Wyszukana KDJ95:)

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Kwieczor »

i jeszcze ad vocem :

Tutaj odejdę daleko od testów i statystyk, bazuję tylko na własnych odczuciach:
Jak jeżdżę z młodym, jeżdżę zdecydowanie ostrożniej, zastanawiam się 8 razy przed wyprzedzaniem, zwalniam przy wymijaniu, trzymam większe odległości. Odnoszę (może mylne) wrażenie, że poważnie ograniczam ryzyko zderzenia czołowego.
Nadal jednak pozostaje ryzyko wjechania w poopę przez innego kierownika, więc się zastanawiam, czy RWF są porównywalnie bezpieczne do klasycznych przy tego typu zderzeniach, zwłaszcza modele mocowane tylko pasami, bez bazy ISOFIX (nota bene uważam ISOFIX za zdecydowanie najfajniejsze rozwiązanie do przewożenia dzieciaków).

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Emek »

Nie wiem czy jak będziesz się zastanawiał nad manewrem 8 czy 100 razy, zwalniał przy wymijaniu itp. to unikniesz czołówki. Najgorsze jest niezdecydowanie.
Czołówka to wbrew pozorom najbezpieczniejszy rodzaj zderzenia bo jesteś prawidłowo chroniony (z założenia), największym niebezpieczeństwem w tym przypadku jest prędkość.
Znacznie groźniejsze w skutkach są dzwony po skosie i z boku nawet przy znacznie mniejszej prędkości.
Oczy dookoła głowy , zdrowy rozsądek i całkowity brak zaufania do innych na drodze to podstawa.
Co do fotelika RWF spinanego pasami to jedyną opcją jest wsadzić, zapiąć i się przejechać z dzieciakiem.
Miałem takich kilka i z reguły nawet jak wszystko było właściwie zapięte to po kilkunastu kilosach fotel się "luzował" i nie był całkowicie stabilny (dodam że były to produkty markowe a nie no name z Tesco).
Isofix załatwia ten problem no ale go nie ma.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: oskar »

Temat fotelika już dawno zamknięty, miał być RWF i jest RWF, córa jeździ nie marudzi, TLC zaliczyła, roadbook też :D .
Dla odświeżenia tematu w ostatnim czasie nieco zainwestowaliśmy w auto - "nowa" pochwa tylnego mostu (poprzednia ciekła i nie był to tylko uszczelniacz :cry: ), regeneracja przekładni, wymiana intercoolera, "nowa" pompka spryskiwacza szyby przedniej (mocno utrudnia życie jazda bez takowej), szczęki w ręcznym, olej i filtry wymienione, sprawdzenie wtryskiwaczy (OK :mrgreen: ), ogarnięcie rdzewiejących drzwi przednich, wymiana rolki napinacza (mimo tego wciąż mi tam rzęzi i nie daje spokoju :evil: ), wymienione akumulatory na Yuasa 95Ah. Teraz zamówiłem 2 przeguby URW, nie wiem który strzela ale jak są dwa to wymienię oba.
Czekam na wieści od ArkaM odnośnie osłony podwozia i dozbrajamy auto do pierwszej poważniejszej wyprawy...a właśnie może ktoś coś wie o takiej 2 tygodniowej w 2014 roku, wie lub poleca. Szczególnie mile widziana Rumunia i okolice.
Załączniki
Nieco się wypracowało
Nieco się wypracowało

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Michu_1 »

W Rumunii byliśmy po raz 3, tym razem na majówce - w sumie 9 dni. Wyjazd udał się rewelacyjnie, warto się tam wybrać. Trasę z krótkim opisem przesyłam na prw.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Remiołek »

Michu_1 pisze:W Rumunii byliśmy po raz 3, tym razem na majówce - w sumie 9 dni. Wyjazd udał się rewelacyjnie, warto się tam wybrać. Trasę z krótkim opisem przesyłam na prw.
Co tak tajnowojennie :wink: . Prosimy się podzielić relacją i zdjęciami na forum, tak aby wszystkim stacjonarnym podróżnikom smaka narobić :D .

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Michu_1 »

Ok, to wrzucę fotki do działu z wyprawami. Nie była to wyprawa za bardzo off-roadowa, tylko bardziej suv-owa, jako, że nie jechaliśmy wtedy świeżo nabytą toyotką tylko outlanderem. Ale i tak było warto ! Wkrótce zapraszam na relację.

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: Wyszukana KDJ95:)

Post autor: Michu_1 »

Relacja już zamieszczona - zapraszam do oglądania

ODPOWIEDZ