KZJ95 by Luk4s7

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: waldek_BB »

wystaw a ja pożyczę ci moje - ja wrzuciłem zimówki więc letni komplet yoko lezy :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Kusicie panowie ale rozważania budżetowe skłaniają ku przeniesieniu akcji na przyszły rok.

Jeszcze mam przednią szybę do wymiany i zrobienie blacharki w jej dolnych narożnikach. Ruda włazi, a nie chcę jej dać się roztańczyć jak szalona

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Szyba to koszt 200zł + klej (wymieniałem rok temu ;) ).

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: oskar »

luk4s7 pisze:Kusicie panowie ale rozważania budżetowe skłaniają ku przeniesieniu akcji na przyszły rok.

Jeszcze mam przednią szybę do wymiany i zrobienie blacharki w jej dolnych narożnikach. Ruda włazi, a nie chcę jej dać się roztańczyć jak szalona Obrazek
Daj znać jak ci poszło, bo sam się do tego szykuję.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:Szyba to koszt 200zł + klej (wymieniałem rok temu ;) ).
A co kupowałeś? Słyszałem że Jaany i temu podobne mają słabą jakość i bardzo szybko się rysują. Z drugiej strony oryginał kosztuje ponad 3000zł :(

Podobno Pilkington jest lepszy i kosztuje koło 600zł. Celuję właśnie w niego. Do tego nowa uszczelka. Zakładałeś nową? Podobno nie ma sensu starej montować nawet jak się uda odzyskać bo jest stara i może być co najmniej nieszczelna.
oskar pisze:Daj znać jak ci poszło
Pewnie że się tu pochwalę! Ale ciągle się zbieram…

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Szybę mam jakąś Xing coś tam ;) poprzednia była Pilkingtona i faktycznie nie była za bardzo porysowana po 10 latach. Miała za to 7 odprysków od kamieni.
Szyba którą założyłem wizualnie nie różni się niczym - pasuje idealnie. Po 20 tyś. przebiegu trochę w terenie itd. nie widzę żadnych rys. Też chciałem zakładać Pilkingtona, ale doszły mnie słuchy że do starszych samochodów pilkington robi szyby też w chinach.

Po roku i wyżej wymienionym przebiegu jestem zadowolony :) są inne rzeczy na które można przeznaczyć dodatkowe $$. Jak będziesz miał pecha to i na nowym pilkingtonie dostaniesz kamieniem i odprysk. A tak to masz na 3 chińskie szyby :) możesz wymieniać co 3 lata i masz na 9 lat :D (jeśli robociznę robisz sam).

Dodam że poprzedniemu właścicielowi oryginalna szyba pękła po roku od zakupu samochodu w salonie i dlatego był wsadzony Pilkington.

Jak będziesz wymieniał to sprawdź dokładnie czy nie rudej tu i tam i przed nałozeniem kleju można całość pociągnąć jakąś dobrą farbką żeby zalać uszkodzenia w lakierze. Korozja ramki często jest bezpośrednio związana z wymianą szyby.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2016, 15:06 przez rolkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

No dobra, a co z uszczelką?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

W 120 uszczelka jest tylko na górze (taka listwa gumowa), stara była jeszcze całkiem OK, ale ponieważ nowa to koszt 50zł to wymieniłem dla spokojności.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Ja kupowałem u nich szybę i uszczelkę (widzę że do 90 uszczelka 59zł)

http://allegro.pl/szyba-przednia-czolow ... 15426.html

Dostawa była ekspresowa chyba w 12 godzin dostarczyli ;)

Pamiętaj o kleju i primierze.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Jeeezu faktycznie… Jakoś nie mogę uwierzyć że jakość jest na prawdę OK.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Jak chcesz to przyjedź do mnie ;) ew. mogę zdjęcia zrobić jak to wygląda po roku. Byłem bardzo sceptyczny jak to brałem rok temu, ale zaryzykowałem i jest spoko. A nawet jak za 2 - 3 lata się okaże że rysuje się bardziej to oszczędność taka ze starczy na nową szybę z wymianą i naprawę korozji która może się zalęgnąć po wymianie szyby.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Tak szyba wygląda teraz:
https://1drv.ms/i/s!AqNvHYUG6XNUgtwophAyMpSRE-TdbA

Pod słońce brak "kółek" jakie widać na porysoanych szybach (trochę jest brudna od środka):
https://1drv.ms/i/s!AqNvHYUG6XNUgtwpIFjvZJNLDIPNiA

Generalnie jestem zwolennikiem oryginalnych części, ale tu mam wrażenie że to zbędne.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Wierzę Ci na słowo! :) Faktycznie jeden kamień i czy droga czy tania idzie w p…u :)
Najpierw muszę blacharkę zrobić i wtedy podejmę decyzję co z szybą w zależności od kwoty jaką pochłonie naprawa.

Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Gniew »

Fajne autko i zabudowa. Gratuluję zakupu. Co to za okładzina? Czym ją przykleiłeś?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Okładzina to dywan z Turcji kupiony na wycieczce do Istambułu. Przemyciłem w nim jednego uchodźcę i mam problem bo się nie chce ode mnie wyprowadzić

A poważnie to znalazłam tapicera samochodowego u którego wybrałem wykładzinę pod kolor tapicerki i zleciłem oklejenie. Z robocizną wyszło coś koło 400zł. Może bym i zrobił to taniej ale na pewno nie tak elegancko i dokładnie.

ODPOWIEDZ