KZJ73 - RAT

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: rolkos »

Kiedy ty masz na to czas? Co do głośnika, u mnie jak to zwykle bywa jest w tym samym miejscu i jest cały w błocie bo zwykle jak wsiadasz czy wysiadasz w ferworze walki walisz butem. Nie wiem czy gęsta siatka nie lepsza niż ażur (chociaż wygląda spoko).

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Robię sobie też konsolę dachowa , ale pochwalę się może jak już skończę :)
Obrazek

Jeśli chodzi o blokady których co jakiś czas w terenie mi brakowało to kupiłem główkę mostu na tył z 90 z blokada i z takim samym przełożeniem jak mam u siebie :
Będzie sterowana pneumatyka ORE
Obrazek

Dokupiłem do tego kompresor ARB
Obrazek

A na przód udało się bardzo tanio upolować główkę mostu z 80 z blokada ale przełożenia muszę przełożyć od siebie i muszę kupić mechanizm bo ten z 80 ma uszkodzone w środku ząbki więc szkoda moim półosi .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na założenie czeka jeszcze bagażnik do tego modelu firmy Haslbeck , taki jak na foto :)

Obrazek

Po blacharce dojdą poszerzenia :

Obrazek

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

Z planów na pewno skończyć to co potrafię zrobić sam :)
- panele głośnikowe,
- tapicerki tylnych drzwi
- konsola dachowa
- chciałem zrobić jeszcze konsole środkową z jakimiś uchwytami na kubki bo tego mi brakuję w tym aucie :)
- ramkę na dodatkowe zegary

Z ważnych planów :
- wymiana skrzyni bo buczy mi reduktor
- Blacharka + malowanie
- zrobienie ramy
- przekładka budy
- montaż klimy

Jak się to uda do przyszłego roku i znajdę na to finansowanie to będę prze szczęśliwy :D :D :D
Ostatnio zmieniony 01 paź 2019, 18:22 przez RAT, łącznie zmieniany 1 raz.

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

rolkos pisze:Kiedy ty masz na to czas? Co do głośnika, u mnie jak to zwykle bywa jest w tym samym miejscu i jest cały w błocie bo zwykle jak wsiadasz czy wysiadasz w ferworze walki walisz butem. Nie wiem czy gęsta siatka nie lepsza niż ażur (chociaż wygląda spoko).
Dzięki , z czasem jak zawsze jest największy problem , panele głośnikowe robię chyba od lutego . Szyby montowałem chyba z 5 miesięcy .
Wszystko trawa bardzo długo , za długo , bo jak już znajduję czas to czegoś zawsze braknie , to śrubki, to jakiejś nitonakrętki albo nie ma rąk do pomocy żeby przytrzymać boczek lub skaj :D :D

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: piter69A »

Jakie to poszerzenia i gdzie zakupiłeś??

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

piter69A pisze:Jakie to poszerzenia i gdzie zakupiłeś??
Tureckie , wykonane z ABS podobno , pisałem do nich na FB , kontakt masakra :(
Może są trochę tańsze od Kutsnake, ale jakbym miał drugi raz kupować to wolałbym kupić Kut-snake jak mam coś polecić.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: piter69A »

Ile finalnie kosztowały?
Jakieś mankamenty mają?

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: hetman »

Zastanawiałem się nad dodaniem głośników na dystansie tak jak ty ale obawiałem się interakcji z wodą i błotem i problemach z doszczelnieniem od wewnątrz. Może jakaś grubsza folia pod boczek i głośnik załatwi temat, tylko nie wiem jak to wtedy będzie grało.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: kylon »

Wieniec od samochodu z blokadą jest inny od auta bez. Z blokadą jest cieńszy.

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

kylon pisze:Wieniec od samochodu z blokadą jest inny od auta bez. Z blokadą jest cieńszy.
Tzn. Co to oznacza ? Jaki wieniec ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: kylon »

Napisałeś że musisz sobie przełożyć przełożenia.

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

piter69A pisze:Ile finalnie kosztowały?
Jakieś mankamenty mają?
Wyszły coś koło 1,2 tyś , mankamenty raczej nie , trzeba je doszlifować przy progu bo mają za dużo materiału - ja nie ma chlapaczy więc może dlatego.
Ale kontakt z ta firmą to jakaś porażka , dogadywanie trwało chyba jakieś 2-3 tygodnie , nie odpisywali , czekałem na dane do przelewu , później chyba z 10 razy dopytywałem co z moją przesyłką , zero odzewu , ostatecznie wysyłali na szybko jak już cisnąłem codziennie. A później paczka przyszła tak zmasakrowana że obawiałem się że poszerzenia są w proszku :( . Są całe ale było z tym problemów.
Od pierwszego kontaktu z nimi do otrzymania przesyłki chyba zeszło z 2-2,5 miesiąca :( dlatego nie polecam osobiście

AAA i przednia część błotnika nie jest poszerzona bo ja mam kzj i ona jak LJ ma trochę dłuższy błotnik niż HZJ , zobacz sobie zdjęcia na stronie

https://www.kut-snake.com/landcruiser75-77.html

tu widać to o czym pisze

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

kylon pisze:Napisałeś że musisz sobie przełożyć przełożenia.
No ale jak mam KZJ i przełożenia 43/10 to podobno wieniec jest tej samej grubości . Różni się tylko ten z LJ 4,88 czy jakoś tak

Poszukiwałem tylko samego mechanizmu różnicowego z 90/95 albo 120 z blokadą z tego co wiem miałeś taki ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: Rokfor32 »

Kylon, to dotyczy LJ i przełożenia 4,88, i tylko tyłu. W KZJ, tej, idą przełożenia 4,30. Tył w całości główka z J9, przód do przekładane przełożenie oryginalne z J7 do główki z J8. Wszystko pasuje jak trzeba, wiele razy to już trenowałem.

Na marginesie - o ile tył da się bez problemu wysterować tym pneumatycznym siłownikiem (ale dotyczy to tylko J7 - w J9 czy J12 jest kolizja tego siłownika z drążkiem stabilizatora tylnego) - to z przodu nie ma szans, bo przekładnia jest za blisko wahacza.

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: KZJ73 - RAT

Post autor: RAT »

hetman pisze:Zastanawiałem się nad dodaniem głośników na dystansie tak jak ty ale obawiałem się interakcji z wodą i błotem i problemach z doszczelnieniem od wewnątrz. Może jakaś grubsza folia pod boczek i głośnik załatwi temat, tylko nie wiem jak to wtedy będzie grało.

Panel jest zaimpregnowany , grubo go pomalowałem , ja chcę zostawić folię miedzy boczkiem a drzwiami ale w miejscu głośnika chyba trzeba ja wyciąć bo głośnik musi grać w drzwi , ale jeszcze tego nie testowałem :) .

ODPOWIEDZ