Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Husky »

hmm, taa, tego, aaa, eee....

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

wczoraj trochę sobie podłubałem pod maską. pomalowałem skorodowane elementy i wyczyściłem niedostępne zakamarki :wink:
wkrótce biorę się za podwozie auta

Obrazek
Obrazek
Obrazek

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: talu »

Nie mam pytań.... Kupa dobrej roboty, gratuluje wytrwałości i pomysłów. Auto w dobrych rękach, ale po co to podnosić jak w błoto nie będzie... Będę zaglądał jak pracujesz dalej... czasami dobra motywacja, choćby do otrzepania z kurzu... :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: consigliero »

Zauważyłem ten temat w sobotę jak dojechałem na wieś z Ukrainy ale niestety modem 3G nie mógł zassać fotek. Dzisiaj już nie jestem tak dumny jak w sobotę gdy pozbyłem się większości błota z nadkoli wybierająj je za pomocą własnych dłoni wspomaganych wodą z węża , bo zakupiony chiński karcher odmówił współpracy lejąc wodę bokiem. Mało tego umyłem nawet komorę silnikową po raz pierwszy od zakupu , środek został skontrolowany wzrokowo i dało się żyć . Po oglądnieciu fotek dzisiaj następnym razem chyba nawet nie będę się zabierał za sprzątanie , bo takiego efektu w życiu nie uzyskam.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: mlodyy »

Hmm bardzo fajnie tylko jak takim autem gdzieś w błotko pojechać. Ja niestety do aut podchodzę w sposób czysto użytkowy i potrafię na drugi dzień po wyjechaniu z salonu pojechać samochodem w teren, mycie ograniczam do ogarnięcia wierzchniej warstwy błota. Nawet LJ-tka mimo, że klasyk to pewnie nigdy nie doczeka się takich działań. Ale fajnie, że komuś się chce i ma z tego frajdę. Też mi się podoba tak dopieszczone autko ale u mnie to musiało by stać w garażu i tylko bym je oglądał :wink:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: finger »

Szkoda tym autem wyjezdzac z garazu a i tam moze sie zakurzyc ;-)

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Addams »

fajnie, auto odmłodniało :D

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

Witam!

prace trwają :D w ostatnich dniach auto wyposażone zostało w mały pakiet skórzany i halogeny dalekosiężne hella (na razie brak kasy na ledy) . pyzatym czekam jeszcze na 2 bardzo fajne paczki- osłony podwozia i OME :D

dziś wybrałem się też do lasu aby trochę się terenowo rozpoznać w aucie. celem było poznanie tak na szybko wad i zalet auta, poznać wykżyże, przechyły itd.
Nad niektórymi rzeczami jak się okazało trzeba będzie popracować, np. trzeba naprawić tylną blokadę :roll: pozatym ori osłony pod autem są lekko dupne :?
Na plus są opony ATeki- w porównaniu do zwykłych szosówek są boskie :lol: na szosowych oponach nie mogłem normalnie jeździć nawet na mokrej łące :roll: wiem że AT eki to żadna terenowa opona ale do mojej turystyki w zupełności wystarczy :D



w każdym razie auto daje sobie radę całkiem dobrze i jak na razie "nie wjedzie" gdzieś tam bo nie pozwala mu na to... moja psychika :roll: :oops: wiem że dla Ws prawdziwych off-roadowców taki teren to żaden teren i macie gorszy wjazd do garażu :mrgreen: ale ja dopiero zaczynam z off roadem to po pierwsze a po 2 nie mam aż tak mocnych zapedów do błota :D auto ma być typowym turystykiem - prace trwają 8)



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: kylon »

Deczko ciemniejsza skóra i było by git :wink: :mrgreen:

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: darkman »

hi, fajne foty.., a do czego służy ten pakiet skórzany ? (przepraszam za pytanie ale jestem tu nowy), a BTW rozważał kolega chromowane rurki z przodu ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: kylon »

A co mają chromowane rurki wspólnego ze skórą na kierownicy :shock:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

skóra trochę mogłby być ciemniejsza... jak bede miał chwilę to poprawię to. w każdym razie ta jest lepsza niż ori po przebiegu 260kkm.

darkman-pakiet skórzany- skóra na kierownicy, mieszkach od drążków zmiany biegów oraz hamulec ręczny. Powód-czysto estetyczny, oryginalne były już zmęczone życiem i wyglądały szmatławo.

co do chrom rurek z przodu auta :D widziałeś kiedyś jak takie rurki zachowują się podczas wypadku, a nawet zwykłej kolizji?


ps. możecie mi polecić jakiś bagażnik rowerowy doczepiany do haka? wybieram się na mazury i nie mam co zrobić z rowerami :roll:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

zapomniałem dopowiedzieć-cały pakiet skórzany będzie rbiony od nowa w jakimś inny zakładzie bo imho ten jest spier!$%#$ :evil:

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Dragunov »

Thule xpress 970..małe i prościej się nie da, tylko jak masz kolo na klapie to 2 opcje - koło do środka albo dystansowanie haka, chociaż Twój sporo wystaje i jest szansa że spasuje bez problemu

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

xpressa już testowałem- koło przeszkadza... coś innego?

ODPOWIEDZ