukam KZJ95 lub HJ61, HDJ80...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Pabur »

Dzięki za wieści, wiadomość poszła na priv.

A jeszcze ktoś coś więcej może wie o tej:
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-9 ... 84857.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest na forum w dziale sprzedaży, ale tak z niezaleznego zrodla ktos cos moze wie wiecej.

Pozdr.
P.

Awatar użytkownika
Tomasz3
Posty: 29
Rejestracja: 23 lis 2011, 09:33
Auto: terenowy 2,4 TD
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Tomasz3 »

Mam prośbę co do oceny http://sprzedajemy.pl/toyota-land-cruis ... 5km,365485 na podstawie zamieszczonych zdjęć. Warty dalszego sprawdzania. Dzięki.

Łukasz
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2010, 10:48
Auto: LC120, D4D, 173 KM

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Łukasz »

Przemas pisze:
Łukasz pisze:
Grzegora pisze:Kierownica wielofunkcyjna - brak
Model z 2005 roku nie może mieć wielofunkcyjnej kierownicy ponieważ nie były wtedy takowe wynalazki w LC oferowane. Multifunkcja jest "wsadzana" dopiero od drugiej połówki 2007 roku :D
a co w takim razie powiedzie na to...
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-4 ... 41017.html" onclick="window.open(this.href);return false;
no albo ja mam oczy z tyłu głowy...zwidy, omamy pijackie albo to po prostu nie jest LC... :wink:
Info jakie napisałem o wielofunkcyjnych kierownicach to informacja rzetelna. Przed 2007 rokiem nie było wogóle takiej opcji, nie można jej było dodatkowo zamówić, dokupić, zamontować w ASO jako akcesorium. Dodatkowo przyciski w aucie które podlinkowałeś powinny być w kolorze wnętrza czyli beżowe a nie czarno-antracytowe. Oczywiście to, że konkretnie ten model ma dołożone sterowanie w kierownicy może świadczyć o tym, że: (i) właścicielowi brakowało czegoś takiego, (ii) jest to anglik po przekładce złożony z tego co było na podorędziu na giełdzie/allegro, (iii) auto jest powypadkowe i złożono je na komponentach, które w momencie składania były dostępne na giełdzie/allegro.

Awatar użytkownika
Tomasz3
Posty: 29
Rejestracja: 23 lis 2011, 09:33
Auto: terenowy 2,4 TD
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Tomasz3 »

Jest taka toyota od grudnia na sprzedajemy.pl ogłoszenia motoryzacja tylko trochę droższa o 2 tys.:D z takim samym rozwiązaniem, ale :wink: oczywiście jest to ta sama :D
Bardzo możliwe, że to składak, nie spotkałem wersji w tym roczniku z taką kierą. Mam jeszcze takie pytanie czy ta seria załapał się kiedyś na akcje wymiany silników przez toyotę. :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: irko »

A warto zainteresować się jednym z tych aut?

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-4 ... 20694.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Podoba mi się to ze zdjecia
Obrazek

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: irko »

Tak na razie sobie tylko ogladam ale zaciekawiło mnie...

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: PePe »

jak to są auta po imprezach integracyjnych to jest duża szansa ze są zakatowane Irku

Awatar użytkownika
Tomasz3
Posty: 29
Rejestracja: 23 lis 2011, 09:33
Auto: terenowy 2,4 TD
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Tomasz3 »

Takie auta to mój kolega określa jako "prostytutki" :D Są potrzebne do chwilowej przyjemności, tu akurat do przyjemnej przejażdżki podczas pikniku.

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: namlooc »

Pojawila sie KZJ78. Rocznik pomylony. Po numerze tel widac ze koles sprzedawal juz kiedys BJ71.
Widzicie cos po zdjeciach czym warto zainteresowac sie podczas ogladania ?

http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-C25715759.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ