Moja Bestia - Hil 2007

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: milczacy »

qberus pisze:
W razie "w" zamówiłem sobie jeszcze uchwyt do belki haka. Coś w tym stylu choć w innym kształcie .
[...]
W tej chwili niestety nie ma się do czego podpiąć z tyłu :|.
gdzie? podaj jakieś namiary poproszę :)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

U ślusarza, który robi akcesoria do terenówek i który mi robił listwy na pakę. Jak masz taki sam hak jak ja to mogę zamówić dwie szt :wink: ale musiałbyś pomierzyć. Zacznie robić po 12tym bo szykuje auta na afrykę i na razie mnie na drzewo pogonił :roll:.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: milczacy »

Hak mam bardzo podobny, ale chyba nie identyczny. Mam Hak-Pol - mogę zdjąć wymiary i byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc w tym zakresie.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

Zmierz mi rozstaw w osiach otworów zaznaczonych kółkiem i podeślij na pw to porównam z moim. Możesz też poszukać specyfikacji w necie a nóż będzie rysunek techniczny. Zanim ślusarz się weźmie do roboty chcę z nim jeszcze ustalić dokładny kształt i dam znać co wydumaliśmy. Jak będzie Tobie pasować to zamawiam x2.

Zastanawiam się jednak jeszcze, czy nie prościej byłoby zamontować po prostu dwa solidne płaskowniki na obu końcach belki. 6-7mm porządnej stali, trochę dłuższe śruby i byłoby z głowy :roll:. Coś jak na rysunku na czerwono.
_069.jpg

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:Zmierz mi rozstaw w osiach otworów zaznaczonych kółkiem i podeślij na pw to porównam z moim. Możesz też poszukać specyfikacji w necie a nóż będzie rysunek techniczny. Zanim ślusarz się weźmie do roboty chcę z nim jeszcze ustalić dokładny kształt i dam znać co wydumaliśmy. Jak będzie Tobie pasować to zamawiam x2.

Zastanawiam się jednak jeszcze, czy nie prościej byłoby zamontować po prostu dwa solidne płaskowniki na obu końcach belki. 6-7mm porządnej stali, trochę dłuższe śruby i byłoby z głowy :roll:. Coś jak na rysunku na czerwono.
_069.jpg
jak mam analogiczny hak z Hak polu - też mi chodzi bo głowie taki patent z uszami na końcach belki...
jednak siła w osi ramy działa trochę lepiej niż wektorowa (dla samej ramy oczywiście)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

Rzeczywiście mając uchwyt pośrodku chwytasz całą ramę i to chyba jest plus. Siła działająca rozkłada się też na wszystkie śruby a nie jak w przypadku uchwytów na końcach na połowie z nich.

Z drugiej strony mając uchwyty po bokach jak wkleisz jedną stroną to uchwyt po drugiej stronie jest dostępny a ten pośrodku już niekoniecznie :). No i Norick ma na końcach belki właśnie i szarpie bez cackania się :lol: więc patent sprawdzony empirycznie :wink:.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: milczacy »

Wolf ma dospawane po obu końcach ucha jak poniżej - też o tym myślałem, ale ramiona ucha dałbym na całą długość belki.

Obrazek

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: Norick »

Norick ma podobnie do Wolfa tylko jeszcze dodatkowo ma wspawane do belki trójkąty dla wzmocnienia. Prócz tego uszy też są wzmocnione na grubość aprox. 3/4" :mrgreen:
No i moja belka jest troche inna nie jest od haka tylko robiona do Hila. Nie chce mi sie po raz kolejny wklejać fotki. Znajdziecie :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: milczacy »

a jak nie znajdziecie mam dokładną dokumentację fotograniczną 8)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

Znajdziecie i nawet pozwolicie sobie na nieautoryzowaną edycję 8)
belka norick.jpg
belka norick.jpg (39,19 KiB) Przejrzano 5595 razy
To ten trójkąt ? Dodatkowy otwór w ramie ?

Tak dla porządku może. Irko skopiuj proszę od tego miejsca http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 30#p109137" onclick="window.open(this.href);return false; do właściwego wątku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5391" onclick="window.open(this.href);return false;, temat wrócił warto się może podzielić przemyśleniami :wink:.

Ja podjadę do gościa jutro/ pojutrze i pogadam jeszcze z nim na ten temat. Rozwiązanie w postaci dokręcanych po bokach płaskowników rodzi jeden drobny problem. Uchwyty zderzaka zachodzą za bardzo do dołu i trzeba by je zdystansować o grubość płaskownika. Nic wielkiego ale trochę o druciarstwo to zahacza :roll: .

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

Ponieważ, jak się okazało, na adapter musiałbym długo czekać zdecydowałem się na dospawanie uchwytów jak u Wolfa. Rano ustaliłem szczegóły, po południu wszystko było gotowe.
DSC05520f.JPG
Po obu stronach belki mam teraz po jednym uchu z pręta ø16 z solidnym spawem. Jedynym mankamentem jest to, że po założeniu szekli, pod pewnymi kątami będzie ona napierać na zderzak. Do kupienia pozostały mi jeszcze dwie szekle i taśma/lina kinetyczna, i będzie to na razie koniec inwestycji pod kątem ofrołdu. W listopadzie będzie duuuży test tego co zostało zrobione 8) :twisted: .

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: irko »

qberus pisze: Tak dla porządku może. Irko skopiuj proszę od tego miejsca http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 30#p109137" onclick="window.open(this.href);return false; do właściwego wątku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5391" onclick="window.open(this.href);return false;, temat wrócił warto się może podzielić przemyśleniami :wink:.
Macie zebrana waszą dyskusje w jednym poście http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 19#p109619" onclick="window.open(this.href);return false;
Pojedyncze posty kopiować to sporo zabawy ...

W każdym razie tam juz możecie kontynuować dywagacje nt zaczepów

pozdr

IR

->

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

... i po testach 8)
DSC07071f.JPG
DSC07050f.JPG

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: Maru123 »

qberus pisze:... i po testach 8)

no i ? :wink: napisz coś więcej o oponach :wink:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Moja Bestia - Hil 2007

Post autor: qberus »

Ano testy wypadły pozytywnie :mrgreen:. Trzydniowy rajd, około 240 km przejechanych wyłącznie po szutrach, kamieniach i błocie. Do tego jazda po terenie w nocy, strome podjazdy/zjazdy i trawersy ... świetna impreza, chcę więcej :twisted: :!: . Biorąc pod uwagę z jakimi samochodami jechałem ( niemal same ostro zmotane Patrole ) ponownie stwierdzam, że Hilux jest świetny 8). Miałem co prawda trochę problemów z silnikiem ale mam nadzieję, że to zbieg okoliczności a winę ponosi paliwo :|.

Tuż przed imprezą na wszelki wypadek na szybko okleiłem jeszcze auto folią i wyszło na to, że miałem nosa. Przy polnych drogach rosły takie krzaczory, że świeżo pomalowanego wojskową farbą Patrola kumpel będzie malował jeszcze raz :|. Jutro ją ściągam i będę wiedział czy dała radę ale z tego co już podejrzałem to dała :D. Wrzucę jutro jakąś fotkę porównawczą. Myślę teraz nad porządnym oklejeniem na dłużej ale dalej we własnym zakresie.

Oponki robią rewelacyjnie. Na wyjeździe mieliśmy co prawda deficyt błota więc test nie do końca miarodajny ale było kilka bardzo stromych, błotnistych podjazdów i dołów z błotem. Wyglądały na tyle ostro, że byłem przekonany, że nie dam rady ale ... metodą buta Haluks przelazł bez problemu :twisted: . Jestem pod wrażeniem :shock:.

Więcej o oponach napiszę w wątku o nich jak spadnie śnieg i będę miał pełen obraz ich zdolności :wink:. Na razie wiem, że na asfalcie nie ma porównania do szosówek. W terenie też :wink:.

ODPOWIEDZ