LJ73 by Unix

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

Witałem się już jakiś czas temu we właściwym dziale ale powitam się raz jeszcze - dzień dobry :D

Postanowiłem założyć ten wątek bo chwilę temu kupiłem LJ73 i mam ciągle sporo pytań,a nie chcę zakładać kolejnych wątków postanowiłem zadawać je tu ;)

Przedmiotem mego zainteresowania jest zakupiona w październiku Toyka LJ73 po 90 roku w wersji z hard topem ;)

Wyglądała tak jak ją kupiłem :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wymaga trochę wkładu pracy bo jest zwieśniaczona tu i ówdzie, troszkę ognisk korozji na nadkolach i tylnych drzwiach, najważniejsze, że rama zdrowa, silnik ładnie zapala, ma moc i przyspieszenie i nie dymi, oraz napędy ok 8)

Te wieśniackie Fedimy pójdą out, halogeny z dachu też, jak również ten "snorkel" ... ;)

To co do tej pory udało się zrobić to zmiana tej profanacji opon an coś normalnego, Kumho KL71 w rozmiarze 31x10,5" ;)
Wywaliłem też ten piękny kangur - może ktoś chce kupić ? :D


Obrazek Obrazek

Przy okazji naprawiłem klakson, bo paździerze żabojady zrobiły go na dodatkowym wyłączniku na desce rozdzielczej :twisted:
2 godz roboty i został przywrócony do stanu pierwotnego, w kole kierownicy ;)
Wymieniłem kilka żaróweczek podświetlenia włączników i sterowania nadmuchem. Nie działa przechyłomierz, nie wiem dlaczego :roll:

Zeszło mi też trochę z rozszyfrowaniem jak się kładzie tylną kanapę, okazało się, że tasiemka za która należy pociągnąć schowała się między siedziskiem a tapicerką i nie mogłem znaleźć, teraz już wszystko działa jak należy ;)

Dziś przyleciały części od Kylona więc jutro jedzie na warsztat ;)
Na pierwszy ogień idzie :
- rozrząd
- chłodnica
- termostat
- uszczelnienia mostu przy zwrotnicach

Następnie naprawy blacharskie - tylne błotniki i drzwi od bagażnika ;)

I teraz pytanie, jaki olej lać do tego silnika ?
I drugie pytanie, gdzie dać antenę od CB bo dach to plastik fantastik ? :D

Pozdr

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Kwieczor »

do dachu moim skromnym nie ma sensu - jak lasy odwiedzasz - długo nie pojeździ, raczej gdzieś okolice tylnych drzwi albo maska

ja mam od pół roku sztywny bat centralnie na masce na magnesie i hula aż miło

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: MariuszS »

Długo jeździłem z magnesówką na dachu, ale znudziło mi się częste ściąganie jej przez gałęzie.
Po namyśle, postanowiłem nową antenę zamocować do zawiasu tylnych drzwi.
Wprawdzie, ze względu na zasięg radia, nie jest to miejsce optymalne, ale i tak zwykle potrzebny jest zasięg do najbliższego samochodu w kolumnie ;-)
Obrazek
więcej fotek i opis tu:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 51#p114551" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

W Vitarze miałem tak zamontowaną :

Obrazek

Tylko ostatecznie była Sirtel Gamma II ;) sprawdzało się to bardzo dobrze, wystawała jakieś 20 cm ponad dach wiec nie było problemów z krzaczorami a zasięg miała wystarczający żeby zapytać o drogę, to przewaga helikala ;)

I chyba tak samo zrobię w Yocie ;)

Pozdr

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

Co prawda nie Toyota ale budowanie modeli to moja pasja - i się pochwalę :mrgreen:

Tu jest album http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... dd1=rs6000" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu wątek z budowy http://rctruck.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=6" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Addams »

Kurcze Unix- chylę czoła, Kylon to druciarz :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: LJ73 by Unix

Post autor: qberus »

Robi wrażenie :wink:

A ten centralny wał napędowy sam robiłeś czy to kupiony gotowiec ? Usilnie szukam zamiennika do mojego rc bo plastiki zrywa notorycznie a zamienniki tylko w stanach, z zaporową ceną i wcale niekoniecznie dostępne :?. Może masz jakieś źródełko :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: kylon »

Druciaż a jakże :wink:
Ja wał metalowy kupowałem w stanach i tu sobie skróciłem. Kiedyś było też sporo sklepów w Polsce i mieli.
Mega robota :!: Mój tato zrobił kiedyś tira z PKS-u w skali HO. W czasach gdzie nic nie było z gotowców. Karton, klej, farbki humbrola i własna rzeźba. Zapytam go czy ma go jeszcze. A jak zrobił ładowarkę Kockumsa to trafiła do oficjalnego katalogu producenta w latach siedemdziesiątych. Z resztą ja też z wiaderkiem podczas ładowania :mrgreen:
Modelarstwo to fajna rzecz tylko strasznie czasochłonne. Modele mam popakowane w kartonach a tato przerzucił się na kolejki.

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

Dzięki chłopaki, ciesze sie, ze się podoba :oops:

Takie modele to pikuś przy tym co wyprawiacie z 1:1 :)
qberus pisze:Robi wrażenie :wink:

A ten centralny wał napędowy sam robiłeś czy to kupiony gotowiec ? Usilnie szukam zamiennika do mojego rc bo plastiki zrywa notorycznie a zamienniki tylko w stanach, z zaporową ceną i wcale niekoniecznie dostępne :?. Może masz jakieś źródełko :?: :mrgreen:
To wał od Traxxasa http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XJJ82&P=ML" onclick="window.open(this.href);return false; i do tego kardan http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XSHC2&P=ML" onclick="window.open(this.href);return false; - są nie do zajechania ;)

Jeżeli potrzebujesz to wal na PW, mam tego trochę w szufladzie ;)

A tu jeszcze jeden z ostatnich moich modeli http://rctruck.pl/forum/viewtopic.php?p=1124#p1124" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr



Pozdr

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

A kolejna wersja będzie taka :mrgreen:

http://rc-trial.ayz.pl/phpBB/viewtopic. ... 357#213357" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: LJ73 by Unix

Post autor: qberus »

Miałem na myśli ten zielony wał. Ja mam właśnie traxxasa ( T-maxx 3.3 ) i takie wały plastikowe to mieli jeden na pięć baków paliwa :D a moje są grubsze niż te co wrzuciłeś, ale dzięki za propozycję :wink:.

Na razie wstępnie ogarnąłem temat - kompletuję zestaw cvd. Dobrałem już elementy i muszę tylko rozwiercić otwór w jednym kielichu o milimetr i skrócić wał o 4 milimetry :?.

Robiłeś jakieś pickupy ?

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: LJ73 by Unix

Post autor: Unix »

Ten zielony to 3racing do Axiala, ale on na pewno nie wytrzyma wiecej niż te cienkie plastiki traxxasa ;) w truckach używam plastików Traxxasa od T-maxxa i nie ma bata żeby zmielić - silniki bezszczotkowe mają po 600W :mrgreen:

Zrobiłem jakiś czas temu Hiluxa Truggy ;)

Pozdr

ODPOWIEDZ