Hilux by Kwieczor

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

W końcu powoli dojrzewam, by coś o moich taczkach napisać.
Hil 2,5 podwójna kabina, SR5 rocznik 2008 kupiony na wyprzedaży w styczniu 2009 w kolorze BLACK
O przygodach z legendarną trwałością autka już się rozpisywałem, więc w telegraficznym tylko skrócie na gwarancji wymieniono: turbina, komplet czujników i komp ADD, półoś lewa, zestaw uszczelniaczy mostu przód, łożyska kół przód, krzyżak wału, łożysko oporowe sprzęgła, przekładnia kierownicza kompletna, klamka klapy, radio (sic!)...

Mimo wszystko z auta jestem zadowolony, ponieważ póki co nigdy mi nie zastrajkowało w drodze, prawie nigdy mnie nie zawiodło w terenie (zdarzyło się raz, ale to kierownik zawiódł a nie auto i teren źle rozpoznał...).
Przejeżdżam dziennie koło 120 km, z tego około 20 po gruncie, który po deszczach zmienia się w bagniste błoto.
Samochód ma na dziś nakręcone 98 500 km i właśnie wybiera się na ostatnią wizytę w ASO w celu szukania dziury w całym (średnio 30 kkm / mc - ale należy wziąć poprawkę, że równolegle z hilem mordowałem pajero II które skonało po 40 kkm w ciągu 18 m-cy).

Historia z modami jak to z autem salonowym często bywa - raczej ostrożnie:
- pierwszym było wyłączenie pipacza od pasów ;)
- po umarciu stockowych goodyearów - stanął na 31 BFGMT - od razu zmężniał i zaczął wołać o głębsze wrażenia, czego nie omieszkałem mu dostarczać,
- przez chwile auto miało czujniki cofania, jednak centralka niefortunnie zamontowana nie przetrwała godzinnego moczenia w zimnej wodzie...
- w międzyczasie zaplątało się CB zamontowane na pseudo konsoli dachowej zrobionej z odpadków z garażu, przetworniczka 150W na 220 w celu zasilenia laptopa,
- nie dawno auto zostało pozbawione progów,
- dziś z kolei przyszła pora na kolejną rzeźbę: przeróbka pseudo konsoli, na taką mniej pseudo - dwa profile zmieniły się w mini półkę (profil zamknięty alu + kątownik alu + skrawki skóry + 2 arkusze dibondu):
Slajd2.JPG
Jakby ktoś pytał - w środkowej przerwie wyląduje przetwornica, dwa podłużne wycięcia na przodzie - miejsce na wklejenie pasków diodowych w celu wniesienia odrobiny światła na potrzeby kierownika i pilota.
Kabel anteny już schowany w słupku, w słupek dojdzie jeszcze kabel główny zasilania do półki, do którego finalnie wpięte będą: CB, przetwornica, diody z osobnym wyłącznikiem.

W planach po tym - w kolejności:
- amory OME na tył (już kupione, czekają w garażu)
- lift przodu o 2 cale (nie kupione - czeka na szelesty)
- extrakcja tylnego zderzaka i zastąpienie go gustowną rurą fi40 lub podobnym "mechanicznym czujnikiem cofania"
- jak będzie mikołaj szczodry - tapicerowanie foteli ekoskórą (welur się już mocno wybrudził i trochę powypalał)

W planach na ewentualność nadmiaru wydruków z NBP:
- wieszaki tył +2
- snorkel
- płyta + wyciągarka

Zdjęcia całego auta dodam w wolnej chwili - dziś już za ciemno trochę.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

.

a dodatkowo jeszcze jeden zdziś - jak już szalałem z piłą, to i podpiłowałem kanapę; DZIAŁA!
Slajd1.JPG
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 07:48 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem pierwszy post

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: PePe »

a co to to pomaranczowe na oparciu ??

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

PePe pisze:a co to to pomaranczowe na oparciu ??
a to mój drogi pudełko z trójkątem - w sam raz się mieści między drutami kanapy i już mi nie lata luzem

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: irko »

Auto dodane do spisu w dziale MOJA TOYOTA i HILUX
Sposób składania kanapy jest opisany tutaj -> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=4741" onclick="window.open(this.href);return false;

Podoba mi się ta opcja, trzeba by tylko te gabki czymś wyłozyć żeby "ładnie" było ;)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

irko pisze:[...] Podoba mi się ta opcja, trzeba by tylko te gabki czymś wyłozyć żeby "ładnie" było ;)

no właśnie - myślę o kawałku sztynego brezentu mocowanego na trytki albo zatrzaski, w tym kieszenie na jakieś linki, rękawice i inne przydaśki - ale nie wszystko na raz, czasu brak

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: irko »

W Osuchowie
Załączniki
OSUCHOW_2011.07.24_0816.jpg
OSUCHOW_2011.07.24_0812.jpg

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: irko »

Osuchów 2
Załączniki
OSUCHOW u PEPE_IMG_6727.jpg
OSUCHOW u PEPE_IMG_6738.jpg
OSUCHOW u PEPE_IMG_6626.jpg

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

dzięks Irko za fajne wklejki - ja nawet nie mam kiedy sobie porządnych fotek cyknąć

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: irko »

->


A napisz jeszcze coś o swojej półce - fajnie wyglada
półka z metalu + Ledy + jakaś przetwornica?
2011.10 Mazowieckie Barwy Jesieni  IMG_9053.jpg
IMG_9054.jpg
->

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

Tak jak Irkoi zauważyłeś:
- półka jest z dibondu (sztywny i łatwy w obróbce) + poprzedni pokazywany profil zamknięty alu jako główny nośny + od brzegu kątownik alu oklejony pianką i skórą
- po środku CB, przed nim mała przetwornica na 220v (150W) + USB
- po bokach ledy - nad kierownikiem i pilotem - załączane osobnymi włącznikami
- do całości jest dociągnięte osobne zasilanie z gniazda 12V - nie miałem czasu ani warunków, by ciągnąc wprost z akku, zakładać bezpieczniki pośrednie oraz jakiś hebel odcinający / przekaźnik pod stacyjkę - więc zrobiłem najprościej jak się dało.

Część miejsca zajmują na półce nadmiarowe kable od radia, przetwornicy itp, gniazdo-rodzielacz zapalniczkowy z jeszcze jednym miejscem wolnym; ale nadal jest gdzie upchnąć irchę, jakieś rękawiczki czy inne miękkie i nie grzechoczące przydaśki

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

Autko właśnie jest po małym przeglądzie 105 kkm
podczas ostatniej wyprawki na HOSE wraz hiluksowo/Fjtowo/Cruiserową bracią na poligonie zauważyłem, że jakiś straszny kopeć się za mną ciągnie. Zespół paniki się włączył - wtryski. Niestety nadzieja że to EGR się nie spełniła, jednak wtryski.
Jak na razie auto dostało od Dr Rafała lekarstwo co by lać i zobaczyć czy pomoże ze wskazaniem, że powinno i że to najprawdopodobniej jakiś syf z renomowanej stacji BP w Łodzi.
Zobaczymy - trochę bym się podłamał, jakbym musiał wywalić kilka kpln na wtryski do auta tuż po gwarancji (3 lata kończy w styczniu, ale 100 puknęło już jakiś czas temu), zwłaszcza, że przy 99km była wizytka w ASO na ostateczne szukanie dziury w całym z wyraźnym przekazem - szukajcie aż znajdziecie, jak znajdziecie - zarobicie kasę od TMP w ramach gwarancji, jak nie znajdziecie - dam zarobić komuś innemu, ale na pewno nie ASO. Rzekomo wszystko było ok, jak pytałem o wtryski - panowie stwierdzili, że żadnych uwag, zero dymienia, podejrzanych dźwięków, błędów na kompie itp.

Auto własnie zmieniło buty na zimowe i wygląda trochę żałośnie (z 31/10,5/15 na 225/70/17) - różnica w wymiarze to raptem pół cala, ale rzeźba inna i jakoś tak się nagle cywilizowało. Ale MTków nie chowam głęboko - na WOŚPa chyba trzeba będzie założyć.

Przyjemność na 105 kkm kosztowała niecałe 600 o wiadomo kogo i wszystko zrobione na cacy (smary te co trzeba tam gdzie trzeba - o czym ASO czasem zapominają)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: qberus »

A jaki kolor tego dymu ? Bo u mnie też na potęgę leciało tego z rury :roll:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:A jaki kolor tego dymu ? Bo u mnie też na potęgę leciało tego z rury :roll:
czarno jak z Ikarusa - zero białego czy niebieskiego, czysty czarny

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux by Kwieczor

Post autor: qberus »

A filtr powietrza sprawdzałeś :?: :mrgreen:.

ODPOWIEDZ