Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

marcin ostatnio byłem na przejażdżce po lesie-poligonie w Wesołej- cholera przez 2 dni wymywałem piach z nadkoli i ramy auta :lol: kurcze nie potrafię jeździć brudnym autem-nawet terenowym :wink:

Dziś napaliłem się na nowe lampki do landa http://www.wyprawa4x4.pl/info/lampa_led ... -5664.html" onclick="window.open(this.href);return false; powinny idealnie wejść w przedni zderzak
zbieram już kasę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

tu macie galerie ze zdjęciami mojego poprzedniego auta https://picasaweb.google.com/marekbanak" onclick="window.open(this.href);return false;
i kilka realizacji detailingowych https://picasaweb.google.com/108245303236301596265" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Remiołek »

Maru, nigdy nie pokażę Ci swojego auta :wink: . Po co masz się denerwować :lol: .

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Dragunov »

ojtam ojtam..
Remik przesadzasz :wink:

honey
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:46
Auto: LC J12
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: honey »

Alban pisze: :shock: odebrało mi mowę....
mnie tez... Obrazek ...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Rafi »

Maru, jak tak czyścisz i pucujesz to pewnie masz jakąś receptę na idealnie czyste szyby :mrgreen: Ja dbam, o auto, mechanicznie ma być zawsze w 100% sprawne, z zewnątrz i w środku w miarę możliwości czyste (szczególnie od spodu), ale np. gałąź rysująca lakier nie powoduje u mnie mrugnięcia powieki :wink: Natomiast brudne szyby, szczególnie w nocy doprowadzają mnie do szału, a czego bym nie robił to mam smugi w każdym aucie. Na razie najlepszą rzezczą jaką znalazłem jest pianka Prestone'a, ale to jeszcze nie to. Czy może szyby trzeba jakoś przygotować, odtłuścić przed taką pianką?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

Rafi mi taka gałąź rozerwałaby serce :mrgreen: pozatym w obecnym jak i w poprzednich autach żadna nagła wymiana czy awaria mnie nie zaskoczyła-wszystko zawsze jest wymieniane nawet wcześniej niż trzeba. lepiej zapobiegać niż leczyć

co do szyb. spróbuj zrobić tak:
1. mycie szyb wodą z płynem do naczyń (odtłuszczanie)
2. Później mikrofibra o cienkich włóknach plus płyn do szyb z alkoholem
3.opuszczasz odrobinę szyby i wymywasz również osad na krańcach szyb, gdy chowają się już w uszczelki drzwi po zamknięciu.
4. jak coś jest jeszcze nie teges to zamiast szmatki z mikrofibry możesz użyć czyściwa bezpyłowego- też idealnie nadaje się do takich zadań :wink:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: MariuszS »

@Maru, co do technologii czyszczenia szyb - OK! :-)
A możesz coś powiedzieć o ewentualnych dalszych krokach, np. bajereach z cyklu "Nano-coś tam" czyli "niewidzialna wycieraczka"?
Ja kiedyś dawałem toto na boczne szyby, i byłem nawet zadowolony.

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

jak na razie najlepszym preparatem jakiego używałem do tego typu rzeczy był rain x http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... n-x-3.html" onclick="window.open(this.href);return false; cena wysoka ale daje radę. kluczem do sukcesu jest naprawde porządne przygotowanie powierzchni.
ciekawostka- do parujących szyb dobry jest specyfik antyroszeniowy dla nurków- ten na gogle do nurkowania :wink:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: MariuszS »

Ale, czy dawałeś ten preparat na czołową szybę?
To jest bowiem dość newralgiczna sprawa....

Natomiast ten antyroszeniowy (dla nurków), od wewnątrz, to ma jakąś konkretną nazwę?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

mariusz ten preparat można także stosować na przednią szybę nic się nie dzieje. w przypadku innych tańszych środków, w nocy powstają refleksy i załamania światła a i czasem pracujące pióra wycieraczek potrafią dziwnie podskakiwać kiepsko zbierając wodę :roll:

nazwy nie pamiętam ale jak poprosisz o coś takiego w skepie z osprzętem do nurkowania to będą wiedzieli o co chodzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

kurcze chłopaki wreszcie jakieś konkretniejsze mody w aucie :mrgreen: :mrgreen:

został zainstalowany nowy grajek, oraz osłony Asfira pod silnik i skrzynię :D jutro ma do mnie dojechać zawieszenie ale montaż dopiero za jakieś 2 tyg. bo jestem teraz na urlopie :wink:

wysłużonego 9letniego kaseciaka zastąpiło coś nowocześniejszego:

Obrazek
Obrazek

osłony:

Obrazek

wybrałem się też dziś na przejażdżkę po poligonie :wink: z nowymi osłonami jeździ się o wiele bardziej luzacko :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: robson »

szacunek i podziw za wkład pracy i efekty !!!

na takim aucie to nawet błoto jakieś ładniejsze ....

pablo200
Posty: 495
Rejestracja: 27 kwie 2009, 19:22
Auto: B6 4M
KZJ 95
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: pablo200 »

Maru, A takie pytanko to jaka jest ogólna koncepcja na samochód? Bo mi się miesza :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

pablo auto służy mi na co dzień więc nie będzie żadnego extrem, to po pierwsze a po 2 to nie mam potrzeby wjeżdżać w metrowe błoto :wink: auto ma być wozidełkiem które pozwoli spokojnie wjechać do lasu na grzyby, nad jezioro na rowery, czy gdzieś na wyprawę za granicę itd. czyli auto do turystyki :wink: tak więc zakup zawieszenia to właściwie ostatnia poważna inwestycja łofrołdowa :oops:

a to że jest czyste i nie porysowane, z setka wgniotek i obić... hmm... tak już mam po prostu. auto ma być w 100% idealne technicznie żeby bezstresowo jeździć i ma przy tym dobrze i schludnie wyglądać :wink:

ODPOWIEDZ