Hilux by Passion4travel.pl

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Dlaczego tak uwazasz :?: Resory się połamały od skakania wiec to nie wina resorow a użytkownika. Każde sie by połamały.
Marcin nie zrobił geometrii bo ktoś przy montażu nie ogarnął więc nie ma to nic wspólnego z dobkiem. Dla uspokojenia Twojej osoby dodam ze mialem teraz serię reklamacji na Ome Sporty. Choc uwazam ze stwierdzenie o wystepowaniu ome tylko w katalogach i internecie bylo tendencyjne bo fizycznie bylo tylko kasy bylo brak :wink: a jeszcze tansze moglo byc za 3 miechy. Tak więc reasumując źle odebrałeś mojego posta :wink: .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

A tak powracając do tematu to opisany przypadek moze wskazywac na zly montaz. Bo amorkiem pręży na bok tylko jeśli coś jest źle poskładane. Prawidłowo zmontowana sprężyna z amortyzatorem i poduszką pracuje w pionie. Moze goście tak dowalili dolną śrubę przy opuszczonym wahaczu ze po postawieniu na koła wszystko zrobiło banana.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

kylon pisze:A tak powracając do tematu to opisany przypadek moze wskazywac na zly montaz. Bo amorkiem pręży na bok tylko jeśli coś jest źle poskładane. Prawidłowo zmontowana sprężyna z amortyzatorem i poduszką pracuje w pionie. Moze goście tak dowalili dolną śrubę przy opuszczonym wahaczu ze po postawieniu na koła wszystko zrobiło banana.
jednak nie jest skrzywiony. zle sie ulozyla oslonka gumowa i rysowala lakier. ale juz ok :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Norick »

Ech Chłopaki są tu dwa Marciny ...jeden Gerc,a drugi VVV.... i stąd może zamieszanie.
Nie kopcie się po piszczelach, wszystkim się zdarzają potknięcia. Myślę że każdą sprawę można normalnie wyjaśnić :P
Marcinie VVV zeznawaj jak u Ciebie bo sam jestem ciekaw. Mnie natomiast przy tych mrozach przybyło parę nowych skrzypów z okolic zawiechy ale uważam że to norma :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Nikt sie nie kopie. Z Heniem rozmawialiśmy aby właśnie nie było takich myśli :wink:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Norick pisze:Ech Chłopaki są tu dwa Marciny ...jeden Gerc,a drugi VVV.... i stąd może zamieszanie.
Nie kopcie się po piszczelach, wszystkim się zdarzają potknięcia. Myślę że każdą sprawę można normalnie wyjaśnić :P
Marcinie VVV zeznawaj jak u Ciebie bo sam jestem ciekaw. Mnie natomiast przy tych mrozach przybyło parę nowych skrzypów z okolic zawiechy ale uważam że to norma :mrgreen:
nie ma co zeznawac jest ok :) narazie nie wjezdzam w teren bo tez dzwieki dochodza z kazdej strony. radia nie potrzebuje bo mam dolby surround :) mrozy przejda to wtedy zdam jakas relacje a moze filmik nakrece z widokiem na kazde kolo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Heniu »

Potwierdzam wszystko załagodzone w zarodku jak należy, źle odebrałem posta :( i nie ma mowy o kopaniu.

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Ad Geometra:
Jeszcze nie zrobiona, bo mnie ceny podzespołów lekko zblokowały... i muszę grosz uzbierać. A, że trzeba ją zrobić to jest oczywista sprawa. I trzeba ją zrobić przed montażem nowych opon... to też raczej oczywiste.

Artykuł z montażu i pomiarów jest absolutnie szczery i nie naciągany... tak było, tak zostało zmierzone, takie (na dziś) są fakty). Jest rzeczą absolutnie jasną, że po zrobieniu geometrii zostanie dopisana korekta!

O wrażeniach z jazdy jeszcze nie mówię, bo trzeba trochę pojeździć aby móc pisać z odpowiedzialnością za słowa. Przejadę parę tyś, zaliczę trochę asfaltu, trochę szutru, trochę błota to będę się dzielił wrażeniami. No bo chyba nikt nie oczekuje tekstów typu "po założeniu zawieszenia samochód jest wyżej i jest twardszy... " No a niby jaki ma być:)) )

cdn.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

Gerc pisze:Ad Geometra:
Jeszcze nie zrobiona, bo mnie ceny podzespołów lekko zblokowały... i muszę grosz uzbierać. A, że trzeba ją zrobić to jest oczywista sprawa. I trzeba ją zrobić przed montażem nowych opon... to też raczej oczywiste.

Artykuł z montażu i pomiarów jest absolutnie szczery i nie naciągany... tak było, tak zostało zmierzone, takie (na dziś) są fakty). Jest rzeczą absolutnie jasną, że po zrobieniu geometrii zostanie dopisana korekta!

O wrażeniach z jazdy jeszcze nie mówię, bo trzeba trochę pojeździć aby móc pisać z odpowiedzialnością za słowa. Przejadę parę tyś, zaliczę trochę asfaltu, trochę szutru, trochę błota to będę się dzielił wrażeniami. No bo chyba nikt nie oczekuje tekstów typu "po założeniu zawieszenia samochód jest wyżej i jest twardszy... " No a niby jaki ma być:)) )

cdn.
a co masz nie tak ze geometrii nie mozesz zrobic ?

ja proponuje geometrie zrobic po zmianie opon. najlepiej w ten sam dzien zeby sie nie zjechaly

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: kylon »

Stojące wszystkie śruby regulacyjne więc ma do roboty wszystkie tuleje wahaczy i śruby.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: marcinvvv »

kylon pisze:Stojące wszystkie śruby regulacyjne więc ma do roboty wszystkie tuleje wahaczy i śruby.
ja naszczescie nie mialem tego problemu - byc moze dlatego ze nowszy samochod. zwroc uwage zeby przed wymiana posmarowali ci czyms te sruby

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Wiem, wiem... smarować :)

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

By the way... ceny Toyoty robią wrażenie:(

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Kwiatec »

Gerc pisze:By the way... ceny Toyoty robią wrażenie:(
ceny wszystkich ASO robią wrażenie :) nawet fiata :wink: nie panikuj

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Dobinson w HiLux'ie [Passion4travel.pl]

Post autor: Gercu »

Nie panikuję, ale jak serwisowałem LR to za 400-500 zł wychodziłem ze sklepu z pełym kartonem części:) A teraz z jeną "śrubką" :))

ODPOWIEDZ