T4R Chinook

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Ponieważ nie chcę zaśmiecać innych miejsc swoimi to stworzę sobie własny śmietnik i w nim będę zamieszczał swoje przemyślenia. Zgodnie z nazwą nie jest to może "pożeracz śniegu" ,ale w kopnym daje sobie jakoś radę , ale przeznaczeniem jego jest miedzy innymi pożeranie odległości wożąc na swoim pokładzie rodzinę oraz głównego sprawcę całego zamieszania
Obrazek
Samochód kupiony w kraju z przebiegiem 76 tys mil serwisowany w ASO po jednej naprawie blacharskiej , a w stanach kupiony na aukcji ubezpieczalni (wybita była jedna szybka trójkątna tylna ), na dzień dzisiejszy mam zamiar wymienić zawieszenie na akcesoryjne bo obecne ma już zrobione kilka kilometrów , a prowadzenie po przejechaniu w ostatnim okresie ponad 3 tys km nie jest idealne. W pierwszym momencie były problemy z hamulcami z przodu i po zmianie tłoczka oraz gumek problem ustąpił , natomiast teraz mam niejasne przeczucie że samochód jest zbyt twardy, pies nie chce jeździć w bagażniku , bo wyganiają go stamtąd podskoki samochodu, przechodzi na środkowe fotele co nie jest bezpieczne ani dla niego ani tym bardziej dla pasażerów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W celu poprawienia komfortu podróży w bagażniku mam zamiar zlikwidować tą podnoszoną półkę aby wrzucić tam jakiś materacyk , który może będzie trochę likwidował wyboje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak do tej pory jestem zadowolony i mam nadzieję że zawieszenie rozwiąże problemy z prowadzeniem . Mam jeszcze zamiar zakupić komplet felg pozbyć się kłopotów z sezonową zmianą ,oraz założyć jakieś pokrowce na siedzenia. Ideałem byłaby też zmiana opon na ciut większe (265/70/17) z bardziej A/T-kowym bieżnikiem , bo ten co jest teraz wygląda jak szybka opona letnia a nie porządny A/T, ale mogę się też mylić do do jej wyglądu i sprawności w niewymagającym terenie
Obrazek
PozdrawiaM

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: MaxLux »

Bardzo ladny pies !
:mrgreen:

Zartuje oczywiscie - Toyka tez super i jak dla Ciebie auto rewela !

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: seburaj »

Bardzo ładny bieżnik !
:mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Ponieważ mam niejasne przeczucie że amortyzatory nie bardzo działają to dzisiaj wjechałem na ścieżkę diagnostyczną i przód 30% tył 60%. W środę zmiana zawieszenia i chyba założę 265/70/17 mam do wyboru BFGoodrich All terrain T/A KO 265/70/17 112R oraz Yokohama Geolandar A/T-S G012 121R różnica w cenie na korzyść Yokohamy
PozdrawiaM

Vilem
Posty: 123
Rejestracja: 23 sty 2008, 12:32
Auto: 120
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Vilem »

nawet widać na zdjęciach która to szybka była wybita...

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

A Toyota z Radości nie potrafiła zamówić właściwie przyciemnionej :(
PozdrawiaM
Co do opon to są jeszcze Bridgestone Revo 2 ale nie wiem za ile.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Kames »

ja bym zanabyl goodricha najbardziej uniwersalna opona

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Wracając do tematu opon to okazuje się że Revo 2 nie jest homologowana na Europę więc możemy zapomnieć , natomiast analizując rozmiary pod kątem użytkowym zastanawiam się nad założeniem opony węższej niż w chwili obecnej . Czy pomogą koledzy w rozwiewaniu wątpliwości z punktu widzenia kierowcy. Rozmiar który rozpatruję to 245/75/17 vs 265/70/17 gwoli przypomnienia standard to 265/65/17. Mogę w tym momencie podać parę przykładów wyrzucania(trudności utrzymania kierunku jazdy) z kolein których na polskich drogach mamy pod dostatkiem. Wydaje mi się też że zastosowanie węższego profilu przyniesie korzyść w trakcie jazdy po śniegu i może po wodzie , niebagatelnym może być fakt że pomimo zastosowania opony większej od standardu zasięg może pozostać na podobnym poziomie .Czy o czymś zapomniałem i czy jest to dobry czy zły kierunek zmian.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: macieq »

Nie jestem pewien,ale chyba profil 75 nie wejdzie bez liftu :cry: Natomiast 70 jeszcze się zmieści. Zasięg trzeba sprawdzić doświadczalnie,po założeniu zimówek i dołożeniu bagażnika na narty spalanie wzrosło o ok 1l.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

W skarbnicy wiedzy na temat 4R (amerykańskie forum) piszą że rozmiar 265/70/17 wchodzi bez liftu i w przypadku BFG dochodzi do obcierania przy pełnych skrętach. Rozmiar 245/75/17 po przeliczeniu jest ciut mniejszy jeżeli chodzi o średnicę (3,5 mm :) ) , ale dla mnie to jest nieistotne bo czekam z utęsknieniem na komplet zawieszenia który go troszeczkę podniesie.
Po rozmowie z moim guru od opon konkluzja jest prosta , w naszych warunkach węższa opona będzie lepsza.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: macieq »

Daj znać koniecznie jak przyjdzie zawieszenie,porównamy popróbujemy :wink: ,a jak będziesz w serwisie na Jasnogórskiej to mam do nich niecały km , podjadę..

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Wygląda trochę inaczej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: Northern Sun »

fajny piesek, 4runner tez fajny, ile km na pelnym baku robisz kolego?

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: macieq »

I jakie wrażenia po zmianie fabrycznego zawieszenia ??

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: T4R Chinook

Post autor: consigliero »

Jak patrzę z zewnątrz to wygląda nieźle, choć moja małżonka ma całkiem odmienne zdanie w tej kwestii. Jeżeli chodzi o jazdę to jest dużo sztywniej i czuć że jest to nowe zawieszenie. Jedno jest może po załadowaniu będzie lepiej ale w tym momencie tył trochę skacze , podobnie jak przód (pokonywanie np leżących policjantów). Odcinek specjalny obok serwsiu można pokonać z dość sporą prędkością bez zbierania jedzenia z podłogi. \
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ