Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: seburaj »

kupowaliscie takie tasmy na 12V w necie, czy stacjonarnie ? jakies namiary netowe ??

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: JaroFix »

seburaj pisze:kupowaliscie takie tasmy na 12V w necie, czy stacjonarnie ? jakies namiary netowe ??
Podjedź do jakiegoś lepiej wyposażonego sklepu elektrycznego. Przeważnie każdy ma na stanie takie taśmy. Masz do wyboru światło zimne, dzienne i ciepłe. Są również kolorowe. :)
Na allegro zapewne również znajdziesz. Ale osobiście wolałbym pomacać przed zakupem.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: marcinvvv »

FIX pisze:
seburaj pisze:kupowaliscie takie tasmy na 12V w necie, czy stacjonarnie ? jakies namiary netowe ??
Podjedź do jakiegoś lepiej wyposażonego sklepu elektrycznego. Przeważnie każdy ma na stanie takie taśmy. Masz do wyboru światło zimne, dzienne i ciepłe. Są również kolorowe. :)
Na allegro zapewne również znajdziesz. Ale osobiście wolałbym pomacać przed zakupem.
CASTORAMA :mrgreen: ja tam widzialem

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

zgadza się w castoramie są. dostępne 5-6 kolorów, cena ok 22zł/mb

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Gałka »

zamontujcie sobie diody rgb to będziecie zmieniać kolory w zależności od nastroju... :D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Kwieczor »

Gałka pisze:zamontujcie sobie diody rgb to będziecie zmieniać kolory w zależności od nastroju... :D
śmichy - chichy, ale ja w mojej hand-made konsoli założyłem paski "ultra bright&white" i teraz w nicy się boję totot włączać bo oczy wypala, przydałaby się opcja "smooth night" - zielona, albo czerwona

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Gałka »

Kwieczor pisze:
Gałka pisze:zamontujcie sobie diody rgb to będziecie zmieniać kolory w zależności od nastroju... :D
śmichy - chichy,
Ale ja poważnie. Też myślałem o zainstalowaniu rgb w mojej nadstawce sypialnej bo taki czerwony..... :D
Tylko u mnie jest 24V i trzeba kombinować.
A w transicie mam na pace takie dwa paski po 1 m i świecą że hej ! Będę też montował takie w kabinie. Tylko cieplejszą barwę. na razie wstawiam to co mi zostaje z moich prac.

bkf4x4
Posty: 16
Rejestracja: 31 gru 2011, 13:24
Auto: inny 4x4
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: bkf4x4 »

Maru widzę że powstaje idealne połączenie samochodu do turystyki off road/light wyprawy i wozu do codziennej jazdy.
Szanuję niektóre pomnikowe dzieła robiące 90% przebiegów na 33" simexach po asfalcie, ale za Twoją lalką na prawdę nie można się nie obejrzeć :D

Oglądam, oglądać nadziwić się nie mogę, że wszystko solidnie i z wyczuciem zrobione, ale na szybko dwie rzeczy bym zrobił. Nie mówię że bym poprawił, ale bym po prostu dołożył.
1. Osłona na mechanizm sterowania blokadą z tyłu - może się nie przydać, ale ja bym zrobił.
2. W kuwetach schowka który zrobiłeś wozisz sporo szpargałów. Pewnie na lekkich wybojach czasami coś brzęczy. A to saperka o siekierę, a to dla odmiany siekiera o saperkę lub jeszcze coś. Może warto pomyśleć o uchwytach (takich jak w O1&O2 w bagażniku) do których mógłbyś przyczepić pas/gumę mocującą i docisnąć manele do siebie żeby nie latały jak przysłowiowy Mojżeszowy po pustym sklepie???

Jakieś plany wyjazdowe tym ustrojstwem na wakacje??

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

BKF4X4 o osłonie myślałem już ale na razie brak kasy. co do uchwytów to mam 4szt wolne quick fistów to może sobie założę :wink:

Gałka tu są dostępne RGB http://4xledshop.home.pl/pl/c/MOTORYZACJA/20" onclick="window.open(this.href);return false; nie jestem pewny ale chyba można też u nich zamówić takie lampki na 24V

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

bkf4x4 pisze:
Jakieś plany wyjazdowe tym ustrojstwem na wakacje??
Na razie włóczę się trochę po PL a na wakacja chciałbym sie wybrać do Rumunii... ale co z tego wyjdzie to jeszcze zobaczymy :roll:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: STACHU »

no się poważna terenófka robi Panie Marku :wink: a wytrzyma ten kurnik na dachu łażenie po nim - z czego to?

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: oskar »

Ehhh, a taki ładny, lekki w profilu był...
Dużo spalanie podskoczyło?

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Maru123 »

Staszku to alu, z ciekawości wskoczyłem na bagażnik co by się przekonać czy utrzyma-utrzymał :wink:

oskar co do spalania- pewnie z litr podskoczyło ale nie wiem dokładnie ile nie mierzyłem, po co się stresować :wink:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: Husky »

Maru 123, takie oświetlenie diodowe na klapie bagażnika zrobiłem u siebie w aucie

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser J9 by Maru 123

Post autor: klepa »

Maru123 pisze:Staszku to alu, z ciekawości wskoczyłem na bagażnik co by się przekonać czy utrzyma-utrzymał :wink:

oskar co do spalania- pewnie z litr podskoczyło ale nie wiem dokładnie ile nie mierzyłem, po co się stresować :wink:
'

Marku moje ulubione pytanie o wysokość auta z bagażnikiem. Sprawdzałeś może?

ODPOWIEDZ