HJ 61 by nixon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

1932312_641442169261121_1503602450_n.jpg

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: kylon »

Super :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Addams »

Oj ładnie pracuje

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

10004038_641442059261132_1429672114_n.jpg
podobnych małych wycieczek będzie więcej po to aby w karpatach nie dać przysłowiowej dupy :wink:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: seburaj »

zwłaszcza wykrzyż przodu robi wrażenie...
zwyczajnie - tak po polsku - znaczy z nienawiscią - zazdroszczę :mrgreen: :wink:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Remiołek »

Może i ja się doczekam w tym roku takiej przeróbki. Ale do rzeczy, nie kusiło Cię Nixonie aby dodać jeszcze progi? Tak przy okazji robienia zawieszenia :wink: ?

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

seburaj pisze:zwłaszcza wykrzyż przodu robi wrażenie...
zwyczajnie - tak po polsku - znaczy z nienawiscią - zazdroszczę :mrgreen: :wink:
..a ja tak zwyczajnie po polsku dziękuję :wink: ...czyli abyś nigdy czegoś takiego nie doświadczył... :mrgreen: :mrgreen:
..no i mamy te nasze swojskie klimaty :mrgreen:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

Remiołek pisze:Może i ja się doczekam w tym roku takiej przeróbki. Ale do rzeczy, nie kusiło Cię Nixonie aby dodać jeszcze progi? Tak przy okazji robienia zawieszenia :wink: ?
som...som.. :wink: zdjęte do przeróbki ze względu na zmianę zawiechy..jutro pewno będą na aucie...

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: MariuszS »

Jest to niewiarygodnie piękne auto!
Dobrze, że jest taki rodzynek wśród naszych "żelazek" - dokumentuj na bieżąco, ku pokrzepieniu serc!

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

..4 lata z blokadą ARB...5 ukręconych przegubów :? (zawsze z tej samek strony) :shock: ...no i ciągle słyszałem wina kierownika :wink:...i aż w końcu dopiekło mi to na tyle że postanowiłem rozebrać przedni most w drobny mak, łącznie z blokadą. Co się okazało...w blokadzie nie było z jednej strony na kole wspólpracującym z półosią przekładki, która to winna być :!: ....skutek tego był taki że mimo rozpiętej blokady pierścień blokujący i koło zebate "zawadzały" o siebie :!: ...najgorzej było gdy przy włączonym 4x4 miałem skręcone koła, tak leciały własnie wszystkie przeguby.
Zamówione podkładki dotarły w 2 dni z Niemiec :!: , dzięki pewnej firmie z Gdańska. Gonię czas by na niedzielę toya była gotowa.
Na kogo mam psioczyć???!!!!, na mechanika - montażystę blokady, czy ARBa która sprzedał niekompletny towar???

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

schemat blokady.jpg
poz nr 7 od strony pierścienia blokującego (prawej).

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater" onclick="window.open(this.href);return false;

pomiędzy tymi elementami brakowało własnie podkładki.....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: kylon »

Fanie, że udało się rozwiązać problem. Myślę, że nie możesz mieć do nikogo pretensji bo to taki totolotek gdzie główną wygraną jest pech. Nie znam mechanika (choć nie wiem kto montował) który przed montażem blokady ją rozbiera na części pierwsze. Podobnie jest ze sprzedawcą. Gdyby temat wyszedł od razu to by można było spokojnie działać. Na blokadzie jest numer seryjny i można ustalić kto w Arbie składał tą blokadę tylko kwestie reklamacyjne ARB-a to inna inszość :mrgreen:
Ja kiedyś miałem przypadek z wyciągarką Warna (klient przywiózł ze stanów) zapakowaną fabrycznie gdzie nie było zamontowanych łożysk ślizgowych bębna :mrgreen: Nie wspomnę o zadaszeniu Arba bez jednej nóżki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: Rokfor32 »

Dlatemu jestem zwolennikiem ori toyotoych blokad. żadnych cudów wewnątrz - a sterowanie na zewnątrz obudowy. Się jeszcze nie spotkałem z rozwalonym samym układem blokady (silniczki to insza inszość - ale nie ma musu żeby koniecznie one sterowały). Szczególnie przy 9,5" przekładniach - gdzie po chamsku blokowana jest po prostu półośka do kosza satelitów ... :wink:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: HJ 61 by nixon

Post autor: nixon »

witam!
pozdrawiam miłośników marki..nie rozpisuję się tu ostatnio, bo i powodów ku temu nie ma. ostatnio jednak, przy okazji małego oglądu auta przed wyjazdem na ukr, zauważyłem następujący problem. otóz turbina jest mokra od oleju, rzuca go nawet na około. przy odpalaniu też mam "strzał' czarnego dymu, dalej jest już normalnie. znika także powoli olej z silnika, co jeszcze niedawno nie pojawiało mi się przy okresowym sprawdzaniu poziomu oleju. na dodatek przy przekraczaniu 2500 obr podczas jazdy zapala się pomarańczowa dioda na obrotomierzu.
Proszę o podpowiedz czy powinienem szukać warsztatu regenerującego turbiny?? Czy może w czym innym problemu upatrywać?
z góry dziękuję za fachowe info.

ODPOWIEDZ