Hilux by Pepe

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

po odebranie nie dokońca naprawionego samochodu o czym dowiedziałem sie przypadkiem przy zdejmowaniu zderzaka postanowiłem zmienić hak z wersji ,, pług' ' na wersje z 2 W 1 czyli kulka przetyczka( gdyby ktoś chciał takie to walić na pw sa dużo tańsze od Dixona )
Obrazek
foto u Remika przy okazji wymiany szpilki w tylnym kole. ASO też nie wie że jest cos takiego jak klucz dynanometryczny :)
Obrazek

Hill też ładnie spisał sie w Szczawnicy podczas odwiedzin u Remika( bardzo dziękujemy za rodzinna atmosferę ) kilka fotek:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

foto cd. :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

Wkońcu przyszedł czas ponaśladowania Maru :) po naprawach przez W&J Wisniewski w Izabelinie moja cierpliwość nie wytrzymała kazdy zakret albo hamowanie jakby jakas srubka latała po metalu , pod wycieraczka i wykładzina jakieś zgrubienia tylna kanapa trzeszczy jak stara babcia :) , rozebrałem dolną cześć samochodu w środku . Odkerciłem podłokietnik wraz z konsola srodkowa wszystkie progi i listwy boczne fotele i kanape i na koniec wyciagnełem kanape wraz z fotelami i wykładzona dolna, nie dawała mi tez spokoju zaślepka skrzyni biegów do ktorej sa przymocowane mieszki gumowe . Znalazłem : śrubke , jakąś podkładke , kupe jakiś metalowych drobin. Poza tym ze troszke się nalało błotka i piasku bo brak było jednej zaślepki może prezesowi stacji były potrzebne :) to wszytsko git, dylemat pojawia się czy gumoleum na podłoge czy robimy na picuś klancuś plus wyciszenie albo gumoleum i wyciszenie .
kilka fotek z głoego samochodu :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: Templar »

Temat gumoleum przerabiałem kiedyś pod kontem mojego Patrola. Pomysł raczej odradzam. Ludzie którzy sobie zapodali takie rozwiązanie, czesto po roku tracili podłogę. Woda z syfem zbierała się pod gumą, nie miała gdzie parować więc wszystko gniło na potegę. Najlepiej filc+ dywanik. A jeszcze lepiej oryginalne tapicerki z truposzczaka.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

Dziękuję Ci za radę masz racje z fizycznego punktu widzenia :) posłuchałem sie i zamówiłem antyposlizgowe wygłuszenie pod oryginalna wykładzine . Samochód ma posłużyć jeszcze kilkalatek . KOlejny psikus ponaprawowy po W&J gumowe zatyczki w progu , jest ich około 6 , ASO dwóch nie wsadziło a reszte zamalowała jak malowali próg jak leci :D

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: Cooder »

PePe pisze: foto u Remika przy okazji wymiany szpilki w tylnym kole. ASO też nie wie że jest cos takiego jak klucz dynanometryczny :)
Obrazek
No słiiit focia po prostu... :mrgreen:

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: irko »

PePe pisze: [...] postanowiłem zmienić hak z wersji ,, pług' ' na wersje z 2 W 1 czyli kulka przetyczka
( gdyby ktoś chciał takie to walić na pw sa dużo tańsze od Dixona )

Obrazek
Patryk, a nie za wysoko kula jak do przyczepy??
Ciągnąłeś juz coś?

I... czy pasuje w oryginalne dziury jak i mnie ?

Obrazek

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: irko »

->

Jest jeszcze coś takiego...

Obrazek

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

pasuje tylko w jeden rząd drugi trzeba sobie dorobić , twoja propozycja jest mowiac szrzecze srednia bo nie ma przetyczki :)

Oto kilka zdjeć składania samochodu do kupy udało mi sie dostać wyciszenia pod wykładzine jakieś cienkie więc sprobujemy co to da :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i przy okazji smarowanie krzyzaków
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: kylon »

A co ma wspólnego z tym przetyczka :shock: Przecież w tym haku szczękowym też jest zabezpieczenie zapadkowe przed otwarciem. A rozwiercanie kolejnych otworów w pobliżu poprzednich to mało ciekawy pomysł z punktu widzenia mechaniki. Chyba, że są one odpowiednio daleko od siebie oddalone.

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

nie założysz przyczep rolniczych np typu SAM , przynajmniej to moj punkt widzenia . oto chodzi a po zatym cena robi swoje. jesli chodzi o trwałość to belka plus te centymetrowe płyty daja wystarczającą trwałość hill i tak ma 2750kg dmc przyczepy , ja ostatnio podczepiłem przyczepę 3 tony rolnicza bez hamulca i nic sie nie stało więc twierdze ze przy zastosowaniu twardych srub i blaszek nic sie nie stanie

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: Mesel »

Patryku , Ty to jednak jesteś hardcorowiec jak takie ciężkie przyczepy bez hamulca podłączasz do hilla 8)

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

jakoś jabłka trzebabyło zawieść rolnicza przyczepa na skup :) a po co mi traktor jeszcze tescia namowie to podłacze pług niedługo

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: PePe »

Troche przez rok sie pozmieniało tzn. hilux przez dłuższy czas był SERIA , powoli wracamy . Opony MT KM1 plus zderzak stalowy juz nie długo bedą też progi stlowe które czekają na założenie , kilka zdjęć z wypadu w błoto:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wreszcie jest stolik , blat , ławka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Hilux by Pepe

Post autor: STACHU »

coś mi ten Twój zderzak dziwnie przypomina...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

noże lepiej nie zakładaj windy przed solidnym wyspawaniem :wink:

ODPOWIEDZ