KZJ95 by Luk4s7

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Sprawdziłem dokładnie, zapłaciłem 65zł. Mam to mniej więcej od kwietnia, nadal wygląda jak nowe. Sama skóra wg mnie lepsza niż fabryczna.

Tu oferta: http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-1 ... 08084.html
Gotowy produkt dostałem po 2 dniach.

Awatar użytkownika
Jastrząb
Posty: 426
Rejestracja: 09 lip 2017, 14:57
Auto: Toyota LJ70,
silnik 2,4td --> 3.0 1kzt
rocznik 1987
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Jastrząb »

No to fajna cena

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Mesel pisze:te szare uszy na wysokości lewarka to mocowania dla wiązki elektrycznej :)
Ooo ciekawe! U mnie coś tam przechodzi do tyłu takim czarnym peszlu. Nie zauważyłem jednak żeby coś było nie tak. Cyknij fotę swojego przy okazji to będę wiedział jak poprawić.
Mesel pisze:to robota super i osobiście nie zaliczam tego do uciążliwych niedoróbek toyoty a jedynie powodów by czasem coś dłubnąć :)
Chyba się zestarzałem bo coraz mniej mnie to bawi ;)
sebastian44 pisze:W nowszych modelach stare przypadłości znikaja za to pojawiają się nowe
Dokładnie tak jak z nowymi wersjami aplikacji - usunięto stare błędy, dodano nowe :D
rolkos pisze:Polecam mieszki skórzane ze znanego portalu aukcyjnego
Samemu mieszkowi nic nie dolega. Wygląda jak nowy więc nie ma po co wymieniać. Raczej chodziło o mocowanie go do tego plastiku czarnego. Połamały się w nim mocowania trzymające drut na którym rozpięta jest dolna część mieszka. No i całość padała do środka albo leżała luźno na tym czarnym plastiku. Badziew i tyle. Byle jak, za słabo to rozwiązano fabrycznie. Naprawa to doklejenie tych smarków na spodzie.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Mirekk »

luk4s7 pisze:
Mesel pisze:te szare uszy na wysokości lewarka to mocowania dla wiązki elektrycznej :)
Ooo ciekawe! U mnie coś tam przechodzi do tyłu takim czarnym peszlu. Nie zauważyłem jednak żeby coś było nie tak. Cyknij fotę swojego przy okazji to będę wiedział jak poprawić.[
W tym peszlu to idzie Ci kabel do przełaczników tylnego ogrzewania (Rear Heating)w podłokietniku (co nie sięga do łokcia) i ewentualnie zasilanie gniazdka, jesli masz takowe zainstalowane obok.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Sprowokowany przez Mesel’a jego głośnikami zabawami, podjechałem dziś do salonu car audio (choć to trochę na wyrost nazwa ale asortyment szacun!) i zakupiłem głośniki Hertz X165, dystanse i kostki - przejściówki. Póki co wymiana tylko z przodu.

Jak się okazało - wszystko Plug&Play. Żadnego cięcia ani rzeźbienia.

Stare:

Obrazek

Nowe:

Obrazek

Głośniki:

Obrazek
Obrazek

Dystanse to MDF lakierowany. Dobrane z katalogu do auta. Musiałem jedynie dać dłuższe do nich wkręty niż te fabryczne bo są po prostu grubsze niż oryginalne plastiki Toyoty.
Największa trudnością okazało się nasunięcie końcówek przewodów ma blaszki w głośnikach. Nakląłem się solidnie. W końcu rozgiąłem trochę te łapki i wlazło. Zaciąłem ponownie żeby nie wylatało.

Co do grania - jest bardzo dobrze choć wciąż mam wrażenie że lewy głośnik słabiej gra. Sprawdzę jeszcze któregoś dnia na osobnym przewodzie bo może faktycznie gdzie po drodze przytarty. Albo radio kaputt. Chyba wolałbym żeby to było radio bo brakuje mi w nim bluetooth’a a nie mam pretekstu do wymiany.

Jeden jest tylko zgrzyt. Co prawda bardzo niewielki, ale warto zwrócić uwagę przy kupnie głośników. Minimalnie szyba o nie haczy przy całkowitym otwarciu. Słychać lekkie „puk” i tyle. Nie tam żeby głośne albo się zatrzymywała. Ot takie ciche puk. Myślę co by nie wymienić na płytsze głośniki. Albo dać je na tył choć tam może być ten sam problem.

Za głośniki zapłaciłem 140zł więc niby nie majątek ale zawsze coś.

No i martwi mnie to czy nie będą grały odwrotnie bo jak widać napis Hertz mam do góry nogami Obrazek

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

No i jeszcze jedno wydarzenie dnia dzisiejszego! Przyjechał do mnie w końcu prezent od Wyprawa 4x4 - pokrowiec na koło zapasowe!

Tak to wygląda założone na szybko:

Obrazek

No a tutaj już dokładnie dopasowane:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

BARDZO z tego miejsca dziękuje Kylon za ten prezent! Porządny materiał i podoba mi się to old school’owe logo Terrain Tamer!

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Mirekk »

Zamaluj sobie "o" w słowie "counts" będzie bardziej po australijsku :) Taki dowCip dla prawdziwych Aussie. :)
Nie wiem czy goście z Terrain Tamer docenią, ale wielu z ich klientów na pewno tak :)
Może w kwestii pukania glosnika przez szybę wystarczy dać dystans z podkładki?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Mirekk pisze:Zamaluj sobie "o" w słowie "counts" będzie bardziej po australijsku :) Taki dowCip dla prawdziwych Aussie. :)
Nie wiem czy goście z Terrain Tamer docenią, ale wielu z ich klientów na pewno tak :)
Hehe widzę że kolega obeznany z różnymi dowcipami nawet w zagranicznych językach Obrazek
Mirekk pisze:Może w kwestii pukania glosnika przez szybę wystarczy dać dystans z podkładki?
Będę coś w tym kierunku próbował. Faktycznie może podkładki załatwią sprawę. To nie koniec prac przy audio. Jedzie do mnie nowa antena Blaupunkt naklejana na przednią szybę więc będę musiał ją zamontować. Mam zamiar też wymienić spinki trzymające tapicerkę drzwi kierowcy. Ledwo trzymają w porównaniu do drzwi pasażera.

Patrzyłem też na parametry montażowe głośników - są takie co mają głębokość nie 65mm a 45.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: kylon »

Mieliśmy ten sam problem z głośnikami Herza w 4Runnerze i podkładki załatwiły sprawę.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Taka zwykła podkładka wystarcza? W sensie grubości potrzebnej do zniwelowania efektu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: kylon »

Mamy obok siebie sklep audio to coś chłopaki dobrali.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Czyli muszę organoleptycznie zbadać.

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Mirekk »

Jeśli to jak piszesz takie tycie pukanko, to powinnien wystarczyć cirka jeden milimetr. Albo coś koło tego.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Właśnie takie pukanko Pewnie ktoś nie znający sytuacji przed by tego nie zauważył. Pokombinuje w przerwie świątecznej. Spotkam się z bratem to będzie pretekst na wzięcie flaszki do garażu

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: Beduin »

Łukasz, nie przesadzaj z tą flaszką...





Mam Cię na oku ;)

ODPOWIEDZ