HZJ stopy

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

oj juz nie przesadzaj - przykurzy sie troche i bedzie lux ;)

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

:D
no dobra, pisałem kiedyś że masz najfajniej przygotowaną LJtkę jaką widziałem (zrobiła potem zresztą karierę cenową na allegro :mrgreen: , trzy razy zdrożała ) to teraz masz najładniejszą HZJtkę :D
Ta mordka to od 74? bo wygląda jak od lexusa :D

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Addams pisze::D
no dobra, pisałem kiedyś że masz najfajniej przygotowaną LJtkę jaką widziałem (zrobiła potem zresztą karierę cenową na allegro :mrgreen: , trzy razy zdrożała ) to teraz masz najładniejszą HZJtkę :D
Ta mordka to od 74? bo wygląda jak od lexusa :D
No ze najladniejsza to bez 2 zdan hehe. Gril sie trafił calkiem przypadkowo ale niestety jego wymiana musiala pociagnac wymiane migaczy czego nie przewidzialem. I tak teraz jest komplet od 74 w wersji chrom. Nie jestem fanem chromu ale w tym aucie mi gra... 8)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Cruiser »

Gadacie a dalej nie wiadomo o czym. :evil: Gdzie foty?

@ Stopa
Dopiero teraz przeczytałem Twój temat. :| Szacun. Wiem ile pracy włożyłeś w auto. Pocieszyłeś mnie też trochę przed moją walką. Przypuszczam, że zdjęcie właśnie Twojego auta na TLC Camp widziałem i zacząłem zastanawiać się nad oklejeniem swojego na czerwono.... :wink:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Oj dawno tu nie zagladalem a w sumie w autku troche sie pozmieniało. Trzeba watek nieco uaktualnic. Moze sie komus na cos przyda.

Chromik o ktorym jest wyzej przybył całkiem przypadkowo. Pierwszy sie pojawił grill a on pociagnal za soba jeszcze pare innych zdarzen - migacze, zderzak a nawet lusterka :mrgreen: Bez chromowanego grilla prawdopodobnie tez nie zostałyby zamontowane super parapety na zderzak :wink:

Oczywiscie podstawowa zmiana ktora sie natychmiast sie rzuca w oczy to oryginalny 70siatkowy mechanik wraz z kompletem zderzakowym. To wszytsko jest juz opisane w watku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=90" onclick="window.open(this.href);return false; wiec sie nie rozpisuje

ostatecznie wyglada to tak

Obrazek

Obrazek

Brakowało dodatkowego oswietlenia z przodu. Nowoczesne rozwiazania jakos nijak nie pasowały. Znalazłem stare poczciwe helle comet 500 - mozliwe ze nawet ten sam rocznik co auta :) . Z nimi wyglada tak:

Obrazek

Na fotce widac tez całkiem swiezutki nabytek - namiot dachowy Autohomea. Kupiony niedawno ale mocno juz otrzaskany w boju. Jestem z niego zajebiscie zadowolony. Columbus small pasuje wymiarami niemal idealnie do 73.

Obrazek

Obrazek

Teraz sobie nie wyobrazam podrozowania bez niego. Zamontowany wczesniej reling spokojnie daje rade i bez problemu utrzymuje mase namiotu razem z "wkładem" :wink: Tak wiec zupełnie bezstesowo obyło sie bez kombinacji z superwytrzymałymi konstrukcjami bagaznika co wielu posiadaczom FRTopów spedza sen z powiek
Z przodu poszła belka na łapach do dostawczaka - trzeba ja było tylko troche podrasowac zeby namiot wypoziomowac - montaz belek i namiotu zajal mi moze ze 45min :D

CDN

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

:shock:
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że nie ma ładniejszej hzjty! I jest do tego używana zgodnie z przeznaczeniem. Piękna

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: JaroFix »

Addams pisze::shock:
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że nie ma ładniejszej hzjty! I jest do tego używana zgodnie z przeznaczeniem. Piękna
Z całą odpowiedzialnością potwierdzam Twoje zdanie. Widziałem to auto na campie i naprawdę robiło wrażenie. Szacun za ogrom roboty włożone.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

No dzieki chlopaki za słowa otuchy :)

Wiosna wybierałem sie do Tunezji pohasać po wydmach - no ale terminem idealnie sie wstrzeliłem w szczyt przewrotu :| Pojechalem na Korsyke. Auto jednak zdarzyłem juz przygotowac na walke w piachu

Przybyły trapy i patent na ich mocowanie - solidne i praktyczne w uzytkowaniu.

Mocowanie firmy ortec musialem troche przerobic- oryginalne szyny były stalowe i za krotkie - nie siegały do punktów mocowania na FRtopie. Trzebabylo troche pomyslec zeby znalezc optymalne miejsca montażu bo buda ma swoja krzywizne a 2 trapy nie chca byc elastyczne :wink: Ale da sie. 4 nitonakretki, 2 dłuzsze aluminiowe szyny, 4 sruby imbusowe i chwila przymiarek. Nic nie skrzypi jest ok. Do zabezpieczenia stalowa linka z kłodką i na wszelki wypadek tasma zabezpieczajaca do relingu gdyby jednak cos puscilo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...ale nic nie puscilo. W celach testowych trapy pojechaly na Korsyke. Oczywiscie nie były uzywane ale samo mocowanie zostało sprawdzone. Działa. Odkrecenie mocowania trwa tyle co odkrecenie 4 srub - 5 min. Jezdze z nimna codzien po krzakach - slysze ze zahacza o galezie itp ale do tej pory nic mu nie zaszkodziło

Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Gałka »

Addams pisze::shock:
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że nie ma ładniejszej hzjty! I jest do tego używana zgodnie z przeznaczeniem. Piękna

Traktuje to jak rękawicę rzuconą w ..Twarz ! :D
Mam teraz motywację...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Gałka »

Stopa:

1. ładne lustereczko :D
2. zderzak tylny kupiony czy robiony? koło odchylane razem z drzwiami czy osobno?
3. jak wniknąłeś w moje myśli z tymi miniaturkami naklejek państw na namiocie? :mrgreen:
4. ile waży namiot i jakiej jest długości?

Po obejrzeniu Twych dokonań mam teraz całą zimę na przemyślenia.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Gałka pisze:Stopa:

1. ładne lustereczko :D
2. zderzak tylny kupiony czy robiony? koło odchylane razem z drzwiami czy osobno?
3. jak wniknąłeś w moje myśli z tymi miniaturkami naklejek państw na namiocie? :mrgreen:
4. ile waży namiot i jakiej jest długości?

Po obejrzeniu Twych dokonań mam teraz całą zimę na przemyślenia.
Noo - poczekaj jeszcze bo to nie wszystko :mrgreen:

O zderzaku poszukaj we wczesniejszych postach natomiast o jego tuningu niebawem bede pisal.
Namiot wazy wg producenta 43 kg i ma 200 cm dł. Ja mam 179cm i nie mam zadnych problemow zeby sie zmiescic. Ale mysle tez nad malym patentem ktory powiekszylby mimo to pzrestrzen uzytkowa. Ciuchy zazwyczaj kladzie sie w nogach. Jak jest zimno to sie okazuje ze tych ciuchow troche zawsze jest. Czujesz je w nogach. Tak wiec mysle co by do "sufitu" namiotu przymocowac siatke w postaci duzej kieszeni co by tam upychac wszytsko. Nad glowa jest duzo miejsca (prawie 150cm) wiec powinno byc ok

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Gałka »

[quote="stopa"][quote="Gałka"]Stopa:


Noo - poczekaj jeszcze bo to nie wszystko :mrgreen:

ja kombinuję coby taki namiot na stałe przymocować do nadstawki i wchodzić od środka. Moja , aluminiowa skrzynia jest bardzo ciężka.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

Stopa ja u siebie w maggiolinie taką siateczkę zastosowałem i jest super wygodna

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: stopa »

Gałka pisze: Noo - poczekaj jeszcze bo to nie wszystko :mrgreen:

ja kombinuję coby taki namiot na stałe przymocować do nadstawki i wchodzić od środka. Moja , aluminiowa skrzynia jest bardzo ciężka.
No szkoda bo przedwczoraj go zdemontowalem - mogłbys sobie popatrzec i wszystko przymierzyc jeszcze na aucie. Ale moim zdaniem lepszego rozmiaru do Twojego pomysłu chyba nie znajdziesz. Pozatym sam namiot pod wzgledem jakosci, wykonania i praktycznosci jest bardzo ok.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HZJ stopy

Post autor: Addams »

Gałka, a o ile pamiętam takiego zderzaka chce się pozbyć ze starych zapasów Kylon :wink:

ODPOWIEDZ