VZJ 95 Toyka Cobry

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Cobra »

Rafi zaraz wejdę na stronę autoświatu i tak też uczynie...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Rafi »

Z ich strony przekierowuje na coś takiego: http://www.autoporadnik.pl/interwencje" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednak może lepiej kup aktualny numer "AŚ" i poszukaj tam tego działu, tam będą maila bezpośrednio do redkacji, bo przez ten link to chyba można trafić tylko na tę stronę.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Cobra »

Odebrałem samochód... W zeszły piątek... .Wymienili koło pasowe, wszystkie paski i pasek rozrządu... i nową śrubę...

Dostałem od nich taką notkę służbową..

" ... Przedmiotowy samochód został dostarczony do naszej stacji z powodu odkręcenia się koła pasowego wału korbowego silnika. Po oględzinach stwierdziliśmy, że koło pasowe leży luzem w bagażniku, uszkodzenie podkładki metalowej pod koło pasowe, uszkodzenie samego koła, śruby mocującej w miejscu współpracy z kołem, nieznaczne wypracowanie wału korbowego w miejscu osadzenia uszkodzonego koła pasowego. Śruba mocująca koło pasowe została znaleziona na osłonach podsilnikowych.
W opisywanym samochodzie w dniu 23.12.2009 r. wykonywany był przegląd po 105 tys. km wymiana paska rozrządu wraz z elementami współpracującymi oraz wymiana pompy wodnej. Podczas wymiany paska rozrządu demontowane było koło pasowe wału korbowego. Naprawę wykonywał doświadczony mechanik Zbigniew Szuber, który nie ma samochodów powracających z reklamacjami na źle wykonaną naprawę. Powierzchnie zewnętrzne tego koła, jak również śruby mocującej, pokryte były brudem osadzającym się podczas normalnej epsloatacji samochodu. Jednak podczas dokładnyuch oględzin śruby mocującej stwierdziliśmy wyraźny, nie dawno powstały odcisk klucza na sześciokącie śruby. Wskazywałoby to na celowe jej odkręcenie, być może w trakcie jakichś działań poza naszą stacją. Jednak jest to trudne do udowodnienia. Z tego powodu i z względu na długą naszą współpracę z klientem , wyznawaną zasadę, że zadowolenie klienta z nayszh usług jest na pierwszym miejscu, postanowiliśmy uznać zgłaszaną reklamację i wykonać naprawę na koszt ASD Radość. W trakcie naprawy zostało wymienione: koło pasowe zewn. osadzone na wale korbowym, podkładka pod koło, śreuba mocująca koło, profilaktycznie pasek rozrzadu, osłona dolna paska rozrządu. Dla poprawienia osadzenia koła pasowego na wale korbowym użyto środka Loctite 660- Quick Metal. Na wykonaną naprawę w w/w zakresie udzielamy 12 miesięcznej gwarancji. "

Prosząc o samochód zastępczy dostałem informację że tak oczywiście ale odpłatnie. Wystawiłem Toyocie 140 netto fakturę za każdy dzień który byłem bez samochodu za wynajem samochodu zastępczego. Wiem że zapłacą, nie mają wyjścia.

Podejście kierownika i zastępcy kierownica było karygujące... Niestety już nie ma już czasów gdzie można było oddać samochód do autoryzowanego serwisu i nie martwić się co się z nim dzieje. Prawdę mówiąc powinienem siedzieć przy nich i patrzeć im na ręce przy każdej wizycie w serwisie. Jednakże kto ma na to czas?? No właśnie... a tu się koło zamyka... Moja nogą tam więcej nie stanie chyba że znowu coś będzie się działo z silnikiem w czasie gwarancji... Ale się rozpisałem... :mrgreen:

Samochód jeździ śmiga na razie wszystko ok... Ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Norick »

podoba mi sie to wytłuszczonym drukiem......a jak, ja tez zawsze sobie cos odkrecam żeby łomotało pod maska i cos sie urywało bo przeglady bez takich atrakcji się nie liczą...masakra idę sobie poluzowac koła : :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Cobra »

Wiesz Norick...

Załamałem się podejściem Toyoty... albo przynajmniej tym serwisem. Wiesz widziałem tą śrubę i nie wiem gdzie oni widzieli ""świeży" ślad po kluczy. Bo śruba jest od nowości w samochodzie i oni ostatni ją odkręcali dokręcali ( a raczej chcieli dokręcić a im nie wyszło)...

No co zrobić.... Żyję się dalej... trochę nerwów straciłem na nich...

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Rafi »

Co za bezczele :| Brak słów. Będę im robił czarny PR przy każdej możliwej okazji. Moim zdaniem powienieś napisać do TMP z zapytaniem dlaczego jesteś tak traktowany zostawiając tam tak ciężkie pieniądze. Dlaczego klient, który tych nierobów i patałachów utrzymuje jest z założenia traktowany jak złodziej i oszust? Dlaczego odbierają klientowi prawo do wymagania od nich fachowości i jakości ułsug? To niesamowite jak Cię oskarżają o coś, praktycznie przyjmują to za pewnik (bez żadnej opinii rzeczoznawcy jednocześnie) i zaraz piszą, że nie mogą tego udowodnić :shock:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: VZJ 95 Toyka Cobry

Post autor: Cobra »

Temat można zamknąć bo wisieńki mojej już od dawna ze mną nie ma;/ :oops:

Zablokowany